Aktuální zprávy z klubu
čt 22.10.2015 | Adam Janeček, Jan Vavřina

První derby pro Hradec! Univerzita Hradec Králové obhájila loňské vítězství

Parádní podívaná se hrála ve čtvrtek 22. října ve FORTUNA aréně – Univerzita Hradec Králové v rámci univerzitního derby hostila Univerzitu Pardubice a zároveň obhajovala loňský triumf. Oba celky se celý zápas přetahovaly o výsledek, ten nakonec dospěl po remíze 4:4 do prodloužení. V něm se v čase 62:14 trefil Michal Procházka a rozhodl o tom, že stříbrný pohár zůstane pod Bílou věží!

Univerzita Hradec Králové – Univerzita Pardubice 5:4p

Třetiny: 2:1, 1:3, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 13. Stehno (Chaloupka, Valášek), 20. Chaloupka (Procházka), 33. Křečan (Pánek), 55. Macháň (Procházka), 63. Procházka (L. Bureš) – 3. Srpek (Bažant), 23. J. Moučka, 31. P. Moučka (Zdráhal), 36. Petružálek (Panna). Rozhodčí: Veselý – Antalík, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2194. Průběh utkání: . Střely na branku: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Sestava Univerzity Hradec Králové: Bernart (Jeschke) – Chaloupka, Piegl, Budínský, Pecen, Pánek – Berger, Valášek, Stehno, Procházka, Bartoň, L. Bureš, M. Bureš, Hlavatý, Janoušek, Křečan, Macháň, Plíhal, Bohdanecký. Trenéři: Martin Hosták a Petr Picka.

Sestava Univerzity Pardubice: Čáp (Lochman) – Zdráhal, Bažant, Škvor, Lenoch, Tvrdík, Zajíček, Petružálek – Hemský, Kastner, Karásek, Šťastný, Panna, Srpek, P. Moučka, Zelinger, Šimončič, J. Moučka. Trenér: David Pospíšil, Filip Petr a Jakub Bažant.

Pardubice šly brzy do vedení, Hradec skóre otočil

Do utkání vstoupily mnohem lépe Pardubice, které už v čase 2:11 poslal do vedení po sólovém úniku hradecký odchovanec Martin Srpek – 0:1. Domácí se poté mohli chopit šance v prvních dvou přesilových hrách, ale svěřenci Martina Hostáka a Petra Picky je nevyužili. Hosté byli i v nich aktivnější než jejich protivník, a dokázali kotouč udržet mimo své pásmo.

Moment Univerzity Hradec Králové nastal až ve 14. minutě, kdy Patrik Stehno tečoval ránu Petra Chaloupky od modré čáry – 1:1. Obě mužstva mohla zvýšit svůj náskok i v následujících početních výhodách. To se sice nepovedlo, i přesto však stav po první periodě nezůstal nerozhodný. Dvacet tři sekund před jejím koncem prostřelil vše, co mu stálo v cestě Petr Chaloupka.

Druhá perioda vyzněla jednoznačně pro hosty

Velmi rychlý start zopakovali Pardubičtí i v druhé části. Jaroslav Moučka přejel téměř celé hřiště bez jakékoliv pomoci a přesnou střelou vyzrál na Rudolfa Bernarta – 2:2. Hosté mohli navýšit skóre i o několik minut později, když se sám řítil na hradeckého gólmana Tomáš Šťastný. Ten však pouze přestřelil bránu. Příležitost se naskytla i Univerzitě Hradec Králové v přečíslení dva na jednoho, skóre se však neměnilo.

Gól přišel až ve 31. minutě, když si krásným způsobem sjel k modré Patrik Moučka a svoji střelou rozvlnil domácí síť – 2:3. Hradec však nezůstal pozadu a snažil se se svým soupeřem držet krok. To se mu zúročilo o dvě minuty později, když dostal nabito do pravého kruhu Michal Křečan a golfovou střelou vyrovnal stav utkání – 3:3. Hosté ale ani na chvíli nezaháleli. Ve 36. minutě se průnikem a střelou mezi betony prosadil Martin Petružálek – 3:4.

Vítězství Hradce vystřelil v prodloužení Michal Procházka

Na rozdíl od ostatních dvacetiminutovek jsme se tentokrát rychlého úvodního gólu nedočkali. K vidění byl ale tvrdý hit v podání Jana Bergera na pardubického Jiřího Tvrdíka, jenž se těžko zvedal z ledu. Hradecký útočník vyfasoval čtyři minuty trestu, které ale hosté nakonec nevyužili. Pardubice si poté vytvořily zajímavé šance, v nichž měl nejblíže ke gólu autor první branky Martin Srpek.

Hradec se nechal vylučovat, přesto se ale kýženého gólu dočkal, a to v podání Šimona Macháně, který si vybruslil před pardubickou branku a střelou pod vyrážečku vyrovnal stav zápasu – 4:4. Atmosféra v hale by se dala krájet, diváci křičeli, jásali a podporovali svůj tým z plných sil. Navíc se po remíze po šedesáti minutách dočkali prodloužení.

Krátce před jeho polovinou nabruslil Lukáš Bureš do útočného pásma, předložil puk Michalu Procházkovi, který z první rozradostnil hradecké publikum – Univerzita Hradec Králové obhájila loňské vítězství!

Fotogalerie