Žáci
čt 20.6.2019 | Adam Kodet, Jan Vavřina

Příprava vrcholí, sedmáci vyrazili na soustředění do Krkonoš

Letní příprava pro hradecké hokejisty všech kategorií pomalu ale jistě kulminuje, proto realizační týmy pro své svěřence plánují různé akce a soustředění, tak aby je vytrhly z pravidelné tréninkové rutiny. Společný víkend mají za sebou hráči 7. tříd, kteří stejně jako jejich nejmladší kolegové vyrazili do podhůří Krkonoš a Jizerských hor do Kořenova. Během třídenního pobytu si vyzkoušeli orientační běh, horskou túru i adrenalinový závod.

Mladí Lvi se vydali na cestu z východočeské metropole severozápadním směrem v pátek 14. června. Na místo určení se přepravili vlakem, protože cestování autobusem si dle kouče Václava Pánka v sezóně užijí do sytosti. Hned po příjezdu je čekal první náročný úkol.„Přijeli jsme na nádraží do Harrachova a se všemi věcmi jsme museli sejít sjezdovku k chatě, kde jsme byli ubytovaní,“ přibližuje hlavní trenér tohoto ročníku. Ten se svými kolegy pro hráče na večer připravil orientační běh. „Pro kluky jsme udělali noční orienťák o pěti stanovištích, na konci je pak čekalo vyběhnutí sjezdovky nahoru, takže si u toho i trochu mákli. Našim cílem totiž bylo zapojit hlavu i fyzickou aktivitu,“ popisuje.

V sobotu čekal na mládežnické hokejové naděje 25 kilometrů dlouhý výšlap po nejrůznějších zákoutích Krkonoš. „Z Harrachova jsme šli na Dvoračky, Vrbatovu Boudu, Labskou boudu, pramen Labe a přes Polsko a Voseckou boudu jsme scházeli dolů. Bylo teplo, takže to pro kluky bylo náročné jak fyzicky, tak psychicky. Zvládli to ale opravdu výborně,“ chválí kouč své svěřence. Večer na chatě se pak nesl ve znamení vědomostního kvízu, ve kterém byly jak otázky z hokeje a sportu všeobecně, tak zeměpisu, historie nebo třeba hudby. Jaké téma dělalo sedmákům největší problémy? „Byla tam otázka na tým AHL, kde hraje Filip Hronek, a tam byla snad jen jedna správná odpověď,“ vyjadřuje s úsměvem lehké zklamání.

„Všichni táhli za jeden provaz, šli do toho naplno a hecovali se mezi sebou.“

Václav Pánek (trenér mládeže)

Před odjezdem si trenéři pro hráče nachystali adrenalinový závod. „V neděli dopoledne byl na programu Mountfield race, kdy jsme se nechali inspirovat závody typu Gladiator nebo Spartan race. V závodě bylo celkem osm stanovišť, jedno z nich byl lanový park, dále střelba na koš, plazení nebo namotávání závaží na zápěstí,“ vyjmenovává Václav Pánek. V případě neúspěchu na stanovišti přišel trest v podobě neoblíbených angličáků. Závod také ztížila nepřízeň počasí, což ale trenér kvitoval. „V půlce začalo neuvěřitelně pršet, takže závod nesplnil jen sportovní účel, ale také morální, protože za takových podmínek si hráči museli sáhnout do svých rezerv,“ vysvětluje.

Vedoucí realizačního týmu tohoto ročníku hodnotí uplynulou akci velmi pozitivně a mladé hokejisty chválí. „Všichni táhli za jeden provaz jak ve svých trojicích, tak jako celý tým. Všechny trojice do toho šly naplno a hecovaly se mezi sebou. Musím pochválit jejich přístup a doufám, že si to hráči užili stejně jako my,“ vzkazuje svým svěřencům. Zázemí v Kořenově už si vyzkoušelo několik hokejových kolektivů Mountfieldu a vždy s ním byly nadmíru spokojeni. „Rád bych poděkoval také panu Hočevarovi, který nám umožnil pobyt na chatě. Vše bylo perfektně zorganizované a na místě byly skvělé podmínky,“ uzavírá se slovy vděku Václav Pánek.

Fotogalerie