Preview k zápasu
pá 28.1.2011 | Sanny Muharem

Pod Bílou věž zavítá favorizovaný Chomutov

Ještě čtyři zápasy si připravila první hokejová liga pro všechny účastníky a poté se rozběhne dlouho očekávané play-off. K předposlednímu vystoupení v základní části před domácím publikem nastoupí svěřenci trenéra Jiřího Mičky již tuto sobotu. Nečeká je žádný lehký oříšek, jelikož na východ Čech zamíří Chomutov. Sledovat utkání na vlastní oči můžete v sobotu od 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu.

0 utkání bez vstřelené branky 0
6:1 (Znojmo) nejvyšší výhra 7:1 (Havl. Brod)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 2:7 (Havl. Brod)
Vít Budínský (20+11) nejproduktivnější hráč Petr Jíra (17+21)
Vít Budínský: 20 nejlepší střelec Petr Jíra: 17
Jiří Kadlec: 20 nejvíce asistencí Petr Jíra a Milan Kraft: 21
Vít Budínský: 52 min. nejtrestanější hráč Lukáš Pulpán: 79 min.
Filip Luňák: 92,11% úspěšnost brankáře Miroslav Hanuljak: 92,31% a Alexandr Hylák: 91,97%

Forma

Hradec v minulém kole dlouhou dobu dotahoval na ledě Havlíčkova Brodu, a když se mu podařilo srovnat na 2:2, tak na konci zápasu opět poslal do vedení Rebely Roman Vondráček. Výhru na konečných 4:2 pro domácí zajistil Knotek. Avšak minulou sobotu Východočeši zaznamenali vítězství, i když velmi těsné s Berounskými Medvědy. V základní hrací době utkání skončilo nevídaným výsledkem 0:0 a na řadu přišlo prodloužení, ve kterém vystřelil bonusový bod hradeckému celku Jiří Kadlec. V této chvíli se Hradec nachází na pátém místě s 63 body a na čtvrté již ztrácí šest bodů, což znamená, že vidina postupu do čtvrtfinále rovnou z nadstavbové části se vzdaluje.

Chomutovští se ve středu představili v utkání před domácím publikem, v němž přivítali jihlavskou Duklu. Vyrovnaný stav panoval až do třetí třetiny, v té ale chomutovský tým vstřelil o dvě branky více a celý souboj ovládl v poměru 4:2. Ještě předtím však absolvoval regionální derby se svým odvěkým rivalem z Ústí nad Labem, které se Chomutovu v žádném případě nevyvedlo. Od samého začátku totiž dominovali Ústečtí Lvi a v pohodě si dokráčeli pro výhru 6:2. Chomutovu aktuálně patří druhá příčka, když má 79 bodů a společně s Ústím tvoří dva největší favority na postup do nejvyšší české soutěže.

Vzájemné zápasy

Vzájemné duely se v letošní sezóně odehrály zatím tři. Lépe z nich vycházejí jednoznačně Chomutovští, jelikož vyhráli všechny tři. První společný souboj se odehrál v rámci patnáctého kola v Hradci Králové, kde si hosté došli pro tři body výhrou 3:1. Odvetné utkání se konalo poslední kolo před nadstavbovou částí na severu Čech. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky zde dokonce mohli vyhrát, nicméně vyrovnávací gól na 3:3 zajistil chomutovský Davídek a v následných samostatných nájezdech prokázali pevnější nervy domácí. A poslední zápas se odehrával již v nadstavbové části v Chomutově, kde byla k vidění hokejová přestřelka. Severočeši totiž zvítězili 8:5. Uvidíme, jak se bude vyvíjet nadcházející souboj.

Hráčský kádr

Kanadskému bodování chomutovského celku vládne forvard Petr Jíra, jenž má na svém kontě osmatřicet bodů, když se dokázal trefit do branky soupeře sedmnáctkrát a jednadvacetkrát asistovat. O tři body za ním se nachází jeho týmový parťák Milan Kraft. Ten prozatím nasbíral pětatřicet bodů (14+21). Záda jim kryjí dva zkušení brankáři. Více odchytáno má gólman Miroslav Hanuljak, konkrétně 1573 minut a jeho úspěšnost činí 92,31%. Druhým brankářem je hradeckému fanouškovi dobře známý Alexandr Hylák, který odchytal 1302 minut v této sezóně s úspěšností 91,97%.

Střetnutí startuje v 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu. Neváhejte a přijďte podpořit hradecké borce za vidinou čtvrtého místa. Kdo se však nebude moci dostavit, má možnost sledovat zápas v podobě textového on-line přenosu. Klání bude řídit také trojice rozhodčích. Jako hlavní pan Jeřábek a na čarách mu budou asistovat pánové Jureček a Rychlý.