Tiskové zprávy
čt 12.9.2019 | Jan Vavřina

Přesuny v týmu: Lukáš Vopelka odchází na hostování

AKTUALIZOVÁNO: Ve středu 11. září se rozjela tuzemská druhá nejvyšší soutěž, Tipsport extraliga ji bude brzy následovat. Spolu se startem mistrovské sezóny dochází k pohybům v jednotlivých kádrech, ty se nevyhnuly ani Mountfieldu HK. Lukáš Vopelka odchází na dvouměsíční hostování do Vítkovic, další hradečtí hokejisté se budou udržovat v zápasovém rytmu v Chance Lize.

Lukáš Vopelka se v posledních přípravných duelech a zápasech CHL nevešel do sestavy Tomáše Martince a byl uvolněn do Vítkovic, kde stráví minimálně dva měsíce. „O Lukáše jsme registrovali zájem z extraligy, s konkrétní nabídkou přišly právě Vítkovice. Jejich trenér Lukáše zná z mládežnických reprezentací a potřebuje na prozatím omezenou dobu hráče podobných kvalit. Jednání byla rychlá a vyústila v dohodu. Po dvouměsíčním hostování uvidíme, jaká bude situace ve Vítkovicích, v našem týmu nebo v dalších extraligových klubech,“ předesílá generální manažer Aleš Kmoníček.

Několik hráčů Mountfieldu HK se zase představí kvůli zápasovému vytížení ve druhé nejvyšší soutěži. Jan Berger už oblékl dres Prostějova, Zdeněk Čáp zase Přerova. Oba zmínění se připojili k týmům a budou jeho součástí během zápasů i tréninků.

Jiný režim je u Matěje Chalupy (SK Trhači Kadaň), Adama Kubíka (HC Slavia Praha) a Radima Šaldy a Michaela Gaspara (oba HC Stadion Litoměřice). Všichni tito borci budou nadále součástí hradeckého kádru a do zmíněných klubů budou jezdit na zápasovou výpomoc podle toho, kolik prostoru dostanou v A-týmu Mountfieldu HK.

V Chance Lize působí rovněž Daniel Dvořák (LHK Jestřábi Prostějov), a to stejnou formou jako všichni výše uvedení hráči – v prvoligovém klubu je na hostování, zpět do Hradce Králové má vyřízené střídavé starty. Vedení klubu zároveň hledá podobnou možnost pro Patrika Miškáře a Radka Pilaře, aby všichni byli v zápasové permanenci a v případě potřeby byli kdykoliv připraveni naskočit do utkání za mateřský klub.