Aktuální zprávy z klubu
so 16.6.2012 | Martin Voltr

Studená koupel na Dni Labe. Plánoval jsem to, přesvědčoval David Roupec

Nádherné počasí, všudypřítomná pohoda a zábava. Tak to vypadalo v pátek na Dni Labe, kterého se účastnil i klub HC VCES Hradec Králové. Vše začalo dopoledním náborem, odpoledne pak na pódiu vystoupili předseda představenstva Martin Soukup a kouč prvoligového týmu Martin Hosták. Vrcholem dne bylo zápolení na Trubačově lávce za účasti trojice hradeckých hokejistů.

Celé dopoledne patřilo na Eliščině nábřeží dětem. Ty v hojném počtu navštěvovaly také stanoviště hradeckého klubu, kde si mohly zastřílet na branku a soutěžit o hokejové kartičky. Kromě toho se spolu se svými rodiči dozvěděly informace o náboru do kurzu bruslení.

Celá akce s malými návštěvníky probíhala za asistence vedoucího trenéra sportovních tříd Martina Táborského a trenérů Miroslava Vybírala, Jiřího Janouška ml. a Tomáše Martince. Po desáté hodině dorazil mezi děti i hradecký maskot Mechováček.

Další prezentace HC VCES Hradec Králové se odehrála od čtyř hodin na hlavním pódiu. Ke slovu se jako první dostal předseda představenstva Martin Soukup, který se nevyhnul ani tématu současné situace kolem zimního stadionu. „Spor s firmou ABD stále řeší právníci. Věřím, že se všechno podaří vyřešit a v září náš A-tým znovu na hradecký led vyjede,“ ujišťoval.

Na Dni Labe nechyběl ani trenér hradeckého mužstva Martin Hosták. Ten promluvil třeba na téma současné podoby týmu. „Kádr se oproti minulé sezóně příliš nezměnil,“ řekl. Po krátkém výčtu odchozích a příchozích hráčů doplnil: „Doufám, že ještě přijde střední útočník a konstruktivní obránce, abychom trochu vypadali v útoku.“

Hodně probíraným tématem v prvoligových vodách je nový formát baráže o extraligu, do které se dostanou hned dva týmy z druhé nejvyšší soutěže. Tím by se mohla otevřít i šance pro Hradec. „Můžeme si to přát,“ odvětil Hosták.

„Realita je ale podle mě taková, že první lize bude kralovat Mladá Boleslav. Pak je tam pět, šest mužstev, mezi nimiž jsme samozřejmě i my, která budou bojovat o druhé místo. Takže doufám, že budeme hodně v popředí,“ uzavřel Martin Hosták.

Na co se ale všichni fanoušci i návštěvníci Dne Labe těšili nejvíc, to bylo tradiční přebíhání Trubačovy lávky. V hradeckém týmu se nakonec našli tři odvážlivci, kteří se do zápolení s desítkami ostatních účastníků pustili – Jan Berger, Šimon Macháň a David Roupec.

Jan Berger se na svou kluzkou pouť mezi dvěma břehy vydal už jako jeden z prvních, byl totiž přihlášen do kategorie nad 90 kilogramů. A vedl si statečně! Těsně před cílem ale přece jen klopýtnul a dopřál si ochlazení v řece.

Zbývající dva mladíci se dostali ke slovu až na úplný závěr. Šimon Macháň se na lávce vůbec nezdržoval, přeběhl ji jako blesk a jen málo mu chybělo na úplně nejrychlejší závodníky. Zato David Roupec dobře věděl, co si diváci žádají. Ve vodě se ocitl hned třikrát! U rozhovoru společně s Macháněm ale všechno objasnil…

Tak jak se vám běželo? Klouzalo to?
(Macháň:) Klouzalo! Ale trenér Hosták nás na to skvěle připravil, takže nebyl žádný problém.

Proběhly mezi vaší trojicí sázky, kdo bude nejrychlejší?
(M:) Sázky přímo ne. David ale říkal, že když já to přeběhnu suchou nohou, tak on udělá něco pro diváky. Takže tam pak hodil záda.

Takže to bylo plánované, Davide?
(Roupec:) Samozřejmě že to bylo plánované! Nebo řekl bych plánovaně neplánované.

Večerní nudistická lávka vás neláká?
(R:) Určitě bychom na ni chtěli, ale pan Hosták by nám to zatrhnul. On nás drží dost zkrátka.

(M:) Já bych na ni určitě nechtěl.

Věřili jste si, že můžete vyhrát?
(M:) Já jsem teda kapra nechtěl, neměl jsem na něj chuť. (Hlavní cenou byl kapr – pozn. red.) Ale hecovalo mě porazit Honzu Bergera, protože on na to hodně trénoval a hodně se na tenhle závod soustředil. To se mi podařilo, takže jsem spokojený.

(R:) Já jsem samozřejmě plánoval vyhrát, ale jaksi se mi to nepovedlo.

Honza běžel už na začátku v kategorii nad 90 kilo…
(R:) On si dal před závodem ve VIP stanu guláš, aby byl těžší.

Aby aspoň nějakou kategorii vyhrál…
(M:) A stejně ji nevyhrál.

Všechny fotografie ze Dne Labe si můžete prohlédnout ve fotogalerii.