ne 7.12.2014 | Lenka Jonešová

Od třetí třetiny se musíme odrazit, nabádá Tomáš Pospíšil

Tomáš Pospíšil se vrátil do sestavy Mountfieldu po devítizápasové pauze zaviněné zraněním a rovnou se zařadil do prvního útoku k Mertlovi a Šimánkovi. I přes bojovný výkon hradeckého mužstva to ale na výhru nestačilo. Domácí hokejisté sice díky dvěma rychlým gólům ve třetí třetině srovnali skóre, ale znovu už Filipa Novotného nepřekonali. Získali tak alespoň cenný bod za prohru 2:3 po prodloužení.

Tomáši, ze zápasu se Spartou jste získali bod. Jak byste utkání zhodnotil?
Myslím, že jsme v prvních dvou třetinách nepředváděli moc dobrý hokej, ani nám to prostě nijak extra nešlo. Po druhé třetině byl v kabině trošku vítr, což nás nakoplo a hráli jsme dobře. Jenom je škoda, že jsme nedotáhli zápas k vítězství. Teď se musíme od té třetí třetiny odrazit.

Naposledy jste do utkání zasáhl druhého listopadu, nyní jste se hned zařadil do první formace. Byl jste před zápasem nervózní?
Trošičku jsem možná nervózní byl, ale pak to bylo lepší a lepší. Dvě třetiny jsem cítil, že jsem dlouho nehrál, že ta pauza byla prostě velká. Třetí třetinu jsem se už rozehrál a myslím, že to bylo docela dobré.

V první lajně jste nahradil Jaroslava Kudrnu. Měli jste čas se s Mertlem a Šimánkem vůbec sehrát?
Měli jsme spolu jen jeden trénink, takže jsme na nějaké sehrání čas neměli. Byl to pro mě ale první zápas po zranění, takže jsem se snažil hlavně bruslit. Pak nás trenér ještě přeházel, šel jsem do druhé lajny a myslím si, že už to bylo lepší.

Opět jste v zápase inkasovali jako první. V posledních utkáních je to už takové prokletí…
Nevím, čím to je. Ale samozřejmě to budeme muset zlepšit. Na druhou stranu jsme sice dva góly inkasovali, ale dokázali jsme vyrovnat, takže bych to asi až tak neřešil.

Po dvou třetinách jste prohrávali o dva góly, poté jste ale dvěma rychlými brankami vyrovnali. Jak moc je pro vás tenhle bod cenný?
Je to určitě cenný bod, hlavně kvůli tomu, jak se zápas vyvíjel. Prohrávali jsme 0:2 a nic nám nešlo. Navíc jsme teď prohráli pětkrát v řadě, takže jsme velmi rádi aspoň za ten bod. Je škoda, že jsme nezískali i druhý, ale musíme se odrazit a snad to bude lepší.

Jak jste již zmínil, prohrálo se několik zápasů v řadě. V podobné situaci jste byli i vloni na konci základní části. Cítíte se pod tlakem?
Bereme to tak, jak to je. Nikdo nechce prohrávat, ale bohužel se to tak teď děje, a je jen na nás, jak se s tím popereme. Nikdo nám nepomůže, prostě musíme tvrdě pracovat a věřit, že se to zlomí.