Ohlasy k zápasu
ne 3.2.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Odpočineme, pak potrénujeme, vyhlíží pauzu Tomáš Linhart

Poslední utkání před pauzou se Hradeckým nepovedlo. Ačkoliv v druhé třetině vedli 3:0, nakonec Beranům podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. Gólový účet nastartoval střelou ke vzdálenější tyči Tomáš Linhart, radost ze třetího gólu sezóny mu však zkazil následný obrat Zlínských a ztráta bonusového bodu v dovednostní soutěži.

Krátce před reprezentační pauzou se lépe předvedl Zlín, který obrátil skóre utkání a nad Hradeckými zvítězil podruhé v řadě. Přitom Východočeši měli do utkání dobře nakročeno už od 4. minuty, ve které Libora Kašíka dokázal překonat Tomáš Linhart. „Vedli jsme 3:0, to je parádní začátek. Pak to po druhé třetině bylo bohužel už jen o gól,“ mrzí zkušeného beka. „Nevím, jestli jsme se pak začali strachovat o výsledek. Dvě minuty před koncem jsme dostali další, i když jsme ve třetí třetině mohli dát dva góly. Ve druhé části se to válelo po brankový čáře... Škoda, nevyšlo to,“ hodnotí obránce Mountfieldu.

Urostlý zadák se většinou do ofenzívy moc nežene. V letošním ročníku má na svém kontě zatím pět bodů za tři branky a dvě asistence. Přesto je pro Mountfield důležitým hráčem hlavně defenzivní činností. Jak viděl svou branku? „Jeli jsme do útoku a vyšlo to tak, že jsem se tam natlačil. Kuko (Roman Kukumberg) to dobře nahrál a já to dával na druhou tyč,“ popisuje svou střelu, kterou otevřel skóre nedělního utkání. Směrem dopředu ale mířila celá obrana a zejména v první třetině pomohla útoku vytvořit tlak na Zlínské. „Snažíme se hrát pospolu a záleží, v jakou situaci to vyplyne,“ říká hráč s jednadvacítkou na zádech.

„Odpočineme, potrénujeme a budeme se těšit na závěr sezóny.“

21 Tomáš Linhart (o reprezentační přestávce)

Dramatické utkání dospělo až do prodloužení, v jehož závěru se v gólové šanci ocitl Radovan Pavlík, který byl zastaven nedovoleným zákrokem Beranů. Celý stadion se dožadoval trestného střílení, sudí Zlínu ale nakonec udělili dvouminutový trest. „Bylo to posouzeno takhle, já k tomu nemůžu nic říct,“ vyjadřuje se ke sporné situaci. „V prodloužení tři na tři může být každou chvilku gól na jedné nebo druhé straně. To je loterie,“ vrací se k nastavenému času, ve kterém si jeho tým zahrál zkrácenou přesilovku.

Na rozhodující trefu si ale diváci museli čekat až do samostatných nájezdů. „Vyšlo jim to. Dali hned tři góly. Většinou, když dá někdo tři góly, tak to tak dopadne,“ komentuje penaltový rozstřel, který Hradečtí po úspěšných trefách Zlína dotáhnout nedokázali. Hradec tak už potřetí v sezóně tuto disciplínu neovládl.

Bitva se Zlínem byla pro Hradec Králové na nějakou dobu poslední. Následuje totiž reprezentační přestávka, po které se Východočeši představí čtyřikrát na kluzištích soupeřů. Jak stráví extraligové volno kabina Mountfieldu? „Ze začátku si odpočineme, pak potrénujeme a budeme se těšit na závěr sezóny,“ dodává Tomáš Linhart.