Preview k zápasu
pá 4.2.2011 | Sanny Muharem

Poslední domácí zápas, přijede Jihlava

Hradeckým hokejistům se v nadstavbové části daří o poznání hůře, než tomu bylo v té základní. Po třech prohraných zápasech v řadě nyní dokonce již spadli na sedmou příčku. Napravit reputaci si budou moci svěřenci trenéra Jiřího Mičky v sobotním duelu s jihlavskou Duklou. Půjde jim také o vybudování co nejlepší pozice do předkola play-off a případného čtvrtfinále. Utkání startuje tedy v sobotu v 18:00 na hradeckém stadionu.

0 utkání bez vstřelené branky 3
6:1 (Znojmo) nejvyšší výhra 6:1 (Třebíč)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 1:4 (Chrudim)
Vít Budínský (21+11) nejproduktivnější hráč Tomáš Čachotský (21+25)
Vít Budínský: 21 nejlepší střelec Tomáš Čachotský a Oldřich Bakus: 20
Jiří Kadlec: 20 nejvíce asistencí Daniel Hodek: 26
Vít Budínský: 54 min. nejtrestanější hráč Rostislav Malena: 61 min.
Filip Luňák: 91,70% úspěšnost brankáře Milan Řehoř: 93,30%

Forma

Hradec zažívá v poslední době nevydařené období a v minulých třech zápasech se mu nepodařilo získat ani bod. Nejdříve padl na ledě Havlíčkova Brodu 2:4, kde se zápas rozhodoval až v posledních minutách. Poté minulou sobotu Východočeši nestačili na Chomutov, který jim nedal šanci a vyhrál 4:1. A minulé kolo se postavili do nesmírně těžké bitvy s Ústím nad Labem, se kterým taktéž padli, jelikož tým vedený Petrem Rosolem deklasoval Hradecké vysoko 7:2. Hradečtí jsou tedy na předposledním místě skupiny A s počtem 63 bodů, ale ještě je naprosto otevřené, z jakého místa půjdou do vyřazovacích bojů.

Jihlava může do nadcházejícího souboje nastoupit v klidu, jelikož už má jistotu čtvrtfinále. Poohlédněme se za posledními výsledky klubu z Vysočiny. Ve středu Olomoučtí zajížděli k Orlům do Znojma, kde sehráli velmi vyrovnanou partii, avšak nakonec se smolným koncem, když prohráli 2:3. Ještě předtím se však radovali z výhry nad jedním z favoritů na postup do extraligy, tedy Ústím. Zde zápas skončil až po prodloužení výhrou Dukly 3:2. Jihlavští mají 73 bodů a aktuálně jim náleží třetí příčka.

Vzájemné zápasy

Týmy proti sobě v letošní sezóně nastoupily zatím třikrát. Hned v úvodu sezóny se na hradeckém ledě radoval domácí celek, když svého soka zdolal po prodloužení 4:3. V rámci sedmnáctého kola se odvetné utkání konalo na Vysočině, kde opět panoval domácí tým a zvítězil 3:1. To nejčerstvější střetnutí bylo na programu již v rámci nadstavbové části. Tehdy se Hradci vůbec nedařilo a zápas prohrál v poměru 3:7. Uvidíme tedy, jak se bude vyvíjet poslední vzájemné klání v základní části této sezóny.

Hráčský kádr

Kanadskému bodování Jihlavy vévodí zkušený forvard Tomáš Čachotský, jenž v letošní sezóně prozatím nasbíral úctyhodných šestačtyřicet bodů, když se mu podařilo vstřelit branku celkem jednadvacetkrát a na dvacet pět nahrál. Dokonce je na druhém místě celkové statistiky první hokejové ligy. Jen o tři body za ním se nachází jeho klubový parťák Oldřich Bakus, který má bodů třiačtyřicet (21+22). Nesmíme opomenout také brankářskou postavu. Záda svým obráncům kryje Milan Řehoř, ten doposud odchytal 36 zápasů s úspěšností 93,30%.

Střetnutí začne tradičně v 18:00 hodin na hradeckém stadionu. Kdo se nebude moci dostavit přímo pod Bílou věž, má možnost sledovat zápas v podobě textového on-line přenosu. Na závěr již zbývá představit trojici delegovaných rozhodčích. Jako hlavní sudí bude klání řídit pan Florian a na čarách mu budou pomáhat pánové Lučan a Svoboda.