Ohlasy k zápasu
út 8.10.2019 | Daniel Krátký, Lukáš Foff

Radek Pilař netradičně jako bek: Ještě se trochu klepu

Většinou je vidět při napadání hluboko v pásmu soupeře, na ledě Grazu měl ale Radek Pilař úplně jinou roli. Nastoupil totiž na pozici obránce. Filip Pavlík po tvrdém nárazu do mantinelu brzy z utkání odstoupil a protože trenéři měli k dispozici už jen pět beků, zaskočil v defenzívě právě třiadvacetiletý útočník. A vedl si velice dobře – během jedenácti minut na ledě jeho tým neinkasoval a i díky tomu si došel pro důležité tři body. Mountfield se tak přiblížil k postupu do osmifinále CHL.

Gratulace k vítězství! Výsledek byl nakonec sice hodně těsný, ale vypadalo to, že máte zápas pod kontrolou.
Ze zápasu celkově jsem měl dobrý pocit. Věřil jsem, že vzadu to bude zavřené a moc gólů nedostaneme, a to se vyplnilo. Vytušil jsem to.

Nastoupil jste v zadních řadách, takže musela přijít radost, že jste inkasovali jenom jednu branku.
Mám radost, že jsme nedostali skoro žádné góly, ani já. Dostali jsme jeden, ale takhle před koncem a během oslabení. Nebyla to moc sranda, ještě teď se trochu klepu. Je to trochu nezvyk být poslední na puku a vidět, že za tebou nikdo není. Není to úplně příjemné.

Takže jste na to nijak netrénoval a nebyl vůbec připravený?
Věděl jsem to z pondělí, kdy jsme se bavili, že možnost hrát beka tady je. Na tréninku je to trošku něco jiného než v zápase. Musím říct, že oni docela napadali a hodně bruslili, což nebylo úplně příjemné.

Do zápasu jste tedy již šel jako bek? Nebo to následovalo až po zranění Filipa Pavlíka?
Řekli jsme si, že budu sedmý bek, a že se uvidí, jak tam budu chodit. Stalo se, co se stalo, a nakonec jsem hrál jako šestý normálně beka.

Jaký je stav Filipa Pavlíka?
Moc jsem toho neviděl, seděl jsem na střídačce. Vím jen, že tam dostal nějaký blbý puk. Myslím, že vypadal celkem v pořádku a mělo by to být snad v pohodě.

„Měli jsme svůj vagón a lůžkovou úpravu. Každý měl svůj klid.“

62 Radek Pilař (o cestě vlakem na zápas)

Zápas byl pro Hradec poměrně speciální, zejména díky výjezdu vlakem. Jaká byla cesta?
Měli jsme svůj vagón a takovou lůžkovou úpravu, takže jsme leželi. Každý měl svůj klid. Ani nevím, jak to vypadalo vepředu ve vlaku, tam to bylo myslím asi trošku divočejší. Ale my jsme měli klid a možnost si lehnout a odpočívat.

Do kontaktu s fanoušky jste se tedy nedostali?
Ne, jen ten, kdo má Instagram, tak přes něj jsme tak nějak okoukli, co se děje, když se zastavilo. Tušili jsme to.

Atmosféra v hale byla od nich vynikající.
Bylo to super! Už když se začala hrát česká hymna, tak jsem si vzpomněl na Cardiff, když jsme tam zrovna hráli a všichni zpívali velšskou hymnu. Když takhle naši fanoušci zpívali českou, bylo to super. Celý zápas fandili a byli neskuteční.

A jak to bude s vámi dál? Budete chodit i nadále do zápasů jako bek?
Asi to bylo spíše takové jednorázové. Uvidíme, co se bud dít dál a jak to bude vypadat s obránci.

Marek Mazanec přišel o nulu těsně před koncem. Byl naštvaný?
Ještě jsem se s ním o tom nebavil, ale asi trošku naštvaný bude. Bylo to šestnáct vteřin před koncem, a ten hráč to dával tak zvláštně bekhendem. Celkově pro tým je ale super, že se tady vyhrálo. Díky tomu, že hrajeme CHL a nemuseli jsme čekat do pátku. Měli jsme možnost znovu hrát už v úterý a nemuseli jsme se v porážce pitvat. Je super, že jsme vyhráli.