Aktuální zprávy z klubu
pá 7.6.2019 | Redakce

Pestrá dřina v Ústí. Hokejisté finišují na soustředění

Mírně stereotypní prostředí hradečtí hokejisté na týden vyměnili, v Ústí nad Orlicí završují šestidenní soustředění. Jeho motivem samozřejmě byla tvrdá a poctivá příprava na novou sezónu, ale trenéři ji hráčům udělali pestrou.

Soustředění pod Orlickými horami využili hokejisté Mountfieldu už poněkolikáté, letos jím přepůlili letní přípravu. Kondiční trenér Michal Tvrdík společně s realizačním týmem sázejí na podobné věci jako v loňské sezoně, ale do přípravy vnáší i nové prvky. To platilo také pro týden v Ústí.

„Přípravu jsme zaměřili komplexně, na sílu, rychlost a samozřejmě i vytrvalost. Využili jsme sportoviště okolo, kluci si zahráli tenis, beach volejbal, hodně času jsme strávili na umělce. Mladší kluci chodili na střelnici,“ popisuje asistent trenéra Petr Svoboda. „Oproti loňsku jsme zařadili víc her a hlavně plavání. Myslím, že pro kluky znamená bazén perfektní regeneraci, voda byla strašně příjemná,“ kvituje.

Málokteří hokejisté mají letní přípravu rádi, ale když je pestrá, maká se jim přece jenom o něco líp. „Ano, je to na jednu stranu náročné, jak jsme všichni čekali. Ale i pestré, to je na tom pozitivní,“ potvrzuje Jan Berger. Zabrat dostávají hlavně nohy. „Toho běhání už je hodně. Člověk běhá v rámci tréninků, sprintů a tak dále, ale i při hrách. Nohy už jsou prostě oběhané a bolí všechny svaly,“ říká hradecký útočník.

Na druhou stranu, právě Berger patří mezi nezdolné buldoky, o jejichž fyzickou připravenost nemá fanoušek strach. „Jelikož je příprava pestrá, u něčeho se cítím dobře, u něčeho zase trochu hůř. Každý ví, že kondici budeme v sezóně potřebovat. Člověk se snaží sáhnout si na dno, aby se mu to pak vrátilo,“ popisuje realitu jarní dřiny.

Když jde do tuhého, ukáže se morálka jednotlivců, ale i síla party. Hradecký kádr sice letos neprošel velkými změnami, stejně ale takový týden může týmový duch zase posílit. „Kvituju, že jsme mimo klasické prostředí kabiny. Trochu se tady tmelí kolektiv a poznáváme charaktery hráčů. Já je třeba bedlivě sleduju, ‚kdo s kým a jak‘, ať nám to pomáhá v sezóně,“ usmívá se Petr Svoboda.

„Je to taková změna. Člověk se soustředí jenom na to, aby trénoval, jedl a odpočíval. Doma se tu koncentraci někdy nepodaří udržet, takže to má svůj smysl,“ doplňuje na adresu soustředění Jan Berger. Nic to nemění na tom, že až se hráči v pátek vydají domů, moc rádi po náročném týdnu aspoň na chvilku vypnou.