Preview k zápasu
po 2.1.2006 | Daniel Višňák

První zápas v novém roce sehrají Energetici na ledě vedoucího Ústí

Po krátké vánoční přestávce je tu další pokračování prvoligové soutěže. Hradecké hokejisty čeká hned na úvod hodně těžký zápas, ve středu se představí na ledě suverénně vedoucího Ústí nad Labem, které má na prvním místě náskok 15 bodů! Energetici si ze dvou předešlých vzájemným zápasů s Ústím připsali do tabulky dva body za domácí výhru v prodloužení 4:3, vítěznou branku Hradce zaznamenal exústecký Martin Koudelka. Ve Lví aréně na začátku října minulého roku prohráli 2:5, o utkání rozhodla zejména první třetina, tu Východočeši prohráli 0:3.

Ústí bude napravovat domácí reputaci
Poslední dva domácí zápasy neodehráli Lvi určitě podle svých představ. Nejprve prohráli s posledním Jindřichovým Hradcem překvapivě 1:2 a poté hned v dalším kole doma vybojovali proti Berounu dva body za výhru v prodloužení, ani tak ale nebyli domácí diváci s výkonem svého týmu spokojeni. Možnost další nápravy budou mít tak hráči vedoucího celku ve středu proti Hradci Králové, který v posledním zápase kalendářního roku 2005 prohrál doma s Olomoucí 1:4 a opět si zkomplikoval cestu mezi osm nejlepších mužstev soutěže. Východočeši mohli jen děkoval Prostějovu, který porazil Ostravu, momentálně osmý tým první ligy. Ve středu může být už ale vše jinak, Sareza zajíždí do Třebíče, kde má papírově lehčí úlohu než hradečtí v Ústí.

Jak Ostrava tak Hradec během Vánoc posílili
Hradecký tábor zasáhla během vánoční přestávky nepříjemná zpráva, obránce Tomáš Kolafa si zlomil nohu v kotníku což ho ze hry vyřadí nejméně na 12 týdnů. Aspoň příznivěji zněla novinka v podání návratu útočníka Jiřího Cetkovského z Pardubic, právě od tohoto robustního útočníka si na východě Čech hodně slibují, měl by na soupeře platit zejména důrazem a tvrdou hrou. Ani nejbližší konkurent v boji o pomyslnou osmičku nezůstal pozadu a o vánoční pauze získal do svých řad zkušeného obránce Pavla Augustu. Do konce základní části zbývá tedy ještě 17 zápasů a v Hradci Králové všichni věří, že o osmé místo bude ještě veliký boj.

Ústí nad Labem v letošní sezóně odehrálo na svém ledě 18 zápasů a poraženo odešlo pouze v jednom případě (s J. Hradcem), 3 týmy dokázaly v Ústí vybojovat bod za remízu, 14 zápasů tedy Lvi zvládli se stoprocentní bodovou úspěšností. Vedoucím mužem kanadského bodování Ústí je David Pazourek, ten nasbíral ve 34 zápasech celkem 32 bodů za 13 branek a 19 nahrávek. Na druhém místě je Patrik Fink s 21 kanadskými body a třetí v pořadí nejproduktivnějších hráčů je Ladislav Slížek s 6 brankami a 14 přihrávkami. Nejvíce bodů mezi obránci má Jakub Grof, ten se ve 30 zápasech trefil čtyřikrát do černého a na 9 branek nahrál svým spoluhráčům.

Středeční utkání budete moci sledovat již tradičně na našich stránkách v živém ON-LINE přenosu.