út 3.3.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Nevyužitá série přesilovek nás stála vítězství”

I čtvrté semifinále bylo hodně vyrovnané a tentokrát se z výhry radovalo Ústí nad Labem. Hradec sice bojoval, ale chyběla mu ta pověstná jiskra, kterou hráči měli ve třetím utkání. ,,Soupeř byl dnes dravější a nám naopak chyběla ta síla to tam nějak dotlačit,“ nechal se po utkání slyšet trenér Pavel Pazourek. Jeho svěřenci prohrávali po dvou třetinách 1:2 a ve třetí třetině se snažili o vyrovnání. Zkušený celek ze severu Čech však jednobrankový náskok velice zkušeně ustrážil. ,,Ústí potvrdilo, že zkušeností má na rozdávání. My navíc v takové přemíře snahy moc tahali kotouč a to k ničemu nevedlo," popisoval hradecký trenér. Série se za stavu 2:2 opět stěhuje do Ústí, kde je v pátek na programu páté utkání.

Hradec nedokázal navázat na výkon z třetího utkání semifinálové série a podlehl doma Ústí těsně 1:2. ,,Nám se hned v úvodu utkání rozbila ta koncepce naší hry. Vašek Lesák nám chyběl a nemohli jsme hrát na čtyři řady jak jsme chtěli. Inkasovali jsme sice jen jednu branku v tom oslabení, ale bylo na nás vidět jak jsme tím zaskočení. Pak se nám sice podařilo vyrovnat do přestávky, ale o soudu celého utkání se rozhodlo v první polovině druhé třetiny. Nevyužitá série přesilových her nás stála možné vítězství v dnešním utkání. Soupeř byl dnes dravější a nám naopak chyběla ta síla to tam nějak dotlačit,“ začal hodnocení trenér poražených Pavel Pazourek.

Jak již trenér zmiňoval, utkání se zřejmě rozhodlo ve druhé třetině. Hradec hrál dvanáct minut v kuse přesilovou hru, ale branku nevstřelil. ,,Musím taky vzpomenout, že Ústí to oslabení hrálo hodně dobře a agresivně. My ty přesilové hry zase nehráli úplně špatně, ale nepadlo nám to tam. Salfický dnes chytal hodně dobře a soupeře podržel. Souhlasím však s tím, že z tak dlouhé přesilovky by tým měl dát branku. Navíc jsme pak udělali chybu při vlastním oslabení. Takže jsme se vlastně potrestali dvojnásobně.“

Třetí třetina utkání byla demonstrací zkušeností které Ústí má. Hradec se prakticky nedostal do vážnější šance. ,,Bohužel to tak je. Ústí potvrdilo, že zkušeností má na rozdávání. My navíc v takové přemíře snahy moc tahali kotouč. My jsme se sami dostali pod nějaký nesmyslný tlak, že musíme dneska vyhrát. Nechápu to a z toho pramenily ty chyby. Tolik zrát kotoučů ve středním pásmu co jsme udělali dneska, to jsme neměli za celou sérii.“

Trenér Pazourek nakousl zajímavou věc a to že byl jeho tým pod tlakem. Všude se píše pod jakým tlakem je Ústí a proto je toto tvrzení zajímavé. Trenér ho ještě s úsměvem vysvětluje. ,,Kluci si to na sebe dneska ušili. Můžeme všude říkat jak jsme v klidu, ale ono to tak není. Všichni jsme si uvědomovali, co byl znamenalo vést v sérii 3:1. Na tom ledě to bylo znát a kluci mají novou zkušenost. Navíc jsme šli do zápasu s tím, že každý chtěl ukázat jaký je velký hráč a to nejde. Tahali jsme puky a dělali jsme složité věci. Hokej je jednoduchá hra a té jednoduchosti nám dnes hodně chybělo. Chyběla nám ta včerejší tvořivost a hokejovost. Samozřejmě na to může mít vliv i méně sil našeho týmu. Ale myslím si, že kluci to nezvládli dnes i v hlavách,“ vysvětloval trenér Pazourek.

Sil jeho svěřenci jistě mnoho nemají a ústí se začíná prosazovat šíří svého kádru. ,,Soupeř dneska nasadil do hry tři nové hráče a bylo to na ledě znát. My nemáme koho nového nasadit. Jen věřím, že se nám v pořádku vrátí z Číny Honza Kubišta a již v pátek s námi pojede do Ústí. To je asi tak jediné co můžeme mimo poctivé regenerace udělat s oživením naší sestavy.“

Hradec sice prohrál domácí utkání a stav série je vyrovnaný 2.2, ale hráči nemají důvod mít svěšené hlavy. ,,Kdyby nám někdo řekl před sérií, že to bude 2:2 na zápasy a že jednou prohrajeme na trestná střílení a jednou o branku, tak to bereme. Teď se na to možná koukáme trochu jinak, ale to není na místě. Je strašně těžké porazit tým jako je ústí dvakrát po sobě a je vidět, že i pro ně to je problém. My jsme to dneska nezvládli, ale takový je někdy hokej. Série však pokračuje a my se připravíme zase na pátek,“ uzavřel hradecký trenér Pavel Pazourek.