so 17.10.2009 | Michal Luňák, Martin Voltr

Sobotní utkání bodově uspokojilo oba tábory

Před utkáním jedenáctého kola byl Hradec v utkání se Berounem jasným favoritem, skutečnost v začátku utkání však byla odlišná. Beroun v Hradci rychle vedl 2:0 a domácím svým pohybem dělal velké starosti. ,,Za tu první třetinu musím skutečně mužstvo pochválit. Byli jsme dobře připraveni a na začátku jsme soupeře zaskočili. Potom se bohužel Hradec vrátil do zápasu tou brankou na 2:1,“ zaznělo z úst berounského trenéra Davida Volka. Hradec nakonec dokázal utkání vyrovnat a navíc si připsal bolusový bod po brance Daniela Volrába v prodloužení. ,,Tým dnes prokázal, že mu minulá utkání dodala na sebevědomí a dokázal otočit skóre na svou stranu, pochválil své svěřence hradecký asistent Jiří Slabý. K dalšímu utkání zajíždějí Východočeši ve středu na horký led do Olomouce.

Jiří Slabý: Přikryl si ty tyčky postavil skutečně dobře

Hradečtí hokejisté prohrávali v průběhu utkání již 0:2 a tak po utkání asistent trenéra Jiří Slabý dva získané body bral. ,,My jsme předpokládali, že soupeř bude hrát tak jak hrál, ale stejně nás to zaskočilo. Věděli jsme, že Beroun je hodně bruslivé mužstvo. Bohužel jsem na to asi zapomněli a brzo jsme prohrávali 2:0. Vzhledem k tomuto faktu ty dva získané body bereme.“

Nedá se říct, že by Hradec začal utkání vyloženě špatně. Již ve druhé minutě trefil kapitán Roubík první tyčku utkání. ,,Také bych řekl, že to nebylo herně tak úplně špatné, ale my jsme nebruslili. Beroun nás tam díky tomu bruslení přehrával ve středním pásmu. Tam vznikal náš hlavní problém a kvůli tomu jsme prohrávali,“ našel příčinu vedení hostů Jiří Slabý.

Beroun byl zatím nejhokejovějším týmem, který letos v Hradci Králové hrál. ,,Podle mého názoru hraje Beroun takový kanadský hokej. Ta jejich jednoduchost, dravost a dobré napadání nám dělalo velké problémy. Měli hosté dost šancí v tom zápase.“

I přes tato fakta se Hradec vrátil do utkání a měl blíže k výhře v základní hrací době. ,,To bylo až neuvěřitelné, jak to tam zvonilo. Musíme uznat, že si tam Přikryl ty tyčky srovnal dobře (směje se). Šest čistých tyček je vysoké číslo, ale i taková utkání někdy sehrajete.“

Utkání nedohrál Milan Karlíček, který odstoupil v průběhu první třetiny. ,,Milan jel na rentgen. Bolelo ho v oblasti lopatky a žeber. Snad to nebude nic vážného.“

Po tomto momentu Hradec přešel na hru na tři formace. ,,I kdyby se toto nestalo, tak by se stejně stáhla hra na ty tři formace. Museli jsme s tím vývojem něco udělat a dostat hráče do tempa. Povedlo se nám pak dostat Beroun pod tlak.“

První branky v sezóně se dočkal kapitán Jaroslav Roubík. ,,Největší radost mám z toho, že se o tom konečně přestane mluvit. Jarda hrál super i bez těch gólů, výborně pracoval pro tým. Teď mu to tam konečně spadlo a již může být klidnější.“

Hradečtí hokejisté v zápase prodali získané sebevědomí z minulých zápasů. ,,Za stavu 0:2 se to krásně projevilo. Kluci si již daleko více věří a šli za tím vyrovnáním. Kdyby se dneska hrálo bez tyček, tak jsme vyhráli normálně,“ s úsměvem připomněl Jiří Slabý šest tyček svých svěřenců.

Výborný výkon opět předvedl Filip Luňák. Tento brankář zatím chytal všech jedenáct utkání a po derby ve Vrchlabí přiznal, že již cítí únavu. Neuvažují trenéři o nasazení Jaroslava Jágra? ,,To víte, že se nám to v hlavě honí. Když ale táhneme šňůru výher, tak se nám do toho moc sahat nechce. Uvidíme ve středu, ale věřím, že to Filip zase zvládne.“

Hradec nyní nečeká lehký program. Dalších pět utkání odehraje proti silným soupeřům a nováčkovi z Tábora, který má ve svém středu několik zkušených borců. ,,Pro nás je důležité, že máme nyní sebevědomí. Každý jasně viděl, že jsme se dostávali z totálního dna. Ta vítězná šňůra nás dostala do psychické pohody a teď čekáme, že se to projeví v těch těžších zápasech. Nejvíce si však vážím toho, že se zlepšuje naše hra. Kluci již hrají tak, jak je znám. Není to ještě stoprocentní, ale už tam jsou pěkné kombinace, vyhovění si jeden druhému a hlavně radost ze hry,“ uzavřel po utkání s Berounem Jiří Slabý.

David Volek: My jsme v podstatě ten bod ani nečekali

Svěřenci trenéra Davida Volka začali zápas výborně, když už v sedmé minutě vedli na ledě favorita 2:0. „Za tu první třetinu musím skutečně mužstvo pochválit. Byli jsme dobře připraveni a na začátku jsme soupeře zaskočili. Potom se bohužel Hradec vrátil do zápasu tou brankou na 2:1.“

Druhá třetina byla už ve znamení trvalého náporu Hradeckých. „Tu třetinu jsme celou byli pod enormním tlakem domácích. Hráli jsme spoustu oslabení, dělali jsme i taktické chyby, třeba při vracení kotoučů zpátky do třetiny. Naštěstí celý zápas podával excelentní výkon Petr Přikryl, v té druhé třetině obzvlášť.“

Třetí část už byla daleko vyrovnanější. „Tak o přestávce jsme si museli uvědomit, že nemůžeme za soupeřem lítat a vůbec se pohybovat takhle chaoticky, že je potřeba se zastavit v tom předbrankovém prostoru, tam vyhodnotit tu situaci, a podle toho potom začít bránit. Nebrzdili jsme tam, a pak jsme zbytečně chodili ve dvou nebo ve třech na hráče s kotoučem.“

V polovině třetí třetiny měl Beroun k dispozici i dlouhou přesilovou hru 5 na 3, jenže jí nedokázal zužitkovat ke vstřelení rozdílového gólu. „My jsme v ní měli šance, kotouč před prázdnou bránou. Ale to proměňování šancí nás trápí úplně od začátku co jsme se sešli, my prostě neproměníme ani ty nejvyloženější šance.“

Zejména domácím divákům se často nezdály činy rozhodčího. „Tak tam byly na obou stranách zákroky, které se mohly nebo nemusely potrestat, ale myslím, že to rozhodčí zvládnul. Samozřejmě pro něj je to vždycky těžké, hokej je rychlá hra a není jednoduché se pokaždé rychle rozhodnout.“

Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v něm o výsledku rozhodl v přesilovce 4 na 3 domácí Hradec. Bod z ledu východočechů ale Berounští budou počítat. „My jsme v podstatě ten bod ani nečekali. Tady je to vždycky těžké, a zvlášť teď, když se Hradec zlepšil a má šňůru vítězných zápasů,“ uzavřel spokojený David Volek hodnocení zápasu.