Akademie ČH
st 6.3.2019 | Adam Kodet

Těžká prověrka pro juniory, dorost stíhá lídra

Hradečtí mládežníci budou mít v nadcházejícím týdnu opět napilno. Starší kategorie aktuálně bojuje v osmifinálové tabulce E o postup do vyřazovacích bojů a pokud do nich chce proniknout, musí zvládnout střetnutí s Dynamem a Spartou podstatně lépe, než minulý týden. To dorostenci už mají play off jisté a v nadstavbové skupině A si chtějí zajistit co nejlepší výchozí pozici. V posledních třech kolech mají dokonce šanci vybojovat si prvenství.

Junioři se připravují na derby, poté hostí Spartu

Hradecká juniorka se probojovala do osmifinále ze spodní nadstavbové skupiny, nyní ji však čeká ještě náročnější úkol. Ve čtyřčlenné skupině jsou k dispozici jen dvě vstupenky do play off, Lvi vyfasovali jako soupeře vítěze nadstavby pražskou Spartu a rivaly z Liberce a Pardubic. S prvními dvěma už se střetli minulý týden, z triumfů se ale vždy radoval soupeř. V Praze Mountfield podlehl soupeři 1:3 a doma ho vynulovali Bílí Tygři a navíc mu uštědřili bůra.

První možnost odčinit předchozí nezdary se juniorům naskytne ve čtvrtek, kdy cestují na led pardubického Dynama. Tým s koněm ve znaku zatím drží druhou postupovou příčku, když přetlačili jak Liberec, tak Spartu po samostatných nájezdech. S východočeským rivalem se Hradec utkal letos už čtyřikrát, oba celky si připsali po dvou výhrách.

Druhá prověrka čeká na Lvy v sobotu, kdy hostí pod Bílou věží pražskou Spartu. První utkání ve skupině o postup do play off zvládli lépe hráči s velkým S na prsou, když triumfovali 3:1. V základní části svedl los oba soupeře proti sobě čtyřikrát, Hradec svému soku podlehl ve všech čtyřech případech. Mountfield si musí dát pozor především na Tomáše Schwambergera, který letos už jejich gólmany překonal pětkrát.

Dorost bojuje o čelo, čeká ho Slavia a Liberec

Mladší mládežnické kategorii se momentálně vede o něco lépe, v posledních devíti zápasech zapsali jen dvě porážky a nadále bojují o prvenství v horní nadstavbové skupině. Minulý týden Lvi sice poprvé v sezóně podlehli plzeňským indiánům 0:2, tento přešlap ale dokonale napravili na ledě vedoucího Kladna, které přestříleli 6:2.

Jako první se dorostenci představí ve čtvrtek před domácím publikem, kde svedou souboj s pražskou Slavií. Na tu už letos našli recept dvakrát, naposledy se ale na soutoku Labe a Orlice radoval tým z hlavního města po výhře 4:3. Sešívaní okupují v tabulce A předposlední místo, po dvou vysokých porážkách na Kladně a v Liberci ale doma zabrali a přetlačili Plzeň 5:3.

Druhý duel svede Mountfield v sobotu na ledě Bílých Tygrů z Liberce. Severočeši se v tabulce nachází s šestibodovým odstupem hned za Hradcem a jejich hlavní silou je zejména ofenzíva, Tygři nastříleli jen o čtyři branky méně než vedoucí Kladno. Oba celky se střetnou už pošesté, zatím se třikrát radovali Východočeši. Stále však neradi vzpomínají na debakl 2:7, který jim soupeř z pod Ještědu uštědřil právě na hradeckém stadionu.

Dorost: II/18, čt 7.3.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Slavia Praha Slavia Praha
17:30
Junioři: III/3, čt 7.3.2019
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Mountfield HK Mountfield HK
17:45
Junioři: III/4, so 9.3.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Sparta Praha Sparta Praha
12:00
Dorost: II/19, so 9.3.2019
Bílí Tygři Liberec Liberec - Mountfield HK Mountfield HK
12:00