Aktuální zprávy z klubu
po 13.3.2023 | Jan Vavřina, Adam Kodet

OlfinCar hráčem února je Henri Kiviaho. Pošlete mu svůj dotaz

Henri Kiviaho v únoru vyhrál prakticky všechno, co se dalo. V brankovišti exceloval a táhl hradecký tým vlnou vítězství. I díky tomu se stal nejlepším hráčem měsíce v hodnocení celé extraligy i fanoušků Mountfieldu HK. Finská zeď nyní bude odpovídat na příchozí otázky formou offline rozhovoru a také sám vybere nejzajímavější dotaz, jehož autor se může těšit na balíček cen od klubu i společnosti OlfinCar. Otázky je možné posílat do pátku 17. března 22:00.

Ptejte se Henriho Kiviaha

HenriKiviaho
Bilance v únoru:
8 zápasů
7 výher
3 čistá konta
úsp. zásahů 95,36 %

Při vší úctě k výkonům dvou výše zmíněných hráčů, oba budou mít obrovsky složitou práci v překonání Henriho Kiviaha. O výkonech finského gólmana lze totiž v únoru mluvit jen superlativech a i to je možná málo. V brance dokáže být ledově klidný, přitom perfektně čte hru a vždy je o krok napřed před dobyvateli jeho brány. On sám přitom působí velmi skromně, tiše a pokorně. O to víc se ale dokáže odvázat při děkovačce, jeho slide na brankářské holi tribuny milují. A i díky obrovské přízni fanoušků se rozhodl podepsat v Hradci Králové novou smlouvu.

Bilance v únoru: 3 čistá konta, průměr obdržených branek 1,25 na zápas a úspěšnost zásahů 95,36 %. Je třeba dodávat něco víc? Tyto hodnoty hovoří samy o sobě a katapultovaly rodáka z města Lappeenranta na absolutní čelo statistik celé ligy. V únoru do branky nepustil nikoho jiného a stal se jedním z hlavních strůjců deseti tříbodových výher v řadě a stanovení nového klubového rekordu. Doma proti Litvínovu a Kometě nepustil ani gól, třetí čisté konto zapsal v Olomouci. Celkově už je na sedmi shutoutech, v čemž je nejlepší v celé soutěži. V polovině únorových zápasů byl zvolen nejlepším hráčem zápasu.

Výsledky ankety OlfinCar hráč měsíce února:

1. Henri Kiviaho 78,40 %
2. Jan Eberle 11,68 %
3. Bohumil Jank 9,92 %