Aktuální zprávy z klubu
ne 28.5.2017 | Radek Staněk | Andre Ringuette/IIHF

Šest zástupců Mountfieldu HK na mistrovství světa. Jak se krajánkům dařilo?

Hokejové mistrovství světa je minulostí, na úplný vrchol letos dosáhli Švédové, kteří ve finále zastavili kanadské tažení za zlatým hattrickem. I když česká reprezentace nebude na šampionát vzpomínat v nejlepším, hradecké fanoušky může těšit alespoň účast hráčů Mountfieldu, a to napříč třemi státy. Ve slovenském týmu se představily nové posily, Lukáš Cingel a Tomáš Zigo. Lotyšsko také reprezentovala dvojice hráčů, Andris Džerinš a další nová akvizice Hradce Králové Oskars Cibulskis. Slovinské barvy pak hájil Blaž Gregorc. Součástí realizačního týmu české reprezentace byl navíc fyzioterapeut Radovan Sakaláš.

Slovenský tým prožil těžký turnaj. Účast odřekli všichni hráči z NHL a i kvůli dalším potížím tamějšího hokeje hleděli naši sousedé na šampionát s obavami. Ty se nakonec potvrdily – 4 body znamenaly až 14. místo v konečné tabulce. Na šampionátu však debutovali na světové akci noví hradečtí forvardi. Lukáš Cingel nastoupil do všech sedmi zápasů a zaznamenal jednu asistenci. Tomáš Zigo naskočil do šesti utkání, ve kterých zapsal dvě přihrávky.

Ve stejné skupině si mnohem lépe vedli Lotyši. S domácím Německem bojovali o postup do čtvrtfinále, nakonec však padli po nájezdech. Přitom když v 57. minutě poslal Andris Džerinš Lotyše do vedení 3:2, vypadlo vše nadějně. Němci však při závěrečném tlaku srovnali a posléze vyhráli i v nájezdech. Ani tento smolný konec nijak nesnižuje přínos hradeckého útočníka. Asistent kapitána zaznamenal 5 bodů (4+1) a jako nejproduktivnější hráč svého týmu potvrdil roli dlouholeté opory.

Příchod zadáka Oskarse Cibulskise byl oznámen až po skončení šampionátu. Zkušený bek, hrající své páté mistrovství, získal 2 body za gól a nahrávku. Tento příspěvek mu zajistil pozici nejproduktivnějšího beka z lotyšského mančaftu. Oba dva pak nechyběli mezi trojicí nejlepších hráčů svého týmu.

Stálicí slovinské defenzívy je Blaž Gregorc, který nastoupil ke všem sedmi zápasům. Přestože opět patřil mezi opory své reprezentace, sestupu ze světové skupiny nezabránil. Slovinci získali na turnaji jediný bod v úvodním střetnutí se Švýcarskem, přestože prohrávali už 0:4. Žádný další ale už nepřidali, a tak se světovou skupinou opět loučí.