Akademie ČH
pá 19.10.2018 | Anna Marie Kokrhounová, Jan Vavřina

Ocenění pro Šimona Marhu – Český hokej jej zvolil nejlepším dorostencem měsíce

Skvělý vstup do nového ročníku prožívá Šimon Marha. Ten zaznamenal v pěti zářijových duelech 16 kanadských bodů a po zásluze byl hradeckými trenéry oceněn jako nejplatnější hráč dorostenců. Dostalo se mu ale ještě větší pocty. Cenu za nejlepšího hráče dorostu měsíce září totiž obdržel od sportovního oddělení Českého hokeje právě on!

„Individuálně se mi zatím daří velmi dobře,“ říká forvard Mountfieldu s devíti góly a dvanácti asistencemi na kontě. Není tak divu, že si jeho kvalitních výkonů všimli nejen trenéři Hradci Králové, ale i ti na republikové úrovni. Cenu pro hráče měsíce ELIOD extraligy dorostu mu přijeli osobně předat Petr Studnička a Vladimír Krampol. „Určitě mě to velice potěšilo. Jsem teď v zápase víc v pohodě, nemám na sobě takový stres,“ děkuje za svá ocenění.

Marhovy úspěchy nemohl nezaznamenat ani hradecký kotel, který dostal příležitost během předávání ocenění jeho jméno vyvolat. „Byl to krásný pocit, když slyšíte svoje jméno, to nejde ani popsat,“ říká a doufá v to, aby se do podobné situace mohl dostat i v A-týmu. „Samozřejmě bych si to moc přál. Uvidíme,“ říká s úsměvem s tím, že k tomuto vede ještě dlouhá cesta.

Od začátku sezóny se hradeckým dorostencům ve venkovním prostředí nedařilo. Až 9. kolo jim přineslo dlouze očekávanou výhru. Na ledě nemohl chybět Šimon Marha, který je se svými 21 kanadskými body oporou týmu. „Dřív jsem hrál za Pardubice, takže jsem se potkal se starými kamarády,“ připomíná své působení v pardubickém Dynamu. „V zápase se mi sice moc nedařilo, ale naštěstí jsme vyhráli 5:1. Nemám si na co stěžovat,“ ohlíží se naposledy za sobotním utkáním.

Kouč dorostu Petr Luštinec: Šimon má rád výzvy

Chválou na Šimona Marhu nešetří ani trenér hradeckého dorostu, zároveň ale ví, kde je potřeba zlepšení. „Je to hokejista, který umí kvalitně zakončit, má výborný přehled v předbrankovém prostoru, přesnou přihrávku. Co Šimonovi ale chybí je hra bez kotouče, na které s ním pracujeme, pořád zlepšujeme a myslíme si, že je to ku prospěchu. Snaží se plnit, co po něm chceme a věříme tomu, že bude platný i nadále,“ nabádá Petr Luštinec.

Z ocenění od Českého hokeje má samozřejmě také radost. „Určitě je to zasloužený, Šimon za první půlku základní části vyhrál kanadské bodování soutěže, měl nějakou motivaci od asistenta trenéra Martina Štohanzla a tu splnil. Má rád výzvy, takže mu dáme další a uvidíme, co se z toho vyklube,“ dodává a připomíná sázku se Šimonem Marhou o novou hokejku.