Akademie ČH
st 13.11.2019 | Jan Mervart

Reprezentační pauza je u konce, mládežnické soutěže jsou zpět

Někteří z hradeckých mladíků se v minulých dnech zúčastnili reprezentačních duelů, teď už jsou ale zpět pod Bílou věží, aby pokračovali v domácích soutěžích. Juniory čeká dvojzápasový výjezd, dorostenci se jednou představí před východočeskými diváky. Oba celky budou mít po přestávce společný cíl – úspěšně navázat na sérii čtyř vítězství

Junioři uzavřou polovinu dlouhodobé části turnaje O Pohár DHL

Hradecký juniorský tým především díky sedmi výhrám z posledních osmi zápasů zaslouženě stoupá vzhůru. Mužstvo se může chlubit druhou nejlepší obranou v soutěži, kdy během patnácti zápasů inkasovalo pouze 32 gólů. Velice nápomocní s touto statistikou jsou skvělé výkony hradeckých brankářů, Tomáš Sajdl patří se svými statistikami ke špičce soutěže. V útoku zase předvádí skvělou produktivitu dvojice Petr Poppel a Matěj Morong, která už dohromady nasbírala úctyhodných 51 bodů a aktuálně patří do skupiny čtyř nejlépe bodujících hráčů v celém turnaji.

V obou následujících zápasech se Mountfield pokusí minimálně udržet skvělé páté místo v tabulce na hřištích soupeře. Jako první je čekají České Budějovice, tedy tým, který aktuálně okupuje až patnáctou příčku a který zatím spíše tápe, jelikož z posledních devíti utkání vyhrál pouze dvě. Východočeši by ovšem neměli svého soupeře podcenit, po přestávce totiž všechny celky půjdou do soutěže s novým elánem.

Druhý duel odehrají junioři na ledě kladenských Rytířů. Ačkoli je Kladno v mnohem lepší situaci než České Budějovice a drží se na desátém místě, jeho bilance z posledních tří zápasů není příliš lichotivá. Kladenský juniorský tým totiž v této sérii nezískal ani bod a inkasoval celkem 14 branek. V domácím dvojzápase s východočeskými týmy se tak nejspíš pokusí znovu nalézt ztracenou formu, pro Lvy rozhodně nepůjde o lehký oříšek.

Dorost se pokusí udržet pozici favorita skupiny Střed

Aktuální forma dorosteneckého týmu je přímo famózní. Ze zatím odehraných čtrnácti zápasů zaváhal tým trenéra Jiřího Janouška pouze dvakrát a s již čtyřbodovým náskokem se usídlil na čele tabulky před druhou Mladou Boleslaví. Hradecký tým zdobí druhá nejlepší produktivita ve skupině a společně s mladoboleslavským celkem se dělí o post nejlepší obrany ve skupině Střed.

V prvním duelu nadcházejícího dvojzápasu přivítají dorostenci doma tým Techniky Brno, kterému se vůbec nedaří a s pouhými sedmi body se krčí na předposledním místě. Současně se také jedná o tým s nejhorší obranou, což potvrzuje 89 inkasovaných branek, které značně podpořil poslední zápas, kdy doma Technika padla s Mladou Boleslaví vysoko 2:7. V prvním vzájemném utkání navíc Mountfield zvítězil šestigólovým rozdílem.

Druhý zápas se uskuteční na ledě pražské Slavie, která se aktuálně nachází na pátém místě pouhých sedm bodů za první příčkou a případná výhra by ji bodově značně posunula k hradeckému týmu. Poslední vzájemný zápas však svým skóre 9:3 mluví jasně pro Východočechy, kteří si budou chtít po tomto víkendu připsat stoprocentní bodový zisk a prodloužit vítěznou sérii už na šest utkání.


Dorost: 15. kolo, čt 14.11.2019
Mountfield HK Mountfield HK - VSK Technika hokej Brno Technika Brno
17:30
Junioři: 18. kolo, pá 15.11.2019
ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice - Mountfield HK Mountfield HK
17:30
Dorost: 16. kolo, so 16.11.2019
HC Slavia Praha Slavia Praha - Mountfield HK Mountfield HK
11:30
Junioři: 19. kolo, so 16.11.2019
Rytíři Kladno Kladno - Mountfield HK Mountfield HK
13:00