Mountfield HK
Aktuální zprávy z klubu
po 9.3.2015, Jan Vavřina

S osmičkou hráčů prodloužena smlouva! V Hradci pokračuje mládí i zkušenost

Důležitá zpráva s ohledem na budoucnost klubu Mountfield HK přišla od jeho vedení ještě před startem vyřazovacích bojů. Tomu se totiž podařilo uzavřít nové, nebo prodloužit stávající kontrakty s osmi hráči, kteří patří do užšího kádru, a jsou buď stálicemi mužstva, nebo k tomu mají velký potenciál.

Ve městě pod Bílou věží bude i v příštích letech působit hradecký odchovanec Jaroslav Pavelka, který se v současné době léčí ze zranění kolene. Do brankoviště mohou trenéři i nadále počítat s Pavlem Kantorem, který v letošní základní části odchytal jednatřicet utkání. K situaci v brankovišti se vyjadřuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Chceme i nadále disponovat kvalitním triem gólmanů, a proto jsme uplatnili opční práva na oba zmiňované hráče s tím, že Ondra Kacetl má ještě platný kontrakt.“

Opční právo bylo využito také na čtyřiadvacetiletého Stanislava Dietze, jenž letos dostal příležitost ukázat se v první obraně, a ujal se jí na jedničku. Nová smlouva na dva roky pak byla podepsána s Karlem Plášilem, který může letos naskakovat i za kategorii juniorů. „Standa Dietz dokázal, že může s přehledem hrát extraligu a podobně nás přesvědčil i Karel Plášil, kterému v každém případě pomohly pravidelné starty v I. lize v dresu Litoměřic. Jsme rádi, že máme několik mladých, perspektivních obránců, mezi něž tito dva rozhodně patří,“ vyjadřuje svou spokojenost generální manažer.

Nová smlouva na dva roky byla podepsána také s Peterem Frühaufem, který značnou část letošní sezóny pro nemoc vynechal. „S Peterem samozřejmě počítáme i nadále, jeho hra a zkušenosti nám v závěru sezony chyběly. Peter je již po léčbě, cítí se dobře a v dohledné době by mohl začít pomalu s velmi lehkým tréninkem v podobě kola či posilovny“, komentuje Kmoníček aktuální stav slovenského beka.

Ofenzivní úkoly Hradce Králové bude i nadále zajišťovat trojice forvardů ve středním věku. Další dva roky budou moci fanoušci sledovat na ledě i Rastislava Deje a Rudolfa Červeného. První jmenovaný sehrál letos všech 52 utkání, ve kterých nasbíral 26 bodů, Rudolf Červený odvádí především černou práci, i tak ale nastřílel 10 branek. Opční právo klub uplatnil i v případě Tomáše Troligy. „Uzavření nových kontraktů u Rasti a Rudy bylo logickým vyústěním oboustranného zájmu o pokračování spolupráce. Považujeme tyto hráče za důležitou součást našeho mužstva a jsme rádi, že jsme se poměrně rychle dohodli na další spolupráci,“ pokračuje generální manažer.

„Jsem rád, že všichni výše zmiňovaní hráči měli eminentní zájem pokračovat v Hradci Králové. Udělali jsme důležitý krok v tvorbě kádru na příští sezonu, ale zdaleka se nejedná o krok poslední. Budeme i nadále pokračovat v doplňování a posilování kádru na příští sezonu,“ vysílá jasný vzkaz hradeckým fanouškům Aleš Kmoníček.