Preview k zápasu
po 11.10.2010 | Sanny Muharem

Podaří se Hradci ukončit sérii venkovních neúspěchů v Třebíči?

Hradec doma poráží jednoho soupeře za druhým, avšak venku se mu už tolik nedaří. Již tuto středu budou mít hradečtí hráči možnost ukončit sérii venkovních proher, kdy je čeká výjezd do Třebíče. Utkání začne ve středu v 17:30 hodin na zimním stadioně v Třebíči. Pro fanoušky, kteří se nechystají fandit přímo na stadion, bude připraven tradiční textový on-line přenos.

Dosavadní průběh

Třebíči se nyní moc nedařilo, když v posledních čtyřech zápasech pokaždé prohrála. Horácká Slavia vyhrála letos zatím jen třikrát. Nejprve v prvním kole na ledě nováčka z Písku těsně 1:0. Posléze následovala prohra před zraky domácích fandů s Olomoucí 2:3 a další dvě výhry Třebíč obstarala proti Chrudimi 6:3 a Litoměřicím 8:2. Naopak Východočeši své výsledky střídají velmi kolísavě, když doma pravidelně vyhrávají, avšak venku již to tak slavné bohužel není. Hradecký asistent trenéra Jiří Slabý se nechal slyšet: „V Třebíči jsme hráli minulý rok play-off a víme, že tam kvalita a síla je. Znamená to tedy, že v žádném případě nemůžeme zápas jakkoli podcenit.“

Oplatí Třebíč Hradci loňské vyřazení ze čtvrtfinále první hokejové ligy?

V loňské sérii diváci o góly zcela jistě ochuzeni nebyli, když takřka každé střetnutí viděli pěknou porci gólových akcí. V celém čtvrtfinálovém klání jsme byli totiž svědky 43 branek v šesti zápasech. Do čtvrtfinále postoupili Hradečtí rovnou ze základní části, jelikož se umístili na čtvrté pozici. Oproti tomu Třebíč musela absolvovat předkolo, ve kterém narazila na hradecké rivaly z Vrchlabí. A že to série nebyla nikterak nevyrovnaná! Po dramatických soubojích, ve kterých se hrálo jako na houpačce, přišel na řadu nejklíčovější, a to poslední utkání série na ledě Třebíčských. Zcela jistě po tomto napínavém a strhujícím zápase přibyla na tváři nejedna vráska všem přihlížejícím. Vrchlabí se nejprve dostalo do vedení ve druhé třetině. Deset minut před koncem třetí třetiny měli světlý moment domácí, když během dvou minut vstřelili dvě branky. Ovšem v čase 59:42, kdy už se možná Třebíčští viděli v dalším kole, vystřelil prodloužení vrchlabský Radek Hubáček. Zápas následně dospěl až k samostatným nájezdům. V této loterii byla nakonec šťastnější Třebíč a euforie vypukla naplno.

Vraťme se ale ke čtvrtfinálovému souboji, kde Hradec dokázal zvítězit v poměru 4:2 na série. Nejprve doma Východočeši prohráli první zápas této série 1:4, avšak druhý den nato následovala výhra 3:2 a srovnání série na 1:1. Za tohoto stavu se stěhovala do Třebíče, kde hned další zápas domácí deklasovali Hradec deseti brankami. Následný čtvrtý souboj vyzněl lépe pro hradecké hráče, když zvítězili 3:0. Série tedy pokračovala za nerozhodného stavu opět na soutoku Labe a Orlice. Utkání vyhráli svěřenci Jiřího Mičky 6:3. Šestý čtvrtfinálový „mač“ ovládli opět Hradečtí a po výsledku 6:1 postoupili do semifinále.

Pohled do statistik

Zatímco hradecký kapitán Jaroslav Roubík (8+4) vede kanadské bodování první hokejové ligy, Třebíčští mají spíše vyrovnanější kádr. Na sedmnáctém místě statistik první hokejové ligy se nachází Petr Zahradník, jenž nasbíral sedm kanadských bodů (2+5). O bod méně má David Dolníček (5+1). V brankovišti Třebíče vládl po dobu sedmi zápasů Radek Fiala, který má prozatím úspěšnost 90.98% a řadí se na osmnácté místo ve statistikách gólmanů.

Zápas začíná ve středu v podvečer na třebíčském ledě. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 hodin. K tomuto střetnutí byl delegován sudí Wagner s pomocníky na čarách Kleinem a Skopalem. Pro fanoušky, kteří se nechystají do Třebíče, bude připraven tradiční textový on-line přenos, který začíná stejně tak jako zápas.