Akademie ČH
st 17.11.2010 | Martin Voltr

Starší dorost se po pauze předvede hned třikrát. Jde o hodně

Už jen šest zápasů chybí hradeckým starším dorostencům k uzavření první části extraligy. Rovnou polovinu z nich sehrají v tomto týdnu a již v sobotu odpoledne může být jasné, zda se vejdou do první čtveřice své skupiny a zajistí si tak velkou porci kvalitních utkání včetně osmifinále play-off.

Starší dorost: Vloni historický úspěch, letos může být ještě lépe

Když se v loňském ročníku svěřenci Miloše Říhy radovali z těsného postupu do vyřazovacích bojů, hovořilo se o historickém okamžiku. Play-off jím skutečně bylo, ale jak se zdá, minulá sezóna možná ještě neukázala možnosti Východočechů v plné síle. Nyní totiž bojují o čelo své skupiny a kdyby se jim v posledním kole před reprezentační přestávkou povedlo utrhnout bod v Pardubicích, vyhřívali by se na výsluní. Na kdyby se ale nehraje, a tak jsou momentálně třetí o bod za svým regionálním rivalem a o skóre za Budějovicemi.

A právě na led Mountfieldu se podívají mimořádně už ve středu. Oba dosavadní vzájemné zápasy se konaly na hradeckém ledě a ani jeden nerozhodlo tradičních 60 minut. V následném prodloužení se jednou radovali domácí (5:4) a jednou hosté (3:4). Vzhledem ke zmiňované rovnosti bodů netřeba zdůrazňovat důležitost svátečního mače se startem ve 14:15.

Přesto možná ještě potřebnější body budou ve hře v pátek na ledě ČEZ Stadionu. Hradečáci od 16 hodin přivítají šelmy z Liberce. Právě Bílí Tygři jsou v současnosti největší hrozbou pro cíl umístit se v horní polovině osmičlenné tabulky, neboť jim náleží páté místo se ztrátou 7 bodů na Hradec. Pravidlo "můj dům, můj hrad" platilo v prvních dvou vzájemných utkáních, v tom třetím Hradečtí na severu Čech loupili 4:3.

V nabitém programu extraligy samozřejmě nechybí ani sobotní kolo, které zavane na hradecký led tým z Písku. Jihočechům patří sedmá příčka, ale jejich ztráta není tak veliká, jsou pouze pět bodů za zmiňovaným Libercem. Písečtí mají s Hradcem úplně stejnou negativní bilanci jako Bílí Tygři. Ze vzájemných soubojů by se slušelo vypíchnout alespoň ten v jedenáctém kole. To se pod Bílou věží skóre dlouho drželo na bezbrankovém stavu a domácím vystřelil tříbodovou výhru střelec Marek Frk až v čase 59:14! Snad v sobotu od 13 hodin uvidíme víc gólů.

Pokud nebudete chtít bojovné mače hradeckých starších dorostenců sledovat živě, pak buďte přítomni alespoň našim on-line přenosům.

Ukáže poslední kolo mladším dorostencům cestu?

Výsledky mladšího dorostu možná nutily fanoušky k pesimismu, zvláště po domácím debaklu 0:7 se Slávií. Jenže tuto prohru si Hradečtí bez nadsázky vynahradili i s úroky v následující bitvě s Kometou. Snad nejnapínavější duel, který se napříč kategoriemi od dorostenců výš letos u řeky Orlice odehrál, nabídl jedenáct branek, ale hlavně vítězství domácích nad favoritem 7:4! V takovém duchu by rozhodně chtěli svěřenci Petra Luštince pokračovat. V tomto týdnu k tomu dostanou dvě příležitosti.

Ve čtvrtek je čeká cesta do Mladé Boleslavi. Duel, jehož start je naplánován na 18. hodinu, toho určitě hodné napoví. Středočeši totiž nasbírali navlas stejný počet bodů jako jejich soupeř, tedy třináct, a jsou lepší pouze o skóre. Zajímavý scénář nabídl jejich první souboj na hradeckém ledě. Když se za stavu 1:1 začínalo schylovat k prodloužení, přišly tři smrtící údery hokejistů z města automobilů a ti tak zvítězili 4:1.

Pouhé dva dny po uvedeném zápase vyjeli Hradečtí na led Tábora. Tam naštěstí drželi otěže ve svých rukou a přišlo jedno z pěti dosavadních vítězství Východočechů (4:2). Druhé vzájemné utkání je naplánované na tuto neděli na 12:00. Na ČEZ Stadionu se představí soupeř, jemuž patří nelichotivá poslední příčka extraligové skupiny. Kohouti zatím vyzráli pouze na Mladou Boleslav a to jim společně s jednou prohrou v prodloužení stačí jen na 4 body - předposlední Hradec jich má 13. V pravé poledne bude jediným cílem hradeckých bojovníků nechat všechny body na domácím ledě. Jejich snahu Vám zprostředkujeme také textovým on-line přenosem.

Junioři: Zaváhání s Nymburkem je třeba odčinit

Pouze junioři se minulý týden postavili k soutěžnímu utkání a nebyla to zrovna vydařená dohrávka. Výhru 6:4 totiž přenechali vrstevníkům z Nymburka, kteří se v hradeckém hájemství prezentovali skutečně povedeným výkonem. Ale prohry jsou nedílnou součástí hokeje a občas je pocítí i lídr skupiny, kterým Hradečtí jsou. Druhý Kolín ale číhá v tříbodovém závěsu a teď je na týmu vedeném Tomášem Luštincem ukázat Kozlům, že si na čelo mohou nechat zajít chuť. Stejně jako poslední dva víkendy nabídne i tento jen jediné přestavení nejstarších hradeckých mládežníků.

Neděle jim přichystala utkání v Písku. Tamní juniorka je po 14 kolech pod sestupovou linií na devátém místě z deseti, ale hned pět soupeřů má na dostřel tří bodů. Jediné vzájemné střetnutí nabídlo v magickém termínu 10. 10. 2010 nečekaně dobrý start modrožlutých, jež po pěti minutách vedli 2:0. Překvapení se však nakonec nekonalo a na hradeckém ledě se zrodil obrat a jasný výsledek 6:2. Druhý souboj bude tuto neděli zahájen s úderem čtvrté hodiny odpolední.