Aktuální zprávy z klubu
út 29.7.2014 | Martin Voltr

Nominací jako hub po dešti! Hradec Králové plní reprezentační týmy

Hradecký hokej už dávno přestal hrát v republikovém měřítku druhé housle. To dokazuje i obrovský počet reprezentačních pozvánek, které v posledních dnech do východních Čech dorazily! Ke svému parťákovi z obrany Bohumilu Jankovi se na srazu seniorského výběru v pražském Edenu přidá z původní pozice náhradníka Martin Pláněk, junior Ondřej Kopta zase poletí s „dvacítkou“ do Montrealu. A to zdaleka není konec, vlastně spíš teprve začátek...

Reprezentační A-tým

Mladík Bohumil Jank poprvé nakoukl do národního týmu už na konci minulé sezóny. Nakonec odehrál skvělých devět zápasů včetně švédských Oddset Hockey Games, připsal si dokonce gól a dvě asistence. Na mistrovství světa se sice nedostal, ale hned v úvodu nového ročníku se objevil v nominaci Vladimíra Růžičky na první sraz, který se uskuteční od středy 30. července do soboty 2. srpna v pražském Edenu.

V přípravném období se ale český kouč musel vypořádat s řadou omluvenek a přestože zdravotní problémy ostatních hráčů samozřejmě nikoho netěší, nakonec do Hradce přišla druhá skvělá zpráva. Svého kolegu z obrany totiž doplní třiadvacetiletý Martin Pláněk! Znojemský odchovanec má zkušenosti s mládežnickými výběry, před třemi lety se podíval na juniorský šampionát v Buffalu. V hlavním týmu ale prožije svou premiéru.

Bohumil Jank a Martin Pláněk

U20

Mládežnické výběry rozbalily svou přípravu naplno už v červnu, nejstarší z nich má nyní před sebou víc než kvalitní prověrku. Už před koncem července se reprezentace do 20 let sešla v Rokycanech a v pátek 1. srpna odletí na turnaj v kanadském Montrealu. Tuhle cestu absolvuje i Ondřej Kopta, letošní hradecká posila, která trénuje s A-týmem a má pomoci dotáhnout juniorku do extraligy!

Kromě české reprezentace se zbrusu nového turnaje zúčastní také dva kanadské výběry a Rusko, naši mladíci pak za Atlantikem sehrají ještě přípravný duel se Spojenými státy. Je tím pádem jasné, o jak významnou akci půjde! „Bereme to v uvozovkách skoro jako světový šampionát,“ řekl trenér Miroslav Přerost v rozhovoru pro hokej.cz.

Ondřej Kopta

U17

Kde skončil výčet reprezentantů hradeckého Mountfieldu, tam pokračují Královští lvi, tedy hokejisté dorosteneckých kategorií. Vrcholem sezóny pro českou „sedmnáctku“ bude několik turnajů po Evropě i za mořem, ale i lednová Evropská olympiáda mládeže v Lichtenštejnsku.

Nedílnou součástí výběru Roberta Reichla je hradecký špílmachr Radovan Pavlík, nejužitečnější hráč březnového MČR mladšího dorostu, který měl zásadní podíl na zisku titulu. Od soboty 26. do středy 30. července se po jeho boku na kempu v Třemošné připravuje také obránce Kryštof Hroudný! Oba aktuálně bojují o nominaci na turnaj pěti, který se v polovině srpna odehraje kousek za českými hranicemi – v německém Crimmitschau.

Zleva: Radovan Pavlík a Kryštof Hroudný

U16

A na závěr reprezentace, ve které má Hradec vůbec nejsilnější zastoupení z celé republiky. Nejmladší výběr zahájil ročník trojicí kempů, na kterých nemohli chybět hráči silného východočeského ročníku 1999. Hodně napjatě čekali, kdo z nich se probojuje na turnaj čtyř v Salcburku, který se koná od 13. do 17. srpna.

Nakonec se dočkali všichni tři mladíci, kteří se účastnili posledního srazu v Třemošné – brankář Tomáš Vomáčka, obránce Radim Šalda i útočník Jaroslav Dvořák! Hlavnímu kouči Pavlu Arnoštovi jistě zůstali v zápisníčku z úvodní přípravy v Kravařích i Jakub Muška s Filipem Jiráskem a Martinem Štohanzlem. Třeba také oni později dostanou příležitost.

To pro Hradec Králové znamená dohromady už neuvěřitelných 11 reprezentačních pozvánek za první dva měsíce sezóny. Ještě dávno předtím, než vůbec odstartují její ostré zápasy!

Zleva: Jaroslav Dvořák, Tomáš Vomáčka, Radim Šalda

Foto 3, 4, 5: Juniorský hokej SK/CZ