pá 12.1.2018 | Patrik Soukup

Neměli jsme takový hlad po vítězství, vidí příčinu porážky Jaroslav Bednář

V derby za stavu 0:2 to byl hradecký kapitán Jaroslav Bednář, který nejprve snížil na rozdíl jediné branky a o minutu a půl později i vyrovnal skóre zápasu. Zdálo se, že Hradec jde za otočením vývoje utkání, nicméně vítěznou trefu si nakonec připsali hosté z Pardubic. Jak hodnotí třetí letošní derby jediný střelec Mountfieldu?

Čím to, že jste si nemohli vypracovat dlouho nějakou větší šanci?
Měli jsme od začátku špatný pohyb a málo jsme dohrávali hráče. Neměli jsme takový hlad po vítězství jako soupeř.

Dostali jste i výhodu přesilovky 5 proti 3, ale krom pár střel od modré čáry jste nic jiného neměli, čím to?
Řekli jsme si, že nepůjde nahrávka na mě, tak jsme to zkusili co nejvíc odstřílet a nepadlo to tam. Když to nejde, tak to nejde... Petr Zámorský to tam vzal na sebe, Ondra Kacetl mu to vychytal, ale já věřím, že příště to vyjde. V příštím zápase třeba dá gól a štěstí se k nám zase přikloní.

Ondřeje Kacetla znáte z působení v Hradci, říkali jste si, co na něj platí?
On tam toho moc neměl. Řekněme si upřímně, že se po zápase nemusel ani sprchovat. Ne, to si dělám srandu, ale my jsme byli vážně prvních čtyřicet minut bezzubí, což potom potvrdila ta přesilovka 5 na 3. Byl to zápas blbec a nebylo to o tom, že by nás Káca vychytal.

Byli jste zaskočeni tím, jak Dynamo bylo kompaktnější a bojovnější?
Já osobně jsem zaskočen nebyl, bylo to čistě jenom o tom, že jsme do toho nedali všechno. Já se nedívám na to, jak hrají ostatní, já se dívám na to, jak hraje naše mužstvo a tentokrát to nebylo ono.

Prohrané domácí derby znamená nejspíše velké naštvání nebo jaké jsou vaše pocity?
Ani tak nejde o to, že se prohrálo, ale jak se prohrálo. Nešli jsme si pro vítězství tak hladově, a proto jsme neuspěli.

Mohlo to být způsobeno i postavením v tabulce, Pardubice hrají o předkolo, potřebují každý bod...
Nevím, taháme nohy a celý mužstvo musí jít přes bolest a únavu. Musíme zatnout zuby, na to se totiž nikdo nedívá a tento měsíc je rozhodující pro základní část. V únoru jsou potom už jenom tři čtyři zápasy, takže musíme makat.