Preview k zápasu
po 5.8.2019 | Jan Brůna, Adam Kodet

Slovan? Určitě bude na co koukat, tuší premiérový střelec Filip Pavlík

Úvodní hrací den má Mountfield Cup 2019 zdárně za sebou. V prvním zápase hraném od 14:00 se střetlo pardubické Dynamo s bratislavským Slovanem. Tým ze Slovenska zvítězil pohodlně 3:0 a připsal si tak první tři body do tabulky. Domácí fanoušci se však více mohli těšit na večerní utkání, ve kterém nastoupili hradečtí oblíbenci proti Spartaku Moskva. Hokejisté Mountfieldu nakonec prohráli 1:2 na samostatné nájezdy. Hned v pondělí to ale mohou napravit – v 18:00 začíná zápas se Slovanem Bratislava!

„Že přijde tolik fanoušků na přípravný zápas, to se jen tak nevidí.“

45 Filip Pavlík (o hradeckých fanoušcích)

Domácí mužstvo čekala hned na úvod turnaje těžká prověrka – Spartak Moskva, tým hrající KHL. Pro hradecké hokejisty se navíc jednalo o první zápas po náročné suché přípravě a počátečních trénincích na ledě. „Myslím si, že se na to všichni těšili. Konečně přišel den, kdy jsme si mohli zase po dlouhé době zahrát zápas,“ říká za tým Filip Pavlík. „Samozřejmě to není jednoduché, než se do toho dostanete. Sice jsme prohráli na nájezdy, ale myslím si, že to nebyl vůbec špatný zápas. Našli jsme na jejich taktiku recept,“ pokračuje.

Mountfield na svého soupeře hned od úvodu vletěl a moskevský tým očividně zaskočil. „To, s čím jsme začali, chceme hrát každý rok,“ popisuje Pavlík styl Východočechů. Postupně se ale utkání vybalancovalo, ke konci byl o něco lepší Spartak. „Samozřejmě oni také nechtěli být přehráváni, proto se nám začali vyrovnávat. I když byli v závěru lepší, myslím, že to byl celkově vyrovnaný zápas,“ vyjadřuje se k průběhu mače.

Právě Filip Pavlík poslal ve druhé třetině domácí do vedení výstavní trefou od modré čáry, a stal se tak prvním střelcem Mountfieldu v nové sezóně. V prodloužení měl navíc další velkou šanci rozhodnout. „Snažil jsem se trefit bránu, ale puk se mi trošičku kvedlal a minul jsem. Chyběl kousek,“ mrzí Pavlíka zahozená příležitost. Vyzkoušel si také dva samostatné nájezdy, a to s padesátiprocentní úspěšností. „Já nájezdy netrénuju. To, jak je jezdím, jsem zkoušel už kdysi v žácích. Já radši nic jiného vymýšlet nebudu, protože by to nemuselo dobře dopadnout,“ směje se.

V pondělí v 18:00 nastoupí tým k druhému zápasu, a to proti bratislavskému Slovanu. Ten prošel přes léto značnou obměnou – odešli všichni zahraniční hráči a také brankářská jednička Jakub Štěpánek, kterého nahradil Vladislav Habal. Belasí vede od této sezóny také nový kouč, dříve hokejista Roman Stantien. „Na jiný herní styl Slovanu jsme se nijak nepřipravovali. Mají tam nové trenéry, takže ti možná přinesou určité změny. Ale vyhráli nad Pardubicemi a mají kvalitní tým, dobré hráče, takže si myslím, že to bude slušný zápas. Určitě bude na co koukat,“ predikuje Filip Pavlík před utkáním.

Zároveň nezapomněl ocenit domácí příznivce, kterých dorazilo 3337, a vytvořili skvělou atmosféru. „Bylo to super. Že přijde tolik fanoušků na přípravný zápas, to se jen tak nevidí! Doufám, že jsme jim udělali alespoň trochu radost a že se na to dalo koukat,“ uzavírá hodnocení hradecký bek.

Roman Kukumberg, Martin Štajnoch a Tomáš Zigo zpátky pod Bílou věží

Slovan si v premiérovém představení na Mountfield Cupu lehce poradil s Dynamem Pardubice. První třetina gól nepřinesla, ve druhé periodě už poslal slovenský tým do vedení Radovan Puliš. O pár minut později se trefil znovu a bylo to už 2:0. Příjemný náskok ještě ve třetím dějství stvrdil Slovinec Matic Podlipnik. Slovan tak zvítězil 3:0 a se třemi body po prvním hracím dni vévodí tabulce.

V mužstvu Slovanu lze nalézt i bývalé hokejisty Mountfieldu – jmenovitě Romana Kukumberga, Martina Štajnocha a Tomáše Ziga. I proto by si hradečtí příznivci duel rozhodně neměli nechat ujít! V týmu pod Bílou věží naopak působí tři hráči, kteří prošli Bratislavou – konkrétně Rudolf Červený, Radek Smoleňák a Lukáš Vopelka.

Kromě zápasu Mountfieldu se Slovanem je v pondělí na programu i druhý mač mezi Dynamem a Spartakem. Hraje se souběžně v 18:00 v pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ.

Vstupenky na Mountfield Cup 2019

Majitelé sezónních permanentek se nemusí o nic starat, karty budou automaticky platit také na všechny srpnové zápasy. Majitelé základních permanentek měli svá místa rezervovaná do 19. července, nevyužité rezervace byly uvolněny do volného prodeje.

Vstupenky lze pořídit skrze on-line aplikaci nebo na pokladnách ČPP Arény. Cena vstupenek činí 120 Kč za jedno utkání bez ohledu na kategorii místa. Studenti, senioři a držitelé karet ZTP mohou stejně jako v sezóně využít zlevněné vstupné, které činí 100 Kč za jedno utkání. Vzhledem ke zkušenostem z předchozích ročníků a velmi nízké poptávce nejsou v prodeji balíčky na více zápasů. Po odpoledních utkáních Mountfield Cupu bude nezbytně nutné opustit zimní stadion tak, aby mohl být připraven na večerní duel.