Akademie ČH
st 15.7.2020 | Natálie Fišerová, Jan Vavřina

Rozpis přípravy dorostenců: Známí soupeři a turnaj ve Zlíně

Letní dřina v podobě suché přípravy se i druhé nejstarší mládežnické kategorii blíží ke konci. Hráči si nyní užívají několik dní zaslouženého volna. Od 20. července začnou trénovat tři dny na suchu, poté vyrazí po dlouhé odmlce konečně na led. O pár dní později je už čekají první přípravné zápasy na novou sezónu. Kde a s jakými soupeři si dorostenci zahrají?

Hráči ročníků 2004 a 2005 se po pár dnech na ledě představí během prvních přípravných zápasů. Konkrétně jich bude devět klasických, další navíc v rámci dvou turnajů. „Zvolili jsme standardní počet zápasů a soupeři jsou podobní jako během roku. Kromě zajímavosti soupeřů jsme hleděli i na dostupnost, abychom zbytečně nejezdili veliké dálky,“ vysvětluje hlavní trenér dorostenecké kategorie Jiří Janoušek ml.

Trenéři si pro své svěřence v průběhu letní přípravy připravili několik turnajů. O jejich důležitosti tak není pochyb. „V rámci přípravy odehrajeme dva turnaje. Jeden jednodenní v Liberci a další bude ve Zlíně na začátku září. Tam jsme ještě čekali na rozlosování extraligy. Poté, co bylo jasné, že budeme začínat až 17. září, jsme okamžitě kývli na nabídku Zlína. Je tam velmi dobře obsazený turnaj,“ popisuje zkušený mládežnický trenér.

Královéhradečtí Lvi by měli změřit síly i se zahraničními soupeři. Je to příležitost posunout se o malinko dál a nasbírat nové zkušenosti. Což takto mladí hokejisté určitě ocení. „Co se týče zahraniční konfrontace, pokud bude probíhat vše, tak jak má, měli bychom odehrát dva zápasy,“ přibližuje soupeře a program přípravných zápasů.

„ Okamžitě jsme kývli na nabídku Zlína. Je tam velmi dobře obsazený turnaj.“

Jiří Janoušek (o přípravných zápasech)

S jak širokým mančaftem půjde Mountfield do přípravných duelů? „Na ledě začínáme zhruba v počtu 26 až 28 hráčů do pole. S tím, že někteří hráči už vědí, že u nás nebudou pokračovat. Určitě je v kádru pár míst, o která se kluci poperou. Na druhou stranu čekáme hráče, kteří přijdou na try-out. Budou se tu chtít ukázat a dál se prosadit. Naše představa je taková, že na konci přípravy bychom chtěli pracovat s kádrem zhruba 22 hráčů,“ upřesňuje jeden z cílů, ke kterému by měla příprava směřovat.

Turnaj, jenž se koná na ledě Ševců, je skoro poslední generálkou před začátkem dorostenecké extraligy. Hokejisty následně čeká pouze přátelský zápas proti Liberci. Kádr už tak bude mnohem jasnější. „Do Zlína bychom chtěli odjet s takřka kompletním týmem. Respektive s mužstvem, se kterým budeme chtít vstoupit do extraligy,“ potvrzuje kouč jedné z mládežnických kategorií.

Rozpis přípravných zápasů dorostu:


přát., st 29.7.2020
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Mountfield HK Mountfield HK
 
přát., čt 30.7.2020
HC Sparta Praha Sparta Praha - Mountfield HK Mountfield HK
 
Turnaj (Liberec), so 8.8.2020
soupeř neznámý neznámý - Mountfield HK Mountfield HK
 
přát., út 11.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dukla Jihlava Jihlava
16:30
přát., čt 13.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice Pardubice
11:30
přát., út 18.8.2020
HC Škoda Plzeň Plzeň - Mountfield HK Mountfield HK
12:15
přát., st 19.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Liberec
12:00
přát., út 25.8.2020
HC Dukla Jihlava Jihlava - Mountfield HK Mountfield HK
 
přát., čt 27.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - soupeř neznámý neznámý
11:45
Turnaj (Zlín), so 5.9.2020
soupeř neznámý neznámý - Mountfield HK Mountfield HK
 
Turnaj (Zlín), ne 6.9.2020
soupeř neznámý neznámý - Mountfield HK Mountfield HK
 
přát., pá 11.9.2020
Mountfield HK Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Liberec