Preview k zápasu
st 8.10.2014 | Lukáš Štěrovský, Jan Hrabal

Pardubice versus Hradec Králové. Přijďte fandit na univerzitní derby!

A zase derby! Tohle bude ale opravdu výjimečné: fanoušci poprvé uvidí na vlastní oči hokejový zápas mezi Univerzitou Pardubice a Univerzitou Hradec Králové. Souboj obou vysokých škol slibuje pěknou podívanou, v obou týmech jsou hokejisté, co prošli mládežnickými kategoriemi toho, či onoho klubu.

Trenérem a současně hrajícím kapitánem na hradecké straně bude Jiří Janoušek. „Kostra týmu je zhruba dva tři roky pohromadě, podle toho jak spolu studujeme. Plus jsme doplnili pár kluků, kteří přišli letos do prváku a vesměs nastupují ve druhé lize,“ přibližuje Janoušek formování samotnému týmu.

Hráči utkání rozhodně nevnímají jako „srandamač“. „Úplně narovinu: Bereme to dost prestižně. Samozřejmě se s kluky z Pardubic známe, hrávali jsme proti sobě, někdy jsme hráli i spolu, ale v tomhle zápase chceme vyhrát a být lepší než oni. Voláme si, píšeme si, zdravé hecování tam určitě je,“ přiznává s úsměvem student hradecké Univerzity.

Podle poměru prodaných lístků by zatím měli Hradečtí mít v hledišti převahu. „Na podporu fanoušků se těšíme moc. Na jednu stranu je to super, na druhou je to trochu zavazující. My jsme hráli i před více lidmi, ale ještě nikdy jsme v hledišti neměli tolik známých a kamarádů. Takže „zodpovědnost“ tam bude určitě větší,“ říká dále královéhradecký kapitán.

A co si myslí o samotném nápadu derby univerzit? „Je to paráda, výborný nápad. Jenom doufám, že neupadne v zapomnění a že se na to naváže, nejlíp u nás v Hradci. Mohla by vzniknout tradice – jednou by se hrálo v Hradci, jednou v Pardubicích,“ dodává na závěr Jiří Janoušek.

Derby univerzit

Přijďte podpořit hradecké hokejisty!

O univerzitní derby panuje nejen mezi studenty obou univerzit solidní zájem. Den před zápasem bylo prodáno přes dva tisíce vstupenek. Možná překvapivě jsou vyšší počty prodeje na Univerzitě Hradec Králové. Vstupenky lze zakoupit na obou školách, dále pak ve fanshopu v AFI Paláci a na pokladnách ČEZ Areny.

Zápas bude mít parametry extraligového utkání. Týmy Pardubic i Hradce se mohou těšit na jmenovitý nástup na ledovou plochu za doprovodu světelných efektů, v přerušeních bude nejen fanoušky udržovat v tempu pořádná hudba. Po skončení utkání obdrží vítězné družstvo putovní pohár.

Patronát nad zápasem přijal legendární brankář Dominik Hašek, který se narodil v Pardubicích, a úspěšně vystudoval Pedagogickou fakultu v Hradci Králové. On spolu s rektory obou škol – Miroslavem Ludwigem a Josefem Hynkem – vhodí slavnostní buly.

Hokejové derby Univerzita Pardubice – Univerzita Hradec Králové začíná v 18.00 hodin, po skončení zápasu startuje v 21.00 hodin v AFI Paláci afterpárty, kde přislíbili účast hráči obou mužstev.

Pro fanoušky Univerzity Pardubice je určena východní tribuna – ta za střídačkami obou mančaftů, královéhradečtí příznivci zase budou moci fandit ze západní tribuny – tedy za trestnými lavicemi.

Sestavy obou týmů

Trenéři obou univerzitních výběrů již s časovým předstihem nahlásili soupisky svých akademických výběrů. V nich smí startovat pouze studenti s platnými studijními průkazy s provedenými zápisy pro akademický rok 2014/2015.

Univerzita Pardubice: Josef Čáp, Roman Truhlář – Jan Bancíř, Přemysl Boguaj, Robert Krejnus, Patrik Lenoch, Roman Siváček, Jan Škvor, Jiří Tvrdík, Jakub Wasserbauer – Pavel Bouda, Filip Brukner, Matyáš Fedor, Marek Hemský, Jakub Holec, Daniel Kněžour, Jaroslav Moučka, Patrik Moučka, Martin Petružálek, Ondřej Pniok, Petr Škoda, Petr Vlček. Trenéři: Vladimír Martinec, Petr Filip a Jakub Bažant.

Univerzita Hradec Králové: Rudolf Bernart – Lukáš Budínský, Daniel Komárek, Tomáš Mečiar, Václav Pánek, Václav Pecen, René Piegl, Lukáš Stříteský – Jiří Bohdanecký, Lukáš Brebera, Lukáš Bureš, Michal Bureš, Pavel Hlavatý, Jiří Janoušek, Michal Křečan, Šimon Macháň, Jan Michálek, Patrik Stehno, Milan Valášek. Trenéři: Jan Hrdina a Jiří Janoušek.