Rozhovory
so 5.11.2016 | Petr Šatalík | Foto: Aleš Krecl / ČSLH

Stanislav Dietz po druhém reprezentačním klání: Přijel jsem bojovat a vyhrát

Stejně jako v prvním, také ve druhém střetnutí na Karjala Cupu byli v akci dva hráči Mountfieldu HK – Richard Jarůšek a Stanislav Dietz. Oba se svým působením na ledové ploše podepsali pod porážku týmu ze země tisíců jezer, který české mužstvo přehrálo poměrem 5:3. Reprezentační nováček Dietz však dobře ví, že práce ještě hotová není a vyhlíží nedělní souboj s výběrem Ruska.

Stando, máte za sebou dva premiérové zápasy v reprezentačním dresu. Jak hodnotíte své dosavadní výkony na turnaji?
Start v reprezentaci v podstatě nemůže být lepší, dva zápasy – dvě výhry. Výsledky jsou super, ale tím to tu nekončí, ještě máme Rusko a musíme to dotáhnout do konce. Nejsem ale spokojen se svým výkonem proti Finům, udělal jsem v obraně nějaké chyby, nebylo to úplně ono. Svůj výkon jsem si představoval trochu lépe.

V poslední době se českému týmu na Karjale příliš nedařilo, tentokrát ale můžete být s prozatímním průběhem turnaje spokojení. Souhlasíte?
Vím, že se psalo, že jsme tu třikrát za sebou skončili poslední. Jel jsem sem ale s tím, že budeme vyhrávat. Zatím jsem spokojen, jak se turnaj vyvíjí, ale jak říkám, ještě to nekončí a v neděli to s Ruskem musíme dotáhnout.

Reprezentace je pro mě nový impuls

Kde se podle vás zápas lámal? Bylo to za stavu 1:1, když soupeř jel sám na branku a vy jste následně z protiútoku skórovali?
Tam jsme odskočili, využili jsme parádně dvě přesilovky. Ke konci jsme si to ale zase nechali přiblížit a udělali ze zápasu zbytečné drama.

Jak jste se vypořádávali se širším kluzištěm?
Je znát, jak je to jejich letiště velké. Obzvlášť v duelu s Finy, kteří bruslí výborně. Myslím ale, že jsme si s tím poradili dobře.

Říkáte, že se svým výkonem nemůžete být úplně spokojen. Byl jste tedy rád, že vás trenér podržel v sestavě?
Ano, byl jsem rád. Na ty situace se pak podívám na videu. Jsou to detaily, kde jsem clonil brankáři, v tom se musím zlepšit.

Sluší ti, Stando! Stejně jako v hradeckým. 😉 📷: Aleš Krecl/ČSLH

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

Reprezentační zkušenosti jsou zřejmě k nezaplacení. V čem vidíte herní rozdíly mezi extraligou a národním mužstvem?
Jistě, ta rychlost je něco jiného než extraliga. Myslím, že reprezentace je pro mě nový impuls. Ale nepřijel jsem si jen obléct reprezentační dres, chci tady bojovat a turnaj vyhrát.

Obdržel jste už od trenéra Jandače nějaké hodnocení nebo pokyny? Byl na to čas?
Koukali jsme na videa. Nabádal mě, abych přistupoval blíž k hráčům a byly tam i další detaily, které si říkáme. Takže takové věci mě neminuly.

Obrannou fázi musíme zlepšit

Utkání s Ruskem bude přímým soubojem o vítězství v celém turnaji. Co od duelu očekáváte?
Očekávám, že to bude kvalitní souboj. Myslím, že je dobře, že s nimi takhle hrajeme o první místo. Musíme se na to připravit, pořádně se vyspat a jdeme na ně.

Jedenáct gólů ve dvou utkáních je vizitkou kvalitní ofenzívy, šest inkasovaných branek už ale tak skvělá bilance není, že?
Mluvili jsme o tom, že obrannou fázi musíme zlepšit. Do útoku to bylo dobré se Švédy i s Finy. Proti Rusům ale musíme hru do obrany zlepšit, aby se nám to nevymstilo a abychom znovu uhráli dobrý výsledek.