Tiskové zprávy
st 1.5.2019 | Jan Vavřina

Předsezónní změny v A-týmu. Kdo přichází a kdo se loučí?

S prvním květnovým dnem oficiálně začala sezóna 2019/20 a právě na svátek práce odstartovala A-týmu Mountfieldu HK příprava na nový extraligový ročník. Trenérské trio Martinec – Krátoška, Svoboda bude pracovat s obměněným kádrem, ve kterém přivítá několik nových tváří. Kromě Marka Mazance přišel do brankoviště Štěpán Lukeš, do útoku pak trio hráčů – Aleš Jergl, Jordann Perret a Adam Kubík.

Nová brankářská trojice: Mazanec, Lukeš a Dvořák

Nové obsazení bude mít pro sezónu 2019/20 hradecké brankoviště. Brandonu Maxwellovi nebyla uplatněna opce, Jaroslav Pavelka se zase s klubem nedomluvil na podmínkách smlouvy a s Mountfieldem HK se po šesti sezónách loučí.

Vedení klubu již oznámilo příchod zkušeného Marka Mazance, kterého doplní Štěpán Lukeš. „Štěpán u nás podepsal jednoletou smlouvu s možností klubu uplatnit na něj opční právo. Uvidíme, jak bude naše spolupráce vypadat, v případě spokojenosti je možnost jejího prodloužení na delší období,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček na adresu brankáře, který naposledy hájil barvy chomutovských Pirátů.

Třetím do party zůstává Daniel Dvořák, který se také může porvat o místo v brankovišti. „Naším hlavním záměrem ale je, aby Dan chytal v Chance lize. Je to ale poměrně složité, čáru přes rozpočet nám navíc udělalo Vrchlabí, které nepostoupilo a kde měl Dan působit. I nadále mu však sháníme vhodné angažmá v seniorském hokeji,“ pokračuje Kmoníček.

Obrana prozatím ve znamení odchodů, loučí se kapitán. Co Petr Zámorský?

Co se týče obranných řad, tam hlásí Mountfield HK výrazně menší změny. Již v průběhu sezóny opustil kádr Východočechů Sébastien Piché, který zamířil do Litvínova.

S celkově pátým týmem uplynulého ročníku se po vzájemné dohodě loučí také Dominik Graňák. Zkušený hokejista přišel pod Bílou věž před dvěma lety a za své působení v hradeckém dresu nevynechal jediné extraligové utkání. Hradecký kapitán se však rozhodl pro změnu a bude hledat novou výzvu.

Kromě těchto dvou jmen by obrana měla zůstat ve stejném složení jako v uplynulém ročníku, spekulace se však snášejí na jméno Petra Zámorského. „Petr má v klubu platnou smlouvu již bez výstupní klauzule a je jen na nás, zda ho v případě pro klub velmi lukrativní nabídky uvolníme. O tom prozatím nejednáme,“ prozrazuje Aleš Kmoníček.

Trojice útočníků odchází, trojice přichází

V týmu Tomáše Martince nebudou pokračovat také tři útočníci. Juraj Bezúch má sice stále platnou smlouvu, nicméně klub s jeho službami nepočítá a spolu s agentem mu hledá nové angažmá. Loučí se také Roman Kukumberg, jenž strávil v Hradci posledních pět let, další však nepřidá. Lucas Lessio zase kvůli zranění stihl odehrát jen 15 zápasů a vedení klubu se rozhodlo neprodloužit s ním smlouvu.

Novou tváří je naopak Aleš Jergl, který podepsal s Mountfieldem dlouholetý kontrakt. „Jedná se o relativně mladého útočníka, který letos zazářil v olomouckém dresu. Slibujeme si od něj, že by mohl být produktivním hráčem. Své místo v sestavě si musí najít, ale víme, že v něm potenciál je. Má výborné bruslení a tím by měl zapadat do našeho herního stylu,“ myslí si generální manažer klubu.

O dvacet kilometrů směrem na sever se minimálně na jednu sezónu, s možností uplatnění opce, stěhuje francouzský reprezentant Jordann Perret. „Jordann přichází především na přání trenérů, kteří v něm vidí přesně parametry hráče do herního stylu, jenž chceme také v příští sezóně praktikovat,“ říká na adresu rychlonohého křídla Aleš Kmoníček.

Útočnou trojici uzavírá kladenský odchovanec a mládežnický reprezentant Adam Kubík. „V případě Adama jde o mladého hráče, který má potenciál a mohl by to být příslib do budoucna. Svoje místo v útoku, kde bude konkurence poměrně velká, si ale musí vybojovat,“ pokračuje GM s tím, že autor 37 letošních prvoligových bodů podepsal na východě Čech víceletý kontrakt.

„Je nám jasné, že potřebujeme rozdílového hráče do útoku. V tuto chvíli však žádný takový na trhu není.“

GM Aleš Kmoníček (o posílení ofenzívy)

Mladí hráči budou působit zejména v Litoměřicích a Vrchlabí

Pod smlouvou má Mountfield HK spoustu mladých hokejistů, někteří začnou přípravu s hradeckým A-týmem, jiní v nižších soutěžích. Vedení klubu je v kontaktu se Stadionem Litoměřice, obě organizace jsou předběžně domluveny na tom, že by měli do přípravy v severních Čechách naskočit Miroslav Kukla, Dominik Sklenář a Martin Štohanzl.

Ve druhé nejvyšší soutěži se snaží vedení klubu najít angažmá také dalším mladým hráčům. Pokud se to nepodaří, tito hráči by se měli zapojit do přípravy ve Vrchlabí, se kterým Mountfield HK aktuálně jedná o pokračování užší spolupráce. Letní příprava by v Podkrkonoší měla odstartovat 6. května a měli by se jí případně zúčastnit Jaroslav Dvořák, Jakub Hašek, Štěpán Havránek, Filip Jirásek, Patrik Mašín, Jakub Muška, Mikuláš Pohl a Štěpán Matějček.

A-týmu Mountfieldu HK začne letní příprava pod vedením kondičního trenéra Michala Tvrdíka 1. května a potrvá dva měsíce. Součástí bude po vzoru předchozích let soustředění v Ústí nad Orlicí, které proběhne v prvním červnovém týdnu. Suchá příprava skončí v závěru června, kdy jsou naplánované fyzické testy hráčů. Následovat bude dvoutýdenní odpočinek, na který naváží znovu fyzické testy a tréninkové jednotky na suchu a od 22. července, po konci MS v karate, také na ledě. K prvním přípravným duelům vyjedou Lvi na začátku srpna.

Realizační tým i vedení klubu pokračuje. Co další hráčské posily?

Stejně jako v přechozích letech, i tentokrát mohou ve složení A-týmu pro sezónu 2019/20 změny ještě nastat. „Trenéři mají zájem o posílení obranných řad a je nám jasné, že potřebujeme rozdílového hráče do útoku. V tuto chvíli však žádný takový na trhu není. Pokud se nějaký objeví, určitě o tom budeme jednat. Bude ale záležet také na finančních možnostech klubu,“ informuje člen sportovního vedení klubu, který zároveň děkuje odcházejícím hráčům za služby. „Všichni hráči tady odvedli kus poctivé práce, za to bych jim chtěl poděkovat. Zároveň jim přeju hodně štěstí do dalších hokejových let,“ dodává Aleš Kmoníček.

Ten se s představenstvem klubu domluvil na nové víceleté smlouvě, v Mountfieldu HK by měl na pozici generálního manažera pokračovat až do roku 2023. Beze změn zůstalo pro další sezónu také složení vedení klubu a realizačního týmu, který i nadále povede coby hlavní kouč Tomáš Martinec.

Nového hlavního trenéra budou mít naopak hradečtí junioři. Do klubu přichází David Kočí, který vedl v posledních šesti letech dorostence a juniory pražské Sparty a chomutovských Pirátů. „Také pro příští sezónu jsme chtěli zkvalitnit trenérský tým mládeže a právě proto přichází David Kočí. Je to trenér s nejvyšší licencí, navíc hráč se zkušenostmi z NHL. Jsme rádi, že jsme se s Davidem domluvili na spolupráci,“ těší šéftrenéra sportovního centra mládeže Tomáše Martince.

Aktuální složení A-týmu:

Brankáři (3): Daniel Dvořák, Štěpán Lukeš, Marek Mazanec
Obránci (7): Oskars Cibulskis, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Petr Zámorský
Útočníci (17): Jan Berger, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Petr Koukal, Adam Kubík, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Daniel Rákos, Radek Smoleňák, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka