Akademie ČH
čt 22.8.2019 | Daniel Krátký, Jan Vavřina

První úspěch juniorů. Vyhráli mezinárodní turnaj ve Varech

Také nejstarší tým Akademie se připravuje na novou sezónu. Svěřenci Davida Kočího a asistentů Petra Luštince a Miroslava Řeháka odehráli v přípravě zatím sedm utkání a celkem čtyřikrát byli úspěšní. Poslední tři výhry zaznamenali junioři na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje, hraný právě v lázeňském městě na západě Čech – což jim vyneslo turnajové prvenství!

Hradecké vítězství skupiny se skóre 15:6

Turnaje se zúčastnilo celkem šest mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Hradečtí byli ve skupině A s německým Mannheimem a domácími Karlovými Vary. Ve skupině B pak nastupovaly týmy Chomutova, Mladé Boleslavi a Kolína nad Rýnem. Jak vystoupení Lvů hodnotí asistent Miroslav Řehák? „Myslím, že se turnaj vydařil. Byli tam silní soupeři. Na úvod jsme vyhráli nad Mannheimem 10:2, což ale nebylo tak jednoduché. První třetina byla nerozhodná a pak nám to tam začalo padat,“ vypráví o turnaji.

Také druhý zápas junioři zvládli, když porazili karlovarskou Energii 5:4 po samostatných nájezdech. „Hrálo se prakticky o postup do finále, což jsme věděli my i oni. Vstup do utkání byl velmi špatný, prohrávali jsme už 1:3. Ale potom, jako doposud ve všech utkáních, která jsme hráli, se nám povedlo vyrovnat průběh a utkání otočit. Nájezdy se nám totiž povedlo vyhrát,“ uvádí předseda Klubu patriotů hradeckého hokeje.

Ve finále se nejstarší hradečtí mládežníci utkali s dalším německým soupeřem – Kolínem nad Rýnem. „Myslím, že to bylo jedno z nejhezčích utkání. Od první minuty byli kluci poučeni ze dvou předchozích zápasů, ve kterých jsme prohrávali. Šli jsme do toho naplno a dá se říct, že jsme je prakticky k ničemu nepustili a vyhráli 4:1,“ těší jej. „Turnaj splnil svůj účel. Odjeli jsme tam se čtyřmi útoky a osmi obránci. Hráči se prostřídali, aby si všichni zahráli rovným dílem. Ukázaly se nám dobré i špatné věci, které se však ještě trénují. Co se týče hry dopředu, jsme velmi spokojení. Dozadu máme ještě nějaká okénka, ale stále je dost času to napravit,“ hodnotí hejtmanský pohár zkušený kouč.


V Karlových Varech postrádali trenéři trojici reprezentantů do 17 let – obránce Matěje Pinkase a útočníky Petra Moravce a Lukáše Pajera. Ve finále se navíc na dlouhou dobu zranil Jaroslav Kašpar. „Pravděpodobně se bez něj budeme muset do Vánoc obejít,“ informuje asistent trenéra hradecké juniorky.

Co dalšího ukázala mezinárodní akce realizačnímu týmu? „Viděli jsme, jak na tom jsme po kondiční stránce. Odehráli jsme totiž tři utkání ve třech dnech. Řekl bych, že jsme na tom dobře. Protože například Karlovy Vary, narychlo posílené hráči z A-týmu, jsme porazili a přehráli. A to i přesto, že jsme prohrávali 1:3 a 2:4,“ objasňuje asistent Davida Kočího.

Příprava na novou sezónu je zkrátka v plném proudu. „Těsně před turnajem jsme se trošku zaměřili na přesilovky a občas se nám tam povedlo dát gól právě z přesilových her. Teď budeme pracovat hlavně na hře v obranném pásmu, tam jsou ještě nějaké nedostatky,“ uzavírá kouč juniorů Miroslav Řehák.

3 zápasy = 3 výhry = zlato

Jungadler Mannheim - Mountfield HK 2:10 (0:0, 0:5, 2:5)
Branky a nahrávky: 47. Ribarik (Schumacher), 52. Broda (Ribarik) – 21. Poppel (T. Pinkas, Pěnčík), 28. Ďuriš (Šedivý), 31. Šedivý (Voňka, Budina), 34. Naar (Síla), 40. Morong (Síla, Pěnčík), 50. Poppel, 55. Tecl (Poppel, T. Pinkas), 57. Kašpar (Janda, Houdek), 58. Poppel, 59. Lukačka (Síla, Morong).

Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary 5:4sn (1:3, 1:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Tecl (T. Pinkas, Váchal), 24. Naar (Síla), 45. Poppel, 59. Váchal (Poppel, Tecl), rozh. náj. Morong – 11. Tureček (Seidler, Šťastný), 14. Šťastný (Záruba, Seidler), 17. Křemen, 41. Jiskra (Adámek).

Mountfield HK – Kölner EC 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Tecl (Poppel, Budina), 16. Kašpar (Janda, Lukačka), 35. Poppel (Tecl, T. Pinkas), 55. Morong (Síla) – 58. Chrobot (Üffing).

Skupina A:
Mountfield HK – 5 bodů
HC Energie Karlovy Vary – 4 body
Jungalder Mannheim – 0 bodů

Skupina B:
Kölner EC – 4 bod
BK Mladá Boleslav – 3 body
Piráti Chomutov – 2 body

Konečné pořadí:
1. místo: Mountfield HK (nejužitečnější hráč Petr Poppel)
2. místo: Kölner EC (nejužitečnější hráč Luis Üffing)
3. místo: HC Energie Karlovy Vary (nejužitečnější hráč Vít Jiskra)
4. místo: BK Mladá Boleslav (nejužitečnější hráč Tomáš Dlask)
5. místo: Piráti Chomutov (nejužitečnější hráč Richard Běhula)
6. místo: Jungadler Mannheim (nejužitečnější hráč Roman Zap)

Kompletní fotogalerie k dispozici na této stránce.

Fotogalerie