Aktuální zprávy z klubu
st 16.1.2008 | Daniel Višňák

Petr Domin odchází do Chomutova

Pět sezón působil v hradeckém hokejovém týmu. Na východ Čech přišel v sezóně 2002-03 z Mladé Boleslavi, hned po juniorském šampionátu v Kanadě, kde společně s českou reprezentací obsadil šesté místo. Petr Domin v Hradci Králové hokejově vyrostl v mužské kategorii, v letošní sezóně patřil k nejproduktivnějším hráčům mužstva, čehož si pochopitelně nemohly všimnout ostatní kluby. Mladý hradecký útočník dostal několik nabídek, dlouho váhal, nakonec se ale rozhodl pro odchod do Chomutova. „Strašně těžce jsem se rozhodoval. Několik dní jsem nespal. Hradec mi přirostl k srdci, prožil jsem tady parádních pět let, o to bylo moje rozhodování těžší,“ říká.

Před koncem roku 2007 odešel z Hradce Králové na přestup do Sparty Praha Roman Vondráček, útočník, který stejně jako Petr Domin přišel do hradeckého klubu před časem z Mladé Boleslavi a na východě Čech hokejově vyrostl a probojoval se na špici produktivity týmu. „Vím, že sezóna, jakou mám letos, se už nemusí opakovat. Proto jsem nabídku Chomutova začal řešit a nakonec jsem se rozhodl ji přijmout a vyzkoušet něco nového. Pocházím z Karlových Varů, kde i studuji, tak i v tomhle budu mít nyní menší starosti, školu budu mít blízko,“ vysvětluje Domin.

„Opravdu dlouho jsem váhal, vím, že opouštím perfektní mužstvo, se kterým jsme dokázali veliké úspěchy. Věřím, že to hráči pochopí,“ pokračoval. Jednání s Chomutovem probíhala dlouho, nakonec ale oba kluby našly společnou řeč, Domin odchází na sever Čech na přestup. „Petra Domina jsme pustit nechtěli. V první chvíli jsme tuto variantu smetli ze stolu. Když nás ale pak opakovaně hráč kontaktoval, že má na přesunu zájem, bylo nám jasné, že nemá cenu nikoho držet proti jeho vůli a s Chomutovem jsme začali jednat. Petr vidí ve svém odchodu možný posun do budoucna a my mu jenom přejeme, aby se prosadil,“ popisuje průběh celé transakce předseda představenstva klubu Ing. Martin Soukup. „Chtěl bych hradeckému hokejovému klubu poděkovat, že mi umožnil odejít a vyzkoušet něco nového. Nikdy na roky v Hradci nezapomenu a budu na ně vzpomínat pouze v dobrém,“ reagoval závěrem hráč, jenž pět sezón nosil na zádech číslo 77.

„V průběhu několika posledních měsíců jsme dostali více nabídek na naše hráče. Nikoho dalšího jsme ale neuvolnili a neuvolníme, tedy pokud se nebude jednat o výkonnostní problémy. Nebudeme rozhodně držet v našich řadách hráče, kteří na ledě nebudou odevzdávat maximum,“ zvyšuje hlas generální manažer Roman Višňák. Brno mělo eminentní zájem o Jardu Roubíka, Chomutov pak ještě o Martina Táborského. Oba hráči chtějí v Hradci zůstat a pokračovat v rozdělané práci,“ vysvětluje manažer. „Už zítra (čtvrtek 17. ledna, pozn. red.) by měli přijít dva hráči z Pardubic, kteří se zapojí do tréninkového procesu a doplní tak naší čtvrtou formaci. Zároveň se budou snažit s juniory udržet extraligu. Konkrétně to je útočník Ladislav Jindřich a obránce Marek Drtina (statistiky obou hráčů si můžete prohlédnout zde. Jsme přesvědčeni, že se jedná o správnou cestu. Oba jsou mladí, perspektivní a zároveň budou bojovat o své místo pro příští rok. Navíc by měli výrazně pomoci našemu cíli, kterým je zachránit juniory v extralize,“ uzavírá manažer.