Rozhovory
pá 20.11.2020 | Adam Kodet, Jan Vavřina

Syn, posily nebo Nagano. Vladimír Růžička odpověděl na dotazy

V říjnu neodehráli hradečtí hokejisté ani jedno utkání, fanoušci tak nemohli na nikoho ukázat v hlasování o hráče měsíce. O offline rozhovor ale příznivci Mountfieldu HK nepřišli, jeho hostem byl hlavní kouč Vladimír Růžička. Ten zavzpomínal na své hokejové i trenérské začátky, zhodnotil aktuální situaci a také poodkryl své soukromí.

Aleš (Sovětice)
13.11.2020, 15:50
Dobrý den trenére,

chtěl bych se zeptat, jak na Vás působí atmosféra v kabině? Vidíte v současném týmu potenciál pro případné playoff , pokud k němu tedy dojde?

Díky Aleš

Odpověď:
Dobrý den,
atmosféru v kabině vnímám jako velice dobrou. Máme ty nevyšší cíle, chceme vyhrávat. Do play off bychom se chtěli dostat z co nejvyššího umístění. Uvidíme, jak to bude dále v sezóně vypadat.
radek martinek (Kvasiny)
13.11.2020, 10:12
Dobry den pane Rizicka chci se zeptat nejake posily jeste planujete dekuji za odpoved Vas verny fanda

Odpověď:
Dobrý den,
jak všichni vidíme, tato doba není vůbec jednoduchá. Myslím si, že mužstvo máme dost dobře složené a o žádných posilách momentálně neuvažujeme.
Radovan Blažek (Hradec Králové)
12.11.2020, 21:42
Jaké to je trénovat svého syna?

Odpověď:
Dobrý den,
jsem na to víceméně zvyklý, protože jsem ho trénoval od mala. Trénuje se mi stejně jako každý jiný hráč v mužstvu. Samozřejmě ve svých očích na něm víc vidím chyby a snažím se mu pak poradit, i když je to už poměrně zkušený hráč. Dobří centři jsou v extralize nedostatkové zboží a v mých očích ho vidím jako top centra. On je vyloženě typický centr, na křídle hrát nemůže.
Jirka (Jaroměř)
12.11.2020, 11:02
Dobrý den trenére,velmi si vážím vašich úspěchů které jste dokázal v českém hokeji.Mám otázku ohledně vašeho působení na hráče o přestávkách,kolik času strávíte proslovem v kabině a na kolik to necháváte na hráčích samotných?A je řeč spíše motivační nebo létají flašky s pitím a odpadkové koše? Děkuji a přeji hodně štěstí.

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za uznání,
o přestávkách moc času na proslovy není, kluci si potřebují hlavně odpočinout. Na začátku přestávky od nás dostanou chvíli na odpočinek, třeba si ze sebe něco sundají. Kluci si řeknou něco mezi sebou a já do kabiny chodím asi devět minut před tím, než se jde zpátky na led. Strávím tam tak dvě, tři minuty, předám nějaké pokyny a taktické věci. Taktice se ale věnujeme hlavně u videa nebo při trénincích. Vždy záleží na průběhu a na tom, jak mužstvo zrovna hraje. Někdy skončím dřív, někdy se ta tříminutovka táhne déle. Já sám nemám daleko k tomu, abych občas nakopl koš nebo hodil flaškou, ale tady v Hradci k tomu zatím nedošlo.
Marek Krása (Hradec Králové)
12.11.2020, 07:36
Dobry den pane Ruzicko. jste vynikajici trener a mam dotaz kricite nekdy na hrace jako jednou v kabine na olympiade v Naganu 1998? Jak se Vam libi v Hradci Kralove. Ma Hradec Králové sanci vyhrat hokejovou extraligu. Jinak jste vynikajici trener a skvely byvaly hrac a jsem rad ze jste v Hradci Kralove. Hodne stesti Vam celemu tymu i Vasi rodine. S pozdravem Krasa Marek.

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za uznání a kompliment.
1) Já jako trenér jsem poměrně hlučný, a to platí i pro tréninky. Potřebuju zkrátka, aby mě všichni hráči slyšeli, nejen ti dva, kterým zrovna něco říkám. V kabině při zápase určitě zvýším hlas, pokud se mi hra nelíbí.
2) Hradec je hezké město, je tu všude rovina a je to samozřejmě něco jiného než Praha. Jsem tu rok, pořád si ještě tak nějak zvykám. Pocházím z Litvínova, teď s manželkou a dcerou žijeme v Chomutově. Jsem tedy zvyklý na menší města a „Opičí hory“, jak já říkám.
3) Podle mě má šanci vyhrát extraligu každý. Takových 7-8 týmů má tu šanci větší a myslím si, že Hradec určitě patří mezi ně.
Filipbal (Hradec Králové)
11.11.2020, 19:08
Dobrý den pane Růžičko, na úvod bych Vám chtěl poděkovat, za to co jste jako hráč i trenér dokázal pro český hokej. Náš stát nemá tolik person, ale vy k nim určitě patříte. Ikdyz ne každý Vás má rád, tak tím co jste dokázal jste pro mě Pan trenér. K otázkám:
1) Jak zatím hodnotíte vstup do sezony a jaký potenciál má podle Vás naše mužstvo?
2) Vzpomenete si ještě někdy na svůj první odtrénovaný zápas?
3) Jak vzpomínáte na hráčské i trenérské úspěchy?
4) Co pro Vás znamená, že Vás syn jde ve Vašich šlépějích a už jste mu odpustil loňskou sezonu kdy hrál za Spartu?
5) Jak se Vám líbí v Hradci? Máte zde nějaké oblíbené místo?
6) Před několika roky, kdy jste vedl ještě reprezentaci jsem četl, že Vám všichni hráči týkají. Je tomu tak?

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za slova chvály.
1) Vstup byl poměrně slušný, ale sezóna je dlouhá a hlavně už byla jednou přerušená a sami nevíme, jak to bude pokračovat dál. Byla škoda, že sezóna se loni nedohrála, a letos věřím, že se vše dohraje. Naše mužstvo má na to, aby bojovalo o horní příčky tabulky. V play off se hraje o všechno a tam se vždycky může stát cokoliv. Chtěli bychom se každopádně dostat co nejvýše.
2) Pamatuju si svůj první zápas, kdy jsem byl na střídačce A-mužstva, to bylo v roce 2000. Jeli jsme do Znojma a prohráli jsme 1:2. Pak jsme, myslím, jeli do Vsetína a tam jsme vyhráli vysoko, asi 5:1 nebo 6:1.
3) Nejsem typ člověka, který by se extra zabýval tím, co má za sebou. Zajímá mě hlavně přítomnost. Když se řekne Nagano nebo úspěchy na mistrovství světa, člověk zavzpomíná a potěší ho to. Ale žiju hlavně tím, co je teď.
4) Je to dospělý člověk a to, že hrál za Spartu, je jeho osobní věc. Neřeším to. Pro mě je teď důležité, že ho máme v Hradci a věřím, že nám pomůže v tom, aby celé mužstvo hrálo co nejlépe.
5) Moje oblíbené místo v Hradci je zimní stadion :-)
6) Když jsem trénoval národní mužstvo, s některými kluky jsem předtím ještě hrál. Aby to nebylo tak, že by mi někdo tykal a někdo vykal, domluvili jsme se, aby mi všichni tykali. Tady v Hradci mi hráči, kteří prošli nároďákem, tykají, ale někteří mi vykají.
Ondřej Zítka (Hradec Králové)
10.11.2020, 17:34
Dobrý den pane trenére!


Nejprve gratuluji ke skvělým výsledkům před covid pauzou.

Mám na Vás s dovolením nějaké dotazy. :-)

1. Máte nebo jste v minulosti měl nějaký trenérský vzor?

2. Jak velkým zásahem pro Vás byla nucená pauza a jak během ní vypadal Váš běžný den?

3. Kdyby jste měl možnost vyzkoušet si roli trenéra v nějaké NEhokejové zemi např.: Lucembursko, Turecko, Tchajwan, Jihoafrická republika, Belgie...Kterou byste si vybral? :-)


Děkuji za Vaše odpovědi a ať se dál daří!


S pozdravem

fanoušek Ondra

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za přání a gratulace.
1) Je úplně rozdílná situace, když sledujete hokej jako hráč nebo teď jako trenér. Když jsem skončil jako hráč, jel jsem trénovat na mistrovství osmnáctek a hned jsem chtěl vidět tréninky všech mužstev a zajímal jsem se o to. Člověk sháněl co nejvíc informací. Ve Slavii jsem pak trénoval šestou a sedmou třídu a vedení mě oslovilo s tím, že bych měl jít na střídačku áčka. Hrozně mě to bavilo a pohltilo mě to. A vůbec jsem nepomýšlel na to, že bych chtěl třeba ještě hrát, jako někteří kluci, kteří se vraceli. Když jsem ve Slavii začínal trénovat, byl tam Ondra Weissmann, který už měl zkušenosti. Od něj jsem se toho hodně naučil. Ale vyloženě trenérský vzor jsem neměl.
2) Byl jsem hlavně doma, protože jsem prodělal onemocnění Covid-19 a byl jsem v karanténě. Pro mě to určitě žádná „chřipečka“ nebyla. Nebylo to nic strašného, ale spíš hodně jiné. Ztratil jsem chuť a čich, byl jsem rád, že ležím a neměl jsem třeba ani chuť se projít na zahradu. Po karanténě jsme s klukama trochu začali trénovat na suchu, byli jsme si potrénovat na ledě v Dobříši a čekali, co bude. Rodina byla v Chomutově, takže jsem i hodně cestoval mezi Hradcem a Chomutovem.
3) Možná Španělsko a Barcelona :-) Tam jsem se byl podívat na fotbale a zjistil jsem, že Barcelona má i hokejový tým. Bavil jsem se tam s trenérem, který pocházel z Čech. Říkal, že všechny tréninky probíhaly od 11 večer, to mi přišlo dost srandovní.
Vladimír (Všestary)
10.11.2020, 14:28
Příjemný den pane trenére,
vzpomenete si ještě někdy na olympiádu Nagano 1998? Už je to pár let, ale nejenom pro mě to byl super zážitek. Na podobné zážitky se těšíme i v Hradci Králové. Přeji hodně úspěchů nejen sportovních, ale i rodinných. S pozdravem Vláďa F.


Odpověď:
Dobrý den, díky za přání,
doma na chodbě mám fotky a jsou tam i ty z Nagana. Mám tam fotku s Jardou Jágrem a taky ze Staroměstského náměstí. Když po chodbě procházím, člověk si vždycky vzpomene :-)
mechovačka (Hradec Králové)
10.11.2020, 11:58
Vážený pane Růžičko, co říkáte na výkony na začátku extraligy? Máte v Hradci nějaké oblíbené místo kam s rodinou rádi chodíte? Jaké jsou Vaše cíle do budoucnosti? Máte nějakou oblíbenou kapelu nebo žánr, který posloucháte?

Děkuji za odpovědi a přeji hodně štěstí nejen v hokejovém životě
Káťa

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za přání a dotazy,
myslím si, že výkony a hlavně výsledky ze začátku sezóny byly slušné. S pěti výhrami jsme byli spokojení. Rodina je v Hradci se mnou, ale momentálně se moc nikam chodit nedá. Teď se rozjela sezóna a hraje se pořád, takže na to ani není čas. Snad se to brzy všechno nějak rozvolní. Trénování mě pořád hrozně baví a určitě bych u toho chtěl zůstat. Chtěl bych se taky pokusit ještě vyhrát titul. Poslouchám víceméně všechno, ale asi od 14 let poslouchám hodně heavymetal, takže mám rád tvrdší kapely.
Petr_Muller (Hradec Králové)
10.11.2020, 11:21
Dobrý den pane trenére, nejprve vám chci říct, že si vás strašně vážím, za mě jste prostě PAN TRENÉR!
Asi dva měsíce před vaším příchodem jsem si v sekci ptejte se Ing.Aleše Kmoníčka povzdechl, že vy byste tu měl trénovat, takže jsem rád, že mé přání bylo vyslyšeno :-) Chci se zeptat na pár věcí.

1) Jste spokojen, že za nás nastupuje Filip Hronek?
2) Co říkáte na současnou situaci? Bylo vhodné zastavení sportu?
3) Jak hodnotíte formu Marka Mazance? Štěpa Lukeš to bude mít asi těžké dostat se do brány. :-)
4) Jaké je vaše oblíbené jídlo a nápoj?

Děkuji za odpovědi, jsem velice štastný, že působíte v HK. Přeji Vám hodně štěstí a úspěchů a pevné zdraví!
Mějte se, Petr M.

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za uznání a přání.
1) Filip je pro nás velká posila. Těší mě, že je to skvělý kluk nejen na ledě, a hodně dobře se s ním pracuje. Vždy s ním rád prohodím pár slov a jsme hodně rádi, že za nás může hrát. V zápasech i v tréninku má perfektní přístup a hrozně nám v utkáních pomáhá.
2) Moc se v tom nevyznám. Jednou se všechno moc rozvolňuje, pak zase moc utahuje. Je to divná doba, hrát v celé Evropě bez diváků si dříve nikdo ani nedovedl představit. Celý svět si pomalu zvyká, že na hokeji, fotbale nebo jiných sportech diváci nejsou. Sport, ať už hokej nebo fotbal, diváky strašně potřebuje. Hokej a atmosféru dělají právě fanoušci, kteří vás podporují. Doufejme, že se co nejdříve budou moci vrátit, protože ke sportu patří. Věřím, že i hráčům se před fanoušky hraje líp. Já si vůbec nedokážu představit, že bych hrál bez lidí. Podle mě by ale profesionální sport měl běžet dál, i bez diváků.
3) Marek Mazanec je pro nás jednička, to je dané. Štěpán se do branky určitě jako dvojka dostane, ale velkou porci zápasů dostane právě Mazi.
4) Mám rád sushi, ale taky klasická česká jídla, jako svíčkovou nebo rajskou. Samozřejmě na Vánoce bramborový salát a řízek nebo kapra. K pití jsem spíš přes limonády, když si dám pivo, tak ho ani nedopiju. K obědu si dám někdy colu, občas vodu, ale spíš slazené limonády.
Tomáš Slavík (HK)
8.11.2020, 19:28
Dobrý den, vážený Pane trenére!

Předem bych chtěl říci, že Vám v hradecké štaci držím pěsti a snad se po tomhle zvláštním období mužstvo zase rozjede tak, jako na začátku sezóny. To byla paráda!

Kdybych se Vás zeptal na jeden nejsilnější, nebo nějakým způsobem nejspecifičtější moment z Vaší hráčské kariéry a na stejný okamžik Vaší kariéry trenérské, jaké momenty se Vám vybaví jako úplně první?

Děkuji Vám a přeji hodně zdraví a mnoho úspěchů v Hradci!
Tomáš Slavík


Odpověď:
Dobrý den, děkuji za přání a dotaz,
jako hráč určitě to, když jsem v 16 letech začal hrát za Litvínov a hned v prvním střídání se mi povedlo dát gól. Bylo to proti Jihlavě. Vyhrál jsem buly v útočném pásmu, obránce Honza Vopat vystřelil od modré, Jirka Králík to vyrazil a odrazilo se to přede mě. Plácnul jsem do puku a ten vlítl do brány. Na to se nedá zapomenout. Potom určitě moje zápasy v NHL, hlavně v Bostonu. A pak samozřejmě Nagano na konci mé kariéry, to je asi nejsilnější zážitek. A jako trenér tituly se Slavií a dva tituly mistra světa s národním mužstvem.
Šárka Luňáková (Hradec Králové)
8.11.2020, 13:12
Jak to vidíteletost z hokejem ?

Odpověď:
Dobrý den,
po loňské sezóně si všichni přejeme, aby se letošní sezóna hlavně dohrála. Nejlépe i s diváky a fanoušky.
Lukáš (Hradec Králové)
8.11.2020, 11:02
Dobrý Pane Růžička doufám že Hradec po nucené pauze zase bude porážet lehké a těžké soupeře a udrží si v tabulce 1 nebo 2 místo. Věřím klukům že se dostanou zase do formy.
Dík za odpověď fanoušek Lukáš z Hradec Králové.🏒

Odpověď:
Dobrý den,
my uděláme maximum pro to, abychom se udrželi v tabulce co nejvýš.