pá 5.4.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Povedený rok 2018. Mountfield HK uspěl hned ve třech anketách

Loňská sezóna je sice už dávno minulostí, k hodnocení ročníku 2017/18 však došlo na některých frontách až nyní. Hradecký Mountfield i nadále dobře reprezentuje královéhradecký sport a i za rok 2018 si tak vysloužil několik ocenění. Nejlépe vyšel z ankety Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje, když si z Kongresového centra Aldis odnesl hned čtyři ceny. Ceny získal také z anket Nejúspěšnější sportovec města Hradec Králové a Naděje královéhradeckého sportu.

Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje roku 2018

Mimořádně úspěšně se Mountfield zapsal do výsledků ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2018, jejíž vyhlášení proběhlo 26. března v Kongresovém centru Aldis. Hradec bodoval hned ve čtyřech kategoriích. A-tým obsadil druhé místo v hodnocení kolektivu dospělých a na první Elkov Author Hradec Králové ztratil dvacet jedna bodů. Hradecký hokej celou sezónu skvěle reprezentovali i hráči mladšího dorostu a po zlatém Mistrovství České republiky si plným právem zasloužili prvenství ve své kategorii. Hodnocení mládeže vyhráli vysoko s náskokem padesáti devíti bodů na druhé basketbalistky ze Sokol Nilfisk Hradec Králové.

Hradečtí se prosadili i v kategoriích jednotlivců. Druhé místo za nejlepšího profesionálního trenéra si odnesl Petr Luštinec a byl tak odměněn za skvělou celoroční práci s hradeckou mládeží. Druhým místem byl rovněž oceněn Petr Koukal, jakožto člen ligového sportovního kolektivu a reprezentant na zimních olympijských hrách 2018. Za zmínku v této kategorii stojí také nominace rychlonohého Radovana Pavlíka i perspektivního Daniela Dvořáka.

Nejúspěšnější sportovec roku 2018 města Hradec Králové

Toho, že hradecký tým odvádí dlouhodobě dobrou práci, si nemohli nevšimnout ani v samotném městě pod Bílou věží a Mountfield znovu obsadil medailovou příčku. V anketě Nejúspěšnějšího sportovce roku 2018 města Hradec Králové se Lvi umístili třetí poté, co zakončili extraligový ročník 2017/18 na čtvrtém místě. Lvy překonali pouze sportovní střelci SSK Dukla a Královští sokoli, kteří si po úspěšném návratu do nejvyšší české soutěže v basketbalu vysloužili v této anketě prvenství.

Naděje královéhradeckého sportu 2018

Ještě před změnou systému a sloučením kategorií zažili mladší dorostenci snovou sezónu a kromě nejúspěšnějších sportovců roku byli zvoleni také nadějemi královéhradeckého sportu. Slavnostní předávání cen mladým sportovcům proběhlo 13. března v prostorách královéhradecké Filharmonie. Kromě hokejistů Mountfieldu byly v kategorii kolektivů oceněny také basketbalistky TJ Sokol, družstvo dorostu Squash Centrum club HK a mažoretky A-TEAM. Individuální ocenění si odnesl devatenáctiletý brankář Daniel Dvořák za reprezentaci České republiky na mistrovství světa U18 a následné skvělé čtvrté místo.

„Toho, že se každoročně umisťuje mládež i A-tým Mountfieldu HK na předních příčkách těchto anket, si velice vážíme. Znamená to, že patříme ke sportovní špičce nejen v Hradci Králové, ale v celém Královéhradeckém kraji, za což jsme pochopitelně moc rádi,“ těší Tomáše Martince, trenéra A-týmu a šéftrenéra sportovního centra mládeže hradeckého hokejového klubu.