Aktuální zprávy z klubu
st 3.4.2019 | Adam Kodet | Foto: Aleš Krecl / Český hokej

Sezóna nekončí, hradečtí hráči obléknou reprezentační dresy

Ačkoliv všechny tři extraligové celky Hradce Králové už mají klubovou sezónu za sebou, všichni hráči svou výstroj ještě sbalit nemohou. Vybraným jedincům se totiž dostalo cti reprezentovat svou zem a na nadcházejících akcích obléknou nejcennější dres. Mountfield HK má tradičně zastoupení nejen v A-týmu, ale také v mládežnických kategoriích. Kromě českého národního týmu se nominace do reprezentace dočkalo také několik Slováků a oba Lotyši.

V českém i slovenském áčku trojnásobné zastoupení

České reprezentační áčko se momentálně chystá na sérii přípravných zápasů, hlavní lodivod Miloš Říha už pečlivě skládá kostru týmu na očekávané mistrovství světa na Slovensku. K radosti hradeckých fanoušků si pro přípravná utkání vybral i trojlístek hráčů působících na soutoku Labe a Orlice. Zkušený Petr Zámorský nastoupil letos na všech turnajích EHT, ale ani Filip Pavlík a jeho jmenovec Radovan Pavlík nejsou v reprezentaci úplnými nováčky. Češi během dubna odehrají dvojzápasy proti Rakousku, Německu a Slovensku, v květnu se představí na Carlson Hockey Games v Brně.

Také slovenský národní tým postupně chystá soupisku pro domácí šampionát, před kterým odehraje vydatnou porci přípravných duelů. Nejprve ho čeká náročný dvojzápas proti Švédsku, poté změří dvakrát po sobě síly jak s Německem, tak s Rakouskem. Kromě zmíněného derby proti Česku se naši východní sousedé ještě před MS střetnou také s Velkou Británií a Norskem. A chybět u toho nebude rovněž trojnásobné hradecké zastoupení. Reprezentační pozvánku totiž obdrželi obránce Mislav Rosandič a forvardi Lukáš Cingel a Matej Paulovič.

Na šampionát v Bratislavě a Košicích se chystá i lotyšská reprezentace v čele s kanadským trenérem Bobem Hartleym. Přípravu začnou dvěma střetnutími proti Francii, poté se dvakrát po sobě představí doma v Rize, kde vyzvou silné Rusko. Těsně před vrcholem sezóny cestují na dvojzápas do Švýcarska, kde se postaví proti domácí reprezentaci helvétského kříže. Základním stavebním kamenem defenzívy je už několik sezón Oskars Cibulskis, pravidelně reprezentuje i centr Maris Bičevskis. Oba hráči se v lotyšském dresu představí i nyní.

Hradecká stopa i v mládežnických kategoriích

V dubnu bude opět v akci také kategorie U19, která má na programu přípravný kemp v Hodoníně a následný turnaj čtyř zemí ve slovenských Piešťanech. I zde bude mít Hradec Králové trojnásobné zastoupení, dres se lvem na prsou oblékne brankář Daniel Dvořák a obránce a kapitán juniorky Miroslav Kukla a útočník Dominik Sklenář. Jejich o rok mladší kolegové se pilně připravují na mistrovství světa, do nominace Aloise Hadamczika se však žádný z Východočechů neprobojoval.

Česká sedmnáctka se v dubnu vypraví na turnaj pěti zemí do Basileje, chybět u toho nebude hradecký obránce Jakub Naar. Nejmladší reprezentační kategorie U16 zakončí sezónu na turnaji čtyř zemí v Rusku, ještě předtím ale odehraje dvě přípravná utkání proti Slovákům ve Skalici. Trenéři na ně neopomněli pozvat ani trio čerstvých bronzových medailistů z MMČR v Ostravě, na ostré souboje se mohou těšit Šimon Marha, Lukáš Pajer a Matěj Pinkas. Jejich spoluhráč Juraj Slafkovský se tentokrát postaví proti nim, jelikož bude reprezentovat výběr Slovenska.