Preview k zápasu
ne 7.3.2010 | Martin Voltr, Sanny Muharem

Semifinálová bitva vypukne v pondělí

Přesně po 375 dnech budou moci hradečtí příznivci sledovat reprízu loňského semifinále, když se opět utkají nejlepší týmy severních a východních Čech. Po základní části čtvrtý Hradec Králové vyzve vítěze základní části, tým HC Slovan Ústečtí Lvi. Hradečtí ukončili čtvrtfinálovou sérii s Třebíčí až v šestém zápase, zatímco jeden ze dvou hlavních favoritů na účast v baráži o extraligu své boje s lokálním rivalem Kadaní rozhodnul v nejkratší možné době a dopřál si tak dlouhý odpočinek. První semifinálové střetnutí startuje v ústecké Zlatopramen Aréně v pondělí v 18 hodin, druhý zápas série je naplánován hned na úterý, taktéž na 18:00.

Čtvrtfinále Ústí - Kadaň

Ústečtí v letošním play-off odehráli jen čtyři utkání, ze kterých vždy odcházeli jako vítězové. Není řeč o ničem jiném, než o čtvrtfinálové sérii s Kadaní. V tomto severočeském derby po výsledcích 3:1, 4:0, 8:6 a 6:1 zvítězilo Ústí jednoznačně 4:0 na zápasy a zajistilo si tak postup mezi elitní čtyřku první hokejové ligy. Nejvyrovnanějším zápasem série byla bezesporu gólová přestřelka ve třetím utkání, kdy do poslední chvíle nebylo jasno, jak zápas skončí. Outsider v něm dokonce třikrát vedl, nicméně Ústí dvěma góly v posledních čtyřech minutách převážilo misky vah na svou stranu. Vzhledem k nejrychlejšímu možnému průběhu této série si mohl obhájce titulu z loňské sezóny dopřát desetidenní pauzu.

Pohled do ústeckých statistik

Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je v letošním play-off Slovinec Rok Pajič, který doposud nasbíral 8 bodů za 3 góly a 5 asistencí. Zadáci hradeckého týmu si budou muset zcela jistě dávat pozor také na velezkušeného Jana Alinče s číslem 38, který je nepostradatelnou součástí týmu trenéra Petra Rosola. V brankovišti Lvů se vystřídali dva brankáři. Zatím slabším byl Dušan Salfický, který odchytal 93 minut s úspěšností 89.47%. O něco lépe na tom je Zdeněk Orct se 147 minutami a procentuální úspěšností 92.45%.

Vzájemné duely v sezóně 2009/10

Poohlédněme se za vzájemnými zápasy v letošní sezóně. Hradečtí hokejisté z nich pro sebe dokázali získat pouze jeden, když v posledním duelu základní části (nepočítáme-li kontumovaný zápas s Havířovem) porazili již jistého vítěze regulérní části soutěže na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodně pozitivní se jeví skutečnost, že žlutomodří nedokázali Hradci v žádném utkání vstřelit více než dva góly. Nicméně Východočeši toho kromě zmiňovaného čtvrtého vzájemného souboje nevyužili a celkově se prosadili pouze pětkrát.

6.kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové 2:0

21.kolo: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2

37.kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové 2:1sn

45.kolo: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2sn

Rozpis semifinálové série

První dvě utkání startují totožně od 18:00 hodin ve Zlatopramen Aréně. Pro ty, kteří se nechystají vyjet za hradeckými hokejisty na sever Čech, budou připraveny tradiční on-line textové přenosy. Zbývá ještě připomenout, že semifinálová série se hraje na čtyři vítězná utkání.

Pondělí 8.3.: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové - 18:00
Úterý 9.3.: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové - 18:00
Pátek 12.3.: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi - 18:00
Sobota 13.3.: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi - 18:00

Pokud série nebude mít jednoznačný výsledek 4:0 pro jeden z týmů, jsou další zápasy naplánovány takto:

Úterý 16.3.: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové
Čtvrtek 18.3.: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi
Sobota 20.3.: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové

Vítěz čtyř zápasů v prestižní semifinálové sérii bude mít čest potkat se ve finále play-off první hokejové ligy s lepším z týmů KLH Chomutov - HC Olomouc, jejichž série má s tou ústecko-hradeckou totožný jízdní řád.