Aktuální zprávy z klubu
út 21.10.2008 | Michal Luňák

První polovina základní části v číslech

Pondělní utkání s Berounem bylo pro hokejisty HC VCES Hradec Králové posledním v první polovině základní části. Po patnácti odehraných kolech obsazují 5. místo tabulky se ziskem 26 bodů a skóre 49:39. Hradec získal stejně bodů jak doma tak venku a i v těchto mini tabulkách mu patří 5. místo. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Martin Koudelka s bilancí 3 + 14 a nejlepším střelcem je Daniel Volráb, který se celkem devětkrát trefil do branky soupeře. Nejtrestanějším hráčem týmu je Aleš Pazdera.

Nejproduktivnějším hráčem je Martin Koudelka

Pořadí týmové produktivity vede centr druhé formace Martin Koudelka a za ním je další zkušený útočník Jiří Kadlec. Trojici nejlepších uzavírá životní sezónu hrající Daniel Volráb.

Pořadí:
1. Martin Koudelka 17 3+14
2. Jiří Kadlec 16 5+11
3. Daniel Volráb 15 9+6
4. Jaroslav Roubík 13 5+8
5. Jan Hruška 12 5+7

Nejlepším střelcem překvapivě Daniel Volráb

Střelecké tabulce vévodí Daniel Volráb, který je zřejmě největším překvapením začátku letošní sezóny. Po několika sezónách ve kterých patřil mezi hráče čtvrté řady a platil za specialistu na hru v oslabení, se dočkal své šance v elitních řadách a důvěru trenéra Pazourka zatím naplňuje. Za Danielem Volrábem následuje hned čtveřice hráčů která zaznamenala pět branek.

Pořadí:
1. Daniel Volráb 9 branek
2. Jiří Kadlec 5 branek
2. Jaroslav Roubík 5 branek
2. Jan Hruška 5 branek
2. Patrik Fořt 5 branek

Nejvíce asistencí nastřádal Martin Koudelka

Nejvíce branek pro své spoluhráče připravil nejproduktivnější hráč týmu Martin Koudelka. Za centra druhé lajny se dokázal dostat Jiří Kadlec a trojici nejlepších uzavírá navrátilec Martin Filip.

Pořadí:
1. Martin Koudelka 14 asistencí
2. Jiří Kadlec 11 asistencí
3. Martin Filip 9 asistencí
4. Jaroslav Roubík 8 asistencí
5. Jan Hruška 7 asistencí

Mezi obránci nejlepší Karlíček a Hendrich

V zadních řadách se bodově nejlépe vede dvojici Jiří Hendrich a Milan Karlíček, která nasbírala čtyři kanadské body. Za touto dvojicí je Marek Zukal s třemi body. Produktivita hradecké obrany nepatří v první lize mezi nejlepší a trenér Pazourek vyhlíží návrat marodů Táborského s Lukášem Filipem.

Pořadí:
1. Jiří Hendrich 4 2+2
2. Milan Karlíček 4 0+4
3. Marek Zukal 3 1+2
4. Tomáš Burián 2 1+1
5. Aleš Pazdera 2 0+2

Martin Koudelka nejčastěji na ledě u vstřelené branky

Centr druhé lajny Martin Koudelka nasbíral také nejvíce kladných účastí u vstřelené branky svého týmu. Druhým můžem této statistiky je Jiří Hendrich a nejlepší trojici uzavírá Jan Hruška. I z této statistiky je zřejmé, že druhá řada je prozatím nejefektivnější řadou svého týmu.

Pořadí:
1. Martin Koudelka +13
2. Jiří Hendrich +12
3. Jan Hruška + 8
4. Milan Karlíček + 8
5. Daniel Volráb + 6

David Nedorost zatím inkasoval nejčastěji

Obrácenou statistikou je záporná účast na ledě při inkasovaných brankách. V té je na tom zatím nejhůře David Nedorost před dvojicí Pavel Suchý a Jakub Luštinec.

Pořadí:
1. David Nedorost -3
2. Pavel Suchý -2
3. Jakub Luštinec -2
4. Pavel Březina -1
5. Patrik Flašar -1

Aleš Pazdera nejtrestanějším mužem

Nejvíce trestných minut inkasoval obránce Aleš Pazdera kterého následuje bouřlivák Patrik Fořt. "nejlepší" trojici uzavírá Pavel Suchý.

Pořadí:
1. Aleš Pazdera 34 tr.minut
2. Patrik Fořt 26 tr.minut
3. Pavel Suchý 22 tr.minut
4. Milan Karlíček 20 tr.minut
5. Jiří Kadlec 16 tr.minut

Vyrovnaná brankářská dvojice

Trenér Pazourek si pochvaluje vyrovnanost a střídání obou brankářů a jejich statistiky mu dávají za pravdu. Vladislav Koutský má průměr obdržené branky na zápas 2,23 a Filip Luňák 2,85. Úspěšnost zákroků je také vyrovnaná. Vladislav Koutský 93,54% a Filip Luňák 92,25. Oba brankáři čelili i podobnému počtu střel. Filip Luňák musel předvést v sezóně 262 zásahů a Vladislav Koutský 246. Jediné čím Filip Luňák výrazně vede nad kolegou Koutským je počet trestným minut. Inkasovanou desítkou v Olomouci je zatím v čele.