Fanoušci
út 18.6.2019 | Jan Vavřina

Příjemné zpestření léta. Hráči a fanoušci si zahráli beachvolejbal

Každé léto se hráči Mountfieldu HK potkávají se svými příznivci na různých akcích, některé jsou přitom určeny zejména pro členy fanklubu. Jedna z takových se konala i v pondělí 17. června, kdy se ve Sportparku HIT ve Třebši sešla čtyřiadvacítka členů hradecké hokejové rodiny, aby spolu změřili síly ve volejbalu, popovídali si a utužili kolektiv.

Turnaj v plážovém volejbalu začal v 17:00, nejprve bylo ale nutné rozdělit týmy. Zástupci z řad fanoušků byli zvoleni kapitány a vybírali si do svých družstev po dvou hokejistech. Vzniklo osm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin, v nichž každý mančaft odehrál tři duely. Týmy z prvních míst postoupily přímo do semifinále, druhý a třetí v pořadí se utkaly ve čtvrtfinálových bojích.

Jako jediný prošel turnajem bez zaváhání tým Vepříci ve složení Jan Svoboda, Jan Berger a Patrik Miškář, který si tak dokráčel pro zasloužené vítězství. Ve finále porazil družstvo Násosky, které skládala Denisa Slezáková. Jejími spoluhráči byli Matěj Chalupa a Radim Šalda. Na bednu se dostal ještě mančaft Smolíci Markéty Tomášové, jež hrála se Štěpány Matějčkem a Lukešem.

Vítěznou sestavu dokázal namíchat dlouholetý fanoušek hradeckého hokeje Jan Svoboda, jeho recept byl přitom při výběru svých spoluhráčů velice snadný. „Ani jsem netušil, kdo je na tom volejbalově dobře a kdo ne. Spíš jsem volil podle toho, kdo mi je z týmu nejvíc sympatický a chtěl jsem dva Hradečáky. Proto jsem si vybral Bergise a Miškyho,“ prozrazuje svůj záměr.

Ten se nakonec ukázal jako skvělý, vždyť všichni mají volejbal v ruce a právě tahle trojka prošla turnajem bez ztráty kytičky. „Bergise znám i z multicupu, který v Hradci pořádá. I to byl důvod, proč jsem si ho vybral. Šlo mu to asi nejlíp ze všech hráčů,“ vysekává poklonu svému parťákovi z týmu.

Na celé vítězné trojce bylo znát, že se s plážovou verzí volejbalu nesetkala poprvé. Ba naopak. „Tahle akce mě potěšila, protože volejbal už nějaký ten pátek hraju. Vlastně od malička, nějakých sedmnáct roků. Volejbal mě baví a vždycky když je možnost, tak si jdu zahrát. I proto jsem uvítal, že jsem si mohl přijít zapinkat s hráči. Za mě spokojenost,“ usmívá se fanoušek, který neváhá vyrazit za Mountfieldem HK i do světa například v rámci Ligy mistrů.

A jak vítá možnost potkat se se svými oblíbenci také mimo zimní stadion? „Mám to rád. Chodím na různé takové akce, třeba na Stříbrňák. Teď se těším na bowling, na který společně půjdeme. Je fajn, že se fanoušci mohou s hráči takhle sejít, pokecat si, pobavit se. Je to v takové uvolněné atmosféře,“ dodává závěrem kapitán vítězného mužstva Vepříci Jan Svoboda.

Fotogalerie