Aktuální zprávy z klubu
pá 18.1.2013 | Sanny Muharem

Obranné řady Královských lvů vyztuží Marek Zukal

Jméno Marek Zukal zcela jistě není hradeckým fanouškům tolik neznámé. Čtyřiadvacetiletý obránce už jednou na východě Čech působil, teď se vrací. Marek Zukal přichází do konce sezóny formou transferu ze slovenského Martina, kde hrál tamní extraligu. Tento bek by měl nastoupit již do utkání s Mostem.

Zukal již na soutoku Labe a Orlice dříve hrál. Konkrétně tomu bylo v sezóně 2008/09, kdy stihl odehrát celkem jednadvacet zápasů. V té době nastřádal na své konto tři kanadské body. Nyní se v době zvýšené marodky v obranných řadách pokusí zapracovat znovu do východočeského kádru.

„Jedná se o obránce, který měl velký zájem působit v našem týmu. Poslední dva roky strávil v extraligovém Martině, věříme tedy, že nám jeho zkušenosti z nejvyšší slovenské soutěže pomohou. V obranných řadách máme marodku, měl by tedy zapadnout do týmu a vyztužit defenzívu,“ slibuje si od čtyřiadvacetiletého beka generální manažer Aleš Kmoníček.

Marek Zukal bude v Hradci Králové do konce sezóny. „Měl by zde setrvat do konce letošního soutěžního ročníku. V případě, že se bude dobře prezentovat, máme možnost jeho působení prodloužit,“ uvádí věci na pravou míru. Zároveň dodává, že není na co čekat a Zukal zasáhne již do zápasu v Mostě. „Marek by měl být k dispozici Jiřímu Kučerovi již v sobotu,“ konstatuje Aleš Kmoníček.