Akademie ČH
pá 15.2.2013 | Martin Voltr

Pilař s Voženílkem jedou reprezentovat na Evropskou olympiádu mládeže

Oba jsou útočnými tahouny hradeckého staršího dorostu, k tomu se už prosazují také mezi juniory. Oba teď pospolu dostávají čest reprezentovat Českou republiku – Radek Pilař a Daniel Voženílek byli nominováni do výběru hokejistů do sedmnácti let, který v sobotu odlétá do Rumunska na Evropskou olympiádu mládeže. Češi odehrají ve skupině dvě utkání a poté je čeká souboj o konečné umístění.

Česká „sedmnáctka“ má čerstvě za sebou turnaj pěti ve finském Järvenpää. Všechna čtyři utkání ale prohrála a nyní si bude chtít spravit reputaci.

Evropská zimní olympiáda nadějí startuje v rumunském Brašově tuto neděli a vyvrcholí příští pátek. Celá výprava českých sportovců, kterou povede legendární olympionik Martin Doktor, se do dějiště letecky přesune v sobotu.

Národní hokejový tým absolvuje svůj první trénink v místě konání v neděli a o den později ho už čeká důležité utkání s Finskem. Ve středu pak Češi sehrají duel s domácí reprezentací. Jejich umístění ve skupině rozhodne o tom, zda ve svém posledním zápase budou bojovat o páté, třetí, či první místo. Účastníky druhé skupiny jsou Rusko, Švýcarsko a Lotyšsko.

Rozpis olympijského turnaje v ledním hokeji
pondělí 18. 2. 16:00 Rusko – Švýcarsko
20:00 Finsko – Česko
úterý 19. 2. 16:00 Švýcarsko – Lotyšsko
20:00 Rumunsko – Finsko
středa 20. 2. 16:00 Lotyšsko – Rusko
20:00 Česko – Rumunsko
čtvrtek 21. 2. 16:00 utkání o 5. místo
20:00 utkání o bronz
pátek 22. 2. 14:30 finále

Nominace českého týmu do sedmnácti let

Brankáři:
Karel Vejmelka (Pardubice), Ondřej Haloda (Zlín)

Obránci:
Pavel Pýcha (Salcburk, Rakousko), Vladimír Port (Jihlava), Dominik Mašín (Slavia Praha), Dominik Bahounek (Havířov), Jakub Hierman (Chomutov), Ondřej Mikliš (Sparta Praha), Tomáš Havlín (Liberec)

Útočníci:
Milan Švarc, Martin Beneš (oba Plzeň), Michal Kovarčík (Třinec), Pavel Jenyš (Kometa Brno), Pavel Zacha (Liberec), Jiří Černoch (Sparta Praha), Václav Karabáček (Salcburk, Rakousko), Jiří Smejkal (České Budějovice), Dominik Hladiš (Zlín), Radek Pilař, Daniel Voženílek (oba Hradec Králové)

Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej