Aktuální zprávy z klubu
pá 24.5.2019 | Daniel Krátký

Představení posil č. 2: Dravý vítr do útočných řad

Přestože velká většina útočníků zůstává v Hradci Králové z minulé sezóny, tři jména budou v ofenzivních řadách nová. Všechny posily by měly zapadnout do stávající energické tváře mužstva. Z Olomouce doplnil východočeský kádr rozjetý Aleš Jergl, z Kladna mladíček Adam Kubík a z Pardubic francouzský reprezentant Jordann Perret.

Aleš Jergl
Bilance v TELH:
Zápasy: 146
Branky: 25
Nahrávky: 24
Body: 49

Po životním roce první extraligový přesun

Aleš Jergl, narozený 18. dubna 1994, začal s hokejem v rodné Kroměříži. Již ve 3. třídě se přesunul do Přerova, kde si ho v mladším dorostu vyhlédla Olomouc. V mládeži Kohoutů patřil šikovný útočník povětšinou mezi nejproduktivnější hráče.

Do A-týmu poprvé nakoukl v sezóně 2012/13, když coby junior odehrál dvě utkání v tehdy ještě neúspěšné baráži. V dalším ročníku si mládežnický reprezentační útočník získával větší prostor na ledě, a stal se tak součástí úspěšného týmu, který získal pro Olomouc místenku v nejvyšší soutěži. První branku v extralize si připsal v ročníku 2014/15, když pomohl gólem k výhře Hanáků na ledě pražské Slavie. V následujících letech se pohyboval na hraně olomoucké soupisky, větší prostor tak dostával v prvoligové Jihlavě.

Svůj potenciál naplno prokázal v sezóně 2018/19, ve které se stal jednou z opor hanáckého celku a nasbíral celkem 31 bodů. Upozornil na sebe také gólem à la Tomáš Hertl, když skóroval s hokejkou prostrčenou mezi nohama. Z mnoha nabídek po sezóně upřednostnil tu královéhradeckou. Na východě Čech podepsal bruslivý útočník na jaře 2019 víceletý kontrakt.

Adam Kubík
0 zápasů v TELH

Premiérová štace v nejvyšší soutěži

Kladenský odchovanec Adam Kubík se narodil 21. října 1998. Už od malička ho bavil sport, hrál hokej i fotbal. V šesti letech se u něj však projevila neobvyklá dětská nemoc, která mu způsobovala problémy s kyčlí. Následovala operace a dlouhá rekonvalescence. Lékaři dokonce tvrdili, že hokej už hrát nemůže, a tak se talentovaný útočník chvilku věnoval stolnímu tenisu. Postupem času dostal zelenou k návratu na led.

Zapojil se do tréninků s šestou třídou, vyzkoušel si všechny posty i přesun do dalšího kladenského klubu, PZ. Tam dostal velký prostor pro zlepšení a po dvou letech se vrátil zpět ke kladenským Rytířům, kde prošel mladším i starším dorostem. První příležitost v kladenském A-týmu dostal, ještě jako junior, v ročníku 2016/17, kdy naskočil do 35 utkání základní části WSM Ligy. Také díky tomu byl několikrát pozván do reprezentací U19 a U20.

V následujícím ročníku na sebe hodně upozornil, když čtyřmi body ve formaci s Jaromírem Jágrem pomohl porazit Benátky nad Jizerou. Na konci základní části jich měl na kontě slušných 26 (15+11). V sezóně 2018/19 se stal jednou z opor kladenského týmu v cestě za extraligou. V úspěšné baráži však kvůli zranění odehrál pouze dvě utkání. Po sezóně se rozhodl pro změnu, poprvé v kariéře bude působit mimo Kladno. V Hradci Králové totiž nadějný útočník podepsal víceletý kontrakt.

Jordann Perret
Bilance v TELH:
Zápasy: 103
Branky: 13
Nahrávky: 22
Body: 35

Alpský rychlík se nestěhuje z daleka

Jordann Perret, rodák z francouzského horského městečka Autrans, se narodil 15. října 1994. Své hokejové začátky spojil s obcí Villard-de-Lans, odkud se v dorostu přesunul do Grenoblu, kde i přes svůj menší vzrůst prokazoval velký talent a dostával pozvánky do mládežnických reprezentačních týmů Francie.

První úspěch své kariéry zapsal v ročníku 2011/12, kdy se stal mistrem Francie v kategorii U22. Následovaly účasti na mládežnických mistrovstvích nižší kategorie. V roce 2014 získal s reprezentací U20 bronzovou medaili na MS juniorů divize B. V té době již pravidelně naskakoval do zápasů hlavního týmu Grenoblu. V sezóně 2014/15 získal trofej pro nejlepšího mladého hráče ve francouzské ligové soutěži. O rok později se zúčastnil MS v Rusku, kde dokonce vstřelil gól Slovensku. Sezónu 2016/17 strávil v Rouenu, s týmem si zahrál i v Champions Hockey League.

Po další účasti na světovém šampionátu se francouzský rychlík vydal na své první zahraniční angažmá, do týmu ho nalákaly Pardubice. První gól v extralize vstřelil hned ve svém druhém zápase na ledě Zlína. V dalším ročníku se stal nejrychlejším bruslařem české nejvyšší soutěže, a svou rychlostí i 22 body pomohl Dynamu k záchraně. Sezóna tím pro něj ale neskončila, byl totiž nominován na další světový šampionát, tentokrát konaný na Slovensku. V kariéře bude pokračovat v Hradci Králové, kde podepsal roční smlouvu s následnou opcí.