Žáci
st 12.1.2022 | Anna Marie Kokrhounová

Šesťáci se zúčastnili dalšího turnaje. V Boleslavi byli stříbrní

6. třída má za sebou další úspěch. Ve dnech 27. a 28. prosince se zúčastnila Memoriálu Gustava Lachmana v Mladé Boleslavi a v konkurenci pěti týmů se probojovala až do finále. V napínavém duelu se sice natahovala pro prvenství v turnaji, ale to po nájezdech nakonec připadlo Ocelářům. Hráči ročníku 2010 tak z města automobilu odjeli se stříbrnými medailemi.

Mezi Vánoci a vítáním nového roku hradečtí šesťáci nezaháleli a zúčastnili se žákovského turnaje v Mladé Boleslavi. Ta Memoriál Gustava Lachmana hostila již po devětačtyřicáté a přivítala hned šest týmů. Ve městě automobilů se představili třinečtí Oceláři, Letci z Letňan, karlovarská Energie, budějovický Motor, hradecký Mountfield a nechyběl ani domácí tým. Nejprve mladé hokejisty čekala skupina každý s každým, pro nejlepší čtyři pak turnaj pokračoval v semifinále a vrcholil poslední den finálovým zápasem.

Východočeši do turnaje vstoupili skvěle. Všechny zápasy v základní části vyhráli a ovládli tak tabulku s 23 body. V semifinále pak vyzvali Bruslaře, proti kterým také uspěli a s výhrou 3:1 slavili postup do finále. V duelu o zlatou medaili se utkali s Oceláři a po první třetině měli slušně našlápnuto k prvenství v turnaji. Jejich dvougólový náskok ale Třinečtí vyrovnali a zápas se tak musel o deset minut prodlužovat. Ani v nastaveném čase rozhodující gól nepadl, o vítězi turnaje tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byli šťastnější Oceláři a mohli se tak těšit ze zisku putovní trofeje. I druhé místo pro Hradecké je ale skvělý výsledek.