Tiskové zprávy
st 15.11.2017 | Jan Vavřina

Richard Jarůšek opouští Mountfield HK, míří do pražské Sparty

Kádr královéhradeckého Mountfieldu doznal po konci reprezentační přestávky změnu ve svém složení, ofenzivní řady opouští Richard Jarůšek. Rodák z Brna působil ve východočeské metropoli od startu loňské sezóny, v polovině listopadu odchází na přestup do Sparty Praha.

S důvody tohoto kroku seznamuje hokejovou veřejnost generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Situaci ohledně Richarda řešíme prakticky od začátku sezóny, stejně jako týmu se ani jemu osobně moc nedařilo. Situaci jsme s ním rozebírali a zkoušeli ho po vzájemné dohodě někde v extralize "oživit" formou trejdu, což se však nepodařilo, jelikož nám nikdo nebyl schopen nabídnout adekvátní náhradu,“ říká.

„I když v posledních zápasech došlo ke zlepšení jeho výkonů, stále se mu nedařilo podle jeho i našich představ, zejména co se týká produktivity. Richard také nebyl spokojený s celkovým vytěžováním a požádal nás o uvolnění do jiného klubu. Dostal zajímavou nabídku od Sparty a i podmínky pro klub byly akceptovatelné, proto jsme se po vzájemné dohodě domluvili na ukončení jeho smlouvy v našem klubu a převedení hráčských práv formou přestupu do Sparty Praha,“ prozrazuje generální manažer klubu.

Ten zároveň za klub Mountfield HK děkuje hráči za služby, jež pod Bílou věží odváděl. „Chtěl bych za klub touto cestou Richardovi poděkovat za výkony, které v našem dresu předváděl, zejména za minulou sezónu, kdy i on měl velký podíl na zisku bronzové medaile. Přejeme mu pevné zdraví a mnoho úspěchů v jeho novém působišti,“ dodává závěrem Aleš Kmoníček.