Aktuální zprávy z klubu
so 1.6.2019 | Daniel Krátký, Klára Petrásková

Příprava pokračuje v Ústí nad Orlicí, A-tým jede na soustředění

Mistrovství světa teprve nedávno zakončilo uplynulou sezónu, ta nová už však neúprosně klepe na dveře. Suchá příprava je pod Bílou věží přibližně v polovině, přichází tak čas na obměnu prostředí. Mužstvo zamíří na týden do podhůří Orlických hor, kde bude pokračovat v tvrdém tréninku na další extraligový ročník. Co všechno hokejisty čeká?

Suchou přípravu zahájili Lvi již na začátku května, podruhé za sebou pod taktovkou hlavního trenéra Tomáše Martince. „Příprava je hodně podobná té loňské, vede ji Michal Tvrdík. Snažíme se opakovat věci, které se nám osvědčily v minulém roce, zároveň se snažíme, aby byly tréninky pro hráče pestré. Zařazujeme tedy nová sportoviště a nové sporty,“ hlásí východočeský kouč.

Již poněkolikáté navíc zpestří předsezónní přípravu týdenní soustředění v Ústí nad Orlicí, kde hráče čeká spousta tvrdé práce v podobě kondičních cvičení a trénovaní herních dovedností, chybět nebudou ani tenisová či volejbalová klání nebo plavecká kompenzace. Novým prvkem letního trénování jsou také hodiny jógy. Odjezd na soustředění je naplánován na neděli 2. června, kdy se hokejisté společně v dopoledních hodinách vypraví do Ústí, návrat zpět do Hradce Králové proběhne v pátek 7. června.

„Většinu věcí děláme soutěžní formou, v tom je určitě výhoda skupinového tréninku.“

Tomáš Martinec (o letní přípravě)

Tým odcestuje do Ústí nad Orlicí takřka v kompletním složení včetně Tomáše Vincoura či Filipa Pavlíka. Chybět však budou reprezentanti z mistrovství světa Petr Zámorský, Oskars Cibulskis, Maris Bičevskis nebo Jordann Perret. „Jsme rádi, že kluci reprezentovali hradecký klub. Teď už se ale postupně připojí k týmu a ve druhé polovině letní přípravy bychom měli trénovat v takřka kompletním složení,“ upřesňuje hlavní kouč hradeckého Mountfieldu.

Každý hokejista vyžaduje v přípravě rozdílný přístup. Zatímco někdo potřebuje lehce pobídnout, někdo se k tvrdé dřině přinutí sám. „Určitě v tom ale nevidím žádný problém, spíš naopak. Tím, že trénujeme v kolektivu, táhne jeden druhého a kluci se chtějí vyrovnat sobě navzájem. Většinu věcí navíc děláme soutěžní formou, v tom je určitě výhoda skupinového tréninku,“ ví lodivod východočeského mužstva.

Vzhledem k faktu, že tým Mountfieldu HK neprošlo před následující sezónou takovou obměnou jako před rokem, většina hráčů už tuší, co má od soustředění očekávat. Hokejisté tedy vědí, že tvrdé dřině se rozhodně nevyhnou. „V Ústí nad Orlicí jsme měli vždy výborné podmínky pro trénink a všichni se tam už moc těšíme,“ usmívá se Tomáš Martinec.