Preview k zápasu
út 16.11.2010 | Sanny Muharem

Po sobotní prohře se Hradec pokusí uhrát body v Písku

Východočeský celek má za sebou nepříliš vydařený duel s posílenými Benátkami, které přivítal v sobotu na svém ledě. Utkání se od samého začátku ubíralo jedním směrem a Benátečtí deklasovali Hradec 7:1. Náš středeční soupeř minulé kolo taktéž prohrál na kluzišti Berouna, avšak těsným rozdílem 2:3. Při pohledu na tabulku Hradec obléhá šestou příčku se ziskem třiceti bodů. Naopak Písečtí nemají příliš lichotivou bilanci, když mají pouze šestnáct bodů a jsou až na samém dně tabulky. Utkání začíná ve středu v 18:00 hodin v Písku.

3 utkání bez vstřelené branky 0
3:0 (Beroun) nejvyšší výhra 5:2 (Vrchlabí)
0:5 (Chomutov) nejvyšší prohra 2:8 (Benátky)
Karel Plášek (5+5) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (13+6)
Karel Plášek: 5 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 13
Michal Dragoun: 6 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 13
Vladimír Stejskal: 22 min. nejtrestanější hráč Martin Táborský: 34 min.
Jaroslav Jágr: 93,40% úspešnost brankáře Filip Luňák: 91,36%

Forma

Jak již bylo řečeno, tak se Písek zmítá v dolních patrech první hokejové ligy. Přeskočíme-li prohru v Berouně, tak se Píseckým podařilo vybojovat nějaké body. Minulou středu doma zdolali těsným rozdílem Havlíčkův Brod 4:3 po prodloužení. Ještě předtím ukořistili body na ledě Třebíče, kde až po samostatných nájezdech slavili výhru 4:3. Jak tabulka napovídá, má Písek nejméně vstřelených branek v celé lize, nicméně na hradecké hokejisty určitě nečeká lehká bitva.

Hradec podruhé v letošní sezóně prohrál na svém ledě. První neúspěch přišel proti Chomutovu a nyní i proti Benátkám nad Jizerou 1:7. Je třeba však podotknout, že si Benátečtí přivezli posily z extraligového Liberce. Ani ve středu Východočeši nebodovali, když absolvovali cestu do Jihlavy, kde prohráli v poměru 1:3. Ale kolo zpět slavili svěřenci trenéra Jiřího Mičky výhru v domácím utkání proti Znojmu 3:2.

Písek letos v Hradci neuspěl

Čtvrté kolo letošního ročníku se konalo na hradeckém ČEZ Stadionu, když pod Bílou věž přijel Písek. Hradečtí tehdy nevěděli, co od svého soka čekat, a tak možná i proto spíše vybojovali těsnou výhru 3:2, kdy až v předposlední minutě vystřelil Hradci cenné tři body ofenzivní mazák Vít Budínský.

Hráčský kádr

Co se týče statistik v píseckém kádru, tak zde vede klubové kanadské bodování zkušený Karel Plášek s počtem deseti bodů (5+5). V klubu je i na střídavém startu z Českých Budějovic Michal Pšurný, který za jedenáct zápasů nasbíral šest bodů (4+2). V brance vládne Jaroslav Jágr, jenž zcela jistě není hradeckému fanouškovi neznámý. V minulé sezóně totiž působil na východě Čech. Letos zatím odchytal 792 minut s úspěšností 93,40%.

Zápas startuje ve středeční podvečer v 18:00 hodin v písecké Komterm Aréně. Fanoušci, kteří se nechystají fandit přímo do Písku, mohou sledovat textový on-line přenos. Na závěr si představme trojici rozhodčích. Jako hlavní byl delegován pan Smitka a na čarách pánové Dančišin a Matějček.