Aktuální zprávy z klubu
út 6.9.2005 | Daniel Višňák

Představujeme nové tváře v hradeckém dresu

Už během letní přípravy se v Hradci Králové připravovalo několik nových tváří, těsně před sezónou získali Energetici ještě další tři posily, obránce Tomáše Kolafu, útočníka Petra Přeučila a v úterý, den před začátkem soutěže k nim přibyl ještě obránce Aleš Černý, který přiletí do Hradce Králové ze Švédska až ve středu. Po angažování útočníka Přeučila a obránce Černého klubu uvolnil Miroslava Štolce a Martina Čížka. Snaha o posílení zadních řad ještě jedním obráncem nakonec doznala konkrétní podoby a tak se zdá, že sestava Energetiků je kompletní. V článku Vám představíme všechny nové tváře.

Vladislav Koutský (brankář, 1985)
Nadějný mladý reprezentační brankář, letos vychytal vítězství českého týmu na MS 20 proti Američanům. Několik sezón nastupoval v Pardubicích jak v extralize dorostu, tak také juniorů. Trenér Pavel Marek zná z dob působení v Pardubicích jeho kvality a tak si ho loni vzal do Třince, kde nastoupil i k jednomu extraligovému zápasu. Z Třince jezdil vypomáhat Opavě, na pozici prvního brankáře v mužské kategorii ale stále čeká, je možné, že se dočká právě letos v Hradci Králové, kde bude tvořit brankářskou dvojici společně s Tomášem Duškem.

Martin Kašík (útočník, 1983)
Prošel si přes extraligu juniorů v Olomouci až po Spartu, poté se odebral do zámoří, kde odehrál celkem tři sezóny. Loni pomohl k návratu do první ligy prostějovským Jestřábům. V základní části nastoupil ke 30 zápasům a zaznamenal v nich 19 bodů. V baráži pak v 5 zápasech čtyřikrát skóroval a jednou na gól přihrál. Z Prostějova se zná s Jirkou Cetkovským, který mu také Hradec doporučil. Na ledě toho hodně najezdí, vypracuje si řadu šancí, ale v přípravě měl často víc než smůlu v koncovce.

Martin Koudelka (útočník, 1976)
Zkušený bezmála třicetiletý útočník, se vztahem k východočeskému regionu by měl v Hradci převzít roli vůdce. Odehrál deset sezón v extralize, nejčastěji v dresu Pardubic odkud také pochází. Poslední dva roky patřil k oporám ambiciózního Ústí nad Labem, za dvě sezóny, které tam strávil si připsal ze 77 zápasů 54 bodů. Jeho kvality se projevovaly už v letní přípravě, kdy v červenožlutém dresu Hradce Králové nasbíral během 7 utkání 10 bodů. Hradecký klub ho získal z Ústí na přestup.

Petr Přeučil (útočník, 1983)
Je odchovancem Litvínovského hokeje, kde také prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po extraligu dorostu a juniorů. V sezóně 2000/01 odešel do zámoří, kde působil celkem čtyři sezóny v nižších soutěžích. Stejného roku byl také draftován v sedmém kole New Yorkem Rangers. Po návratu zpět do Čech působil v Ústí nad Labem, kde v loňské sezóně nasbíral ve 43 zápasech 17 bodů. Střídavě také jezdil vypomáhat mateřskému Litvínovu k extraligovým zápasům. Letos se připravoval ve Vsetíně, kde měli o jeho služby zájem, nakonec ho ale získal do svých služeb od Litvínova právě Hradec Králové, kde by měl působit celou sezónu.

Lukáš Valko (útočník, 1982)
Už od jednadvaceti let nastupoval v extralize, vždy za Vsetín, kde se také poprvé dostal do kontaktu jak s extraligou juniorů, tak také mužů. V minulých dvou sezónách hrál za Třebíč, kde patřil k nejlepším útočníkům. Letošní přípravu absolvoval znovu v extraligovém Vsetíně, nakonec se však rozhodl pro první ligu. Umí se natlačit před branku, ale i vystřelit. V extralize odehrál 45 zápasů, třikrát se trefil do černého a na 5 gólů přihrál. V první lize odehrál 72 utkání s bilancí 26+18.

Jan Blanár (obránce, 1983)
Jediný cizinec, který v letošní sezóně bude působit v Hradci Králové. Jeho krajan, útočník Jan Štolc se do sestavy Energetiků nakonec nedostal. Pochází z Trenčína, kde odehrál několik sezón za juniory i několik utkání ve slovenské extralize. V sezóně 2003/04 nastoupil ke třinácti extraligovým zápasům v Liptovském Mikuláši, střídavě vypomáhal také Dubnici. Minulou sezónu působil stejně jako Petr Mocek ve Finsku. Jeho předností je určitě vysoká robustní postava a tvrdá střela.

Aleš Černý (obránce 1982)
Je nejčerstvější posilou hradeckých Energetiků, o jeho působení na východě Čech se rozhodlo až v úterý. Letos se připravoval na angažmá ve Švédsku, kde také absolvoval celou letní přípravu, nakonec ale bude působit v Hradci Králové. Hradec avizoval před začátkem sezóny po angažování Tomáše Kolafy snahu o získání ještě jednoho obránce a to se nakonec podařilo. Aleš Černý má zkušenosti jak s první ligou, tak také extraligou, tu hrál v dresu Havířova a Kladna. Působil také v zámořských soutěžích, loni oblékal dres berounských Medvědů.

Lukáš Daňo (obránce, 1985)
Hradecký odchovanec, který odešel v sezóně 2003/04 do Liberce, kde hrál dvě sezóny stabilně extraligu juniorů a v kádru Tygrů patřil k bodově nejlepším obráncům. Mateřský klub si ho před sezónou stáhl, aby mu umožnil prosadit se do prvoligového kádru. Bude vypomáhat i střídavě juniorům v extralize.

Tomáš Kolafa (obránce, 1984)
Hokejově vyrůstal a stále vyrůstá na Kladně. První sezónu za muže odehrál hned za Duklu Jihlava. V minulé sezóně ho ale získal Hradec Králové a nemohl si jeho služby vynachválit. Vypomáhal také juniorům v postupu do extraligy, diváci si určitě pamatují také jeho trefu v druhém utkání play-off, když v prodloužení ve vlastním oslabení střelou od modré rozhodl o výhře Energetiků 3:2 a poslal Hradec do vedení 2:0 v sérii. Letos, stejně jako loni strávil celou přípravu na Kladně, kde ho o angažování v základní sestavě Rabatu připravilo jen angažování zkušeného beka Libora Procházky.

Petr Mocek (obránce, 1980)
V hradeckém dresu už ho fanoušci znají. Kvalitní obránce s tvrdou střelou působil na východě Čech už v dobách záchrany druhé ligy, tehdy coby nadějný mladíček z Pardubic. Do extraligy nakoukl poprvé v sezóně 2000/01, poté strávil dvě sezóny v prvoligové Třebíči, aby následně oblékl znovu dres Hradce Králové. Před minulou sezónou odešel do Finska, kde hrál za Hokki Kajaani. Po svém návratu zpět domů se dohodl opět na angažmá v Hradci Králové.