Aktuální zprávy z klubu
ne 25.10.2015 | Petr Šatalík

Reprezentační šestnáctka má za sebou přípravný kemp v Hradci Králové

Reprezentace do 16 let pořádá v průběhu letošního podzimu jednodenní kempy ve městech, která jsou lednímu hokeji zaslíbená. Po Liberci, Brnu a Třinci přišel v úterý 20. října na řadu také Hradec Králové. Do výběru se dostala hned pětice hráčů Mountfieldu. Kromě brankáře Daniela Dvořáka byla nominována čtveřice hokejistů do pole – Denis Martinec, Štěpán Pokorný, Dominik Šedivý a David Voňka. Součástí kempu bylo také přípravné utkání, ve kterém se mladí reprezentanti střetli se starším dorostem Mountfieldu.

Sraz reprezentace U16 trval od samého rána, jako první absolvovali hráči trénink na ledě v malé hale FORTUNA arény, který trval více než hodinu. Jak s ním byl spokojen trenér výběru do 16 let Petr Haken? „Myslím, že bylo vidět, že někteří hráči nebyli v pondělí na ledě. To se projevilo na začátku tréninku, postupně se to ale rozjíždělo a vlastně podobně tomu bylo i v zápase, který následoval odpoledne.“

Odpoledne přišel čas nejprve na taktickou přípravu, o půl páté pak začalo střetnutí se staršími dorostenci Mountfieldu. Reprezentační šestnáctka se snažila ze všech sil a rozhodně se jí nedala upřít bojovnost či nasazení. Starší dorostenci Hradce (za které chytal do reprezentace nominovaný Daniel Dvořák) však využili své větší sehranosti a možná i lepších fyzických proporcí a v utkání měli po většinu času herně navrch. Konečné skóre po šedesáti minutách hry bylo 3:1 ve prospěch staršího dorostu Východočechů.

Spokojenost panovala na obou stranách

Trenér reprezentace do šestnácti let poděkoval Hradeckým za umožnění přípravy v jejich středisku a hledal ve výkonu svých svěřenců pozitiva. „Jsme moc rádi, že jsme mohli den v Hradci absolvovat. Musím poděkovat domácím i za to, že jsme tady mohli odehrát utkání,“ říká Petr Haken.

„Je vidět, že je zde kvalitní tým. Chvílemi se nám podařilo dostat se více do hry i do tlaku, myslím, že začátek byl trochu ustrašený z naší strany. Jsem rád, že Dvořák na druhé straně předvedl slušný výkon, nicméně Altrichter na mě působil také dobrým dojmem. Úterek mohu hodnotit pozitivně, bylo to lepší než v Třinci,“ řekl reprezentační kouč.

Spokojený byl také Tomáš Martinec – šéftrenér sportovního centra mládeže Mountfieldu HK. „Jsme moc rádi, že si také letos vybral reprezentační výběr do šestnácti let město Hradec Králové jako hostitele svého přípravného kempu. Ukazuje to, že jsou reprezentační trenéři se zdejším prostředím spokojeni, čehož si moc vážíme,“ říká Tomáš Martinec.

Ten byl pochopitelně spokojen také s množstvím hráčů Hradce Králové, kteří byli na akci povoláni. „Do výběru se dostalo pět hráčů z našeho klubu, což je nejvíce ze všech týmů v republice. Nesmírně si toho ceníme a pracujeme na tom, aby se nejen do mládežnických nároďáků dostávalo co nejvíce odchovanců hradeckého hokeje,“ pochvaloval si zkušený trenér.

Fotografie z dopoledního tréninku naleznete na sociální síti Google+.

Fotogalerie