Preview k zápasu
čt 24.9.2009 | Martin Voltr

Starší dorost přivítá Pardubice

Prodloužený víkend nabídne fandům hradeckých nadějí hned čtyři příležitosti vidět mladé Východočechy na domácím ledě. Dvě z nich budou patřit starším dorostencům, kteří se budou chtít předvést zejména v pátek v derby proti hokejistům Pardubic, ktéří suverénně kralují extralize. Jejich mladší kolegové budou v neděli krotit liberecké Bílé Tygry, ligoví junioři hrají o druhé vítězství v pátek večer s Kolínem.

Porazí junioři silný tým z Polabí i nováčka soutěže?

V zahajovacím zápase sezóny vedli ve 23. minutě už 4:1, ale soupeř z Velkých Popovic dotahoval a srazil ho až pátý hradecký gól v závěru utkání. Tento víkend odehrají junioři zápasy dva. V pátek v 19:30 přijede do Hradce houževnatý Kolín, který v minulém kole porazil nováčka ze Žďáru nad Sázavou 5:0. Výhrou se uvedly i Benátky nad Jizerou, další nováček ligové soutěže, na jehož stadionku se junioři HC VCES poperou o body v neděli už od 10:30. Na plný bodový zisk v obou zápasech mohou pomýšlet, jen když i další útočníci napodobí aktivní dvojici Patrik Stehno - Jan Ježek, která přispěla k nedělnímu vítězství měrou zdaleka nejvyšší.

Vyzrají starší dorostenci jako první na lídra?

Snadnou kořistí byli minulý pátek starším dorostencům mladíci z Písku. Šest branek Hradeckých do 24. minuty na jistotu výhry bezpečně stačilo a po druhé brance Aleše Půlpána v zápase a prvním gólu Marka Frka v hradeckém dresu si Jihočeši odvezli potupný debakl 1:8. Sobotní zápas v Jihlavě už takovou střelnici nenabídl, ale i tak mohl Hradec vyhrát, kdyby z podařené třetí třetiny vytěžil víc než jen vyrovnávací gól Zdeňka Čápa. Nakonec domácí Dukla vyhrála v nájezdech 2:1.

Tuhý oříšek budou louskat dorostenci v pátek na hradeckém ČEZ Stadionu. Už k druhému derby přijede v 16 hodin rival z Pardubic. Ten v dosavadních šesti zápasech ještě nepoznal hořkost porážky a první bod ztratil až v šestém kole s Českými Budějovicemi! V Hradci ale někdy ani šest gólů nestačí hostům k výhře, o čemž se už přesvědčili právě hokejisté Mountfieldu. V sobotu od 16:30 budou mít na svém ledě příležitost Hradci prohru 6:7 vrátit i s úroky.

Svatováclavský vítr povane v pondělí na Hradec od Vysočiny. K vloženému utkání přijede Havlíčkův Brod, s nímž jako jediným ještě neměli naši mladíci tu čest. Soupeř začal sezónu výborně dvěma výhrami, ale z dalších čtyř zápasů nezískal ani bod. Od 16:30 se ukáže, zda si Hradečtí vzpomenou na poslední domácí zápas minulé sezóny, kdy porazili právě Brod suverénně 9:2.

Využijí mladší dorostenci ojedinělou šanci zahrát si hokej?

Téměř všechny týmy extraligy mladšího dorostu odehrají v neděli své páté utkání, zatímco hradecký tým čeká teprve třetí. Další vzájemný zápas odložila tentokrát nemocemi decimovaná Třebíč. Nedělním soupeřem budou Bílí Tygři z Liberce. Ti vyhráli na ledě Havlíčkova Brodu a následně i doma s Pardubicemi. V domácím zápase se startem ve 12 hodin budou Hradečtí jistě chtít potvrdit výhru nad silnou Mladou Boleslaví.

Ta se však minulou neděli nerodila vůbec jednoduše. Hosté z města automobilů vedli po první třetině 2:0. Jenže Hradec se ve druhé části zvednul. Nejprve snížil Daniel Klemenc a ve 39. minutě dokonce vyrovnal Tomáš Půlpán. Aktivní hra domácích pokračovala i ve třetí třetině, ale stav zůstal nezměněn. Rozhodnout tak muselo až prodloužení. V něm se další pěknou akcí prosadil Tomáš Půlpán, což pro Hradec znamenalo první extraligové vítězství.