Akademie ČH
st 8.7.2020 | Jakub Viglaský

Pozvánky na mládežnické repre se jmény Lvů. Kdo byl nominován?

Stejně jako nový ročník, také reprezentační zápasy se nezadržitelně blíží. Pozvánky na přípravné kempy mají na stole i hradečtí hráči spolu s trenérem Tomášem Martincem, pod Bílou věž jich dorazilo zatím sedm.

V nejsledovanější kategorii mládežnického hokeje – U20 –, se na hlavní soupisku Východočeši neprobojovali, místo mezi náhradníky ale zaujali forvardi Matěj Morong a Petr Poppel. Ti se na první kemp v Rokycanech, který proběhl 14. – 19. června, nepodívali. Další možnost budou mít junioři Lvů v rámci červencových mačů se Slovenskem, které bude na konci měsíce hostit Brno.

Největší zastoupení Hradce uvidí diváci u výběru osmnáctiletých. Na sraz, který se koná ve Zlíně 3. – 8. srpna, se podívají útočníci Petr Moravec, Matyáš Budina a Lukáš Pajer. Do obranných řad si pozvánku vysloužil Matěj Pinkas. Jako asistent trenéra byl zvolen také Tomáš Martinec, který trénoval kategorii U18 i v minulých letech a načne u ní rovněž sezónu 2020/21.

V kategorii U17 se na hlavní nominaci mezi 19. a 27. červencem probojoval Matěj Novotný, jenž se na kempu předvede jako hradecký útočník. Nálepku náhradníka dostal Matěj Giesl, který bude čekat na dodatečnou pozvánku. Kemp se uskuteční v Plzni a poté je naplánován přesun do Švýcarska, kde se odehraje trojzápas proti tamní reprezentaci.

Velký brankářský kemp svou přítomností za kategorii šestnáctiletých obohatí Jan Kasal, díky čemuž bude mít Mountfield HK u reprezentačních týmů zástup na všech herních pozicích. Akce proběhne 13. – 17. července 2020 v Rokycanech.