Tiskové zprávy
st 23.5.2018 | Jan Vavřina

Patrik Rybár opouští Hradec, podepsal smlouvu s Detroit Red Wings

Piešťany – Hradec Králové – Detroit! Obrovské hokejové kroky udělal v posledních letech Patrik Rybár, který strávil v Mountfieldu HK uplynulé dva ročníky a po nich se s východními Čechami loučí. Vychytal si totiž smlouvu s týmem NHL a čeká jej nová výzva v podobě boje o pozici v nejkvalitnější hokejové lize světa.

V roce 2016 přivedl hradecký hokejový klub Patrika Rybára do svých řad, postupně se z něj stala opora týmu, která pomohla Mountfieldu dvakrát do semifinále Tipsport extraligy. I díky výkonům v týmu Lvů si vysloužil pozornost reprezentačních trenérů a zároveň skatů NHL. Ti ho v akci na olympijských hrách ještě neviděli, na mistrovství světa už ale ano.

Netrvalo dlouho a přišla nabídka na jednocestný nováčkovský kontrakt s Red Wings, kterou slovenský gólman přijal. Jak se k celé věci staví vedení hradeckého klubu? „O tom, že Rybka odejde, jsme věděli delší dobu, takže jsme s tím počítali. V tuto chvíli intenzivně pracujeme na doplnění našeho brankoviště, hledáme dobrého gólmana. Aktuálně jednáme se dvěma brankáři a oba vědí, že Jarda Pavelka dostane víc prostoru než vloni. Jsou s tím srozumění, i když jsou to známější jména,“ prozrazuje generální manažer Aleš Kmoníček.

„Rybka odvedl pro Hradec super práci, měl velkou zásluhu na tom, že jsme se drželi více než půl sezóny na druhém místě. Je to ocenění naší práce. Vyskautovali jsme ho, vzali si ho v době, kdy nebyl tak známý a věděli jsme, že v něm něco je. Kvalitně jsme s ním pracovali, zejména Robert Horyna, a jeho posun do zámoří je pro nás ocenění. Je to skvělý hodný kluk, který si to zaslouží. Jednoznačně mu to přeju,“ dodává člen představenstva Mountfieldu HK.

Podobné pocity sdílí také trenér brankářů Hradce Králové Robert Horyna. „Na jednu stranu mám velkou radost, že se mu to podařilo a podepsal smlouvu v NHL. Na druhou mě to trochu mrzí, protože ztrácíme kluka, který tady odchytal dvě parádní sezóny a patřil k absolutní špičce v extralize,“ říká muž, jenž se čtyřiadvacetiletým brankářem dva roky pracoval.

Patrik Rybár se sice s Mountfieldem HK loučí, na východní Čechy ale jen tak nezapomene. „Hradec si mě vybral ze slovenské extraligy a dal mi šanci chytat. Přesouvám se za moře, ale nevylučuju, že někdy neskončím znovu v Hradci. Budu na něj vzpomínat jen v dobrém a přeju mu hodně štěstí do další sezóny. Doufám, že se mu bude dařit,“ vyjadřuje své přání hráč týmu Detroit Red Wings.