Akademie ČH
po 1.4.2013 | Lukáš Souček

Starší dorostenci ovládli mezinárodní turnaj ve Slaném

Starší dorostenci se již v rámci příprav na další extraligovou sezonu vydali na mezinárodní turnaj do Slaného hráčů ročníku 1996 a 1997. Kromě dvou maďarských týmů změřili Královští lvi síly s mužstvy z Ruska, Kanady a Švédska. Nejsilnějším protivníkem Hradce na turnaji byli mladíci ruské Jaroslavle. Vzájemný duel Hradečtí vyhráli těsně 3:2, a právě toto vítězství jim nakonec přisoudilo zlaté medaile. Nejproduktivnějším hráčem Hradce byl s dvanácti body Tomáš Zahradník (7+5). Nejlepším obráncem turnaje se stal hradecký Štěpán Havránek.

Sestava turnaje

Červený, Petr – Bureš, Čech, Havránek, Luštinec, Souček, Veselý, Voříšek – Drašnar, Gančarčík, Hnik, Hronek, Chalupa, Malík, Martinec, Miškář, Šeda, Tvrdík, Zahradník.

Výsledky utkání

Královští lvi Hradec Králové – Nittorps IK 6:2
Lokomotiv Jaroslavl – Královští lvi Hradec Králové 2:3
Královští lvi Hradec Králové – Pesterzsébeti HC 4:1
Královští lvi Hradec Králové – MVSI Miskolc 6:1
Regina Assumpta College – Královští lvi Hradec Králové 0:7

Konečné umístění

1. Královští lvi Hradec Králové (CZE)
2. Lokomotiv Jaroslavl (RUS)
3. Regina Assumpta College (CAN)
4. Nittorps IK (SWE)
5. Pesterzsébeti HC (HUN)
6. MVSI Miskolc (HUN)

Hodnocení turnaje

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Ve dvou dnech jsme odehráli pět mezistátních utkání za účasti zemí světové špičky v ledním hokeji. Porci zápasů jsme po fyzické i taktické stránce zvládli na jedničku. Hráči si vyzkoušeli hrát proti jiným herním stylům, které jednotlivá zahraniční mužstva jako Kanada, Rusko, Švédsko nebo Maďarsko preferují. Do každého utkání šli kluci s odhodláním vyhrát. Zvítězit se nám podařilo ve všech pěti utkáních a stali jsme se zaslouženě vítězi celého turnaje. Hráči jsou skvělým potenciálem Královských lvů a dokazují, že práce s mládeží byla v Hradci Králové vždy na vysoké úrovni. Nejkrásnějším okamžikem byl určitě závěrečný ceremoniál, kdy na počest vítězů zazněla státní hymna České republiky.

Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej