Tiskové zprávy
út 3.9.2019 | Klub

Tisková zpráva Mountfieldu HK před startem TELH 2019/20

Mountfield HK se připravuje na Tipsport extraligu 2019/20, která pro Východočechy odstartuje v sobotu 14. září od 15:00, kdy pod Bílou věž přijede tým Liberce. Lvi budou chtít v nové sezóně navázat na předchozí roky a také na sedmý pokus se probojovat přímo do vyřazovacích bojů. Pomoci k tomu mají zkušenosti z předchozích let a také posílený kádr.

A-tým zaznamenal nejméně změn za poslední roky

V loňském roce došlo k výrazné obměně kádru, letos zůstala jeho většina pospolu a změn proběhlo v řádech jednotek. Tým opustilo sedm hráčů, z toho šest cizinců: Juraj Bezúch (HC Košice), Dominik Graňák (HC Energie Karlovy Vary), Roman Kukumberg (HC Slovan Bratislava), Lucas Lessio (neznámo), Brandon Maxwell (Villacher SV), Jaroslav Pavelka (HC Škoda Plzeň), Sébastien Piché (try out, Pardubice). Ještě před startem mistrovské sezóny byl do prvoligového Prostějova uvolněn Jan Berger, zpět do Hradce Králové má vyřízené střídavé starty.

Dres Mountfieldu HK naopak bude oblékat osmička nově příchozích: Rudolf Červený (Brynäs IF), Aleš Jergl (HC Olomouc), Adam Kubík (Rytíři Kladno), Štěpán Lukeš (Piráti Chomutov), Marek Mazanec (Utica Comets), Jordann Perret (HC Dynamo Pardubice), Philip Samuelsson (tryout, Lehigh Valley Phantoms), Radim Šalda (Rimouski Océanic). Součástí A-týmu jsou od začátku přípravy rovněž Zdeněk Čáp a Michael Gaspar.

Kapitánem A-týmu je pro sezónu 2019/20 Radek Smoleňák, jeho asistenty Radovan Pavlík a Rudolf Červený. Realizační tým A-mužstva zůstal beze změny.

Přípravné období – 8 utkání, 5 výher, 3 porážky

Mountfield HK se v létě zúčastnil dvou přípravných turnajů. Na 3. ročníku hradeckého Mountfield Cupu obsadil 2. místo se ziskem 8 bodů – prohra se Spartakem Moskva 1:2sn, výhra nad Slovanem Bratislava 6:2 a výhra nad Dynamem Pardubice 4:2. Následně se Hradec Králové zúčastnil Memoriálu Zbyňka Kusého, na kterém obsadil 5. místo. Chabarovsk porazil 7:0, s Dynamem Pardubice padl 2:7 a Orli Znojmo porazil 5:3. Poté tým trenérského tria Martinec – Krátoška, Svoboda hostil doma v přátelském utkání Vídeň (5:1) a Berlín (1:2).

Na přelomu srpna a září odstartovala Champions Hockey League, které se Východočeši účastní potřetí v řadě. Na ledě velšského Cardiffu padl Mountfield 2:3, švédskou Frölundu porazil na jejím ledě 3:2 a do tabulky zapsal tři body. Odvety jsou naplánovány v ČPP Aréně na 5. září od 18:00 (proti Cardiffu Devils) a 7. září od 17:00 (proti Frölundě HC). Základní skupinu zakončí Lvi dvojzápasem proti rakouskému Grazu – venku 8. října od 19:30; doma 16. října od 17:00.

Cíle, ambice a rozpočet klubu pro sezónu 2019/20

V Champions Hockey League má Mountfield HK pro letošní ročník za cíl postoupit ze základní skupiny a poprvé si vyzkoušet vyřazovací boje. Po dvou odehraných utkáních je v tabulce skupiny H na 1. místě Cardiff (5 bodů), na 2. místě Graz (3 body) na 3. místě Hradec Králové (3 body) a na 4. místě Frölunda (1 bod). Do play off postupují dva nejlepší týmy.

Před loňskou sezónou vedení klubu neočekávalo nic jiného než probojování se do vyřazovacích bojů, konkrétně mezi 8 nejlepších týmů, a to buď přímo, nebo přes předkolo play-off. Tento cíl byl splněn, Mountfield HK zakončil základní část Tipsport extraligy na 4. místě (93 bodů), celkově se umístil na 5. místě.

Pro sezónu 2019/20 je i vzhledem k posílení mužstva cílem pokračovat v nastoleném trendu – předvádět atraktivní hokej a pohybovat se na místech, jako tomu bylo v loňské sezóně. Zároveň se držet nastolené dlouhodobé koncepce a opět se o kousek přiblížit k cíli vytyčeného pětiletého plánu. Za velký úspěch bude vedení klubu považovat postup do semifinále play off.

Rozpočet na sezónu 2019/20 přesahuje částku 100 milionů korun, doposud ale nebyl uzavřen.

Novinky týkající se ČPP Arény

Hokejový klub zahájil v průběhu loňské sezóny intenzivní jednání s Městem Hradec Králové o možnostech úprav zimního stadionu, jelikož jeho vnitřní prostory jsou v obou halách nadále naprosto nevyhovující a nedostatečné. Jedná se mimo jiné o kabiny mládeže, které již delší dobu kapacitně nestačí.

Vedení klubu po vzájemné dohodě s vedením Města Hradec Králové aktuálně připravuje potřebné podklady a materiály, aby mohlo být zázemí ČPP Arény v blízké době upraveno.

Partneři klubu a prodej permanentek

V otázce spolupráce s partnery vykazuje Mountfield HK i nadále stabilitu, naprostá většina partnerů klubu z předchozích let projevila zájem spolupracovat s hokejovým klubem i v následujícím období.

Prodej permanentních vstupenek na ročník 2019/20 stále probíhá, počet vydaných permanentních karet aktuálně překročil hodnotu 3 400 kusů, což je o 5 % více než za celou loňskou sezónu.

Mountfield HK spolupracuje s několika kluby

V rámci CHANCE Ligy se Mountfield HK snaží poskytnout mladé hráče do klubů, kde o ně je zájem. V tuto chvíli hostují hráči Mountfieldu HK v týmech HC Stadion Litoměřice, LHK Jestřábi Prostějov, HC ZUBR Přerov a VHK ROBE Vsetín. V rámci druhé ligy pokračují Východočeši ve spolupráci s týmem HC Stadion Vrchlabí, kterému by chtěli v rámci možností být nápomocni při postupu do CHANCE Ligy.

Novinky u mládeže

Hlavním trenérem juniorů Mountfieldu HK se stal David Kočí, jeho asistenty jsou Petr Luštinec, Miroslav Řehák, Aleš Krátoška a Petr Svoboda. Nejstarší mládežnická kategorie vstoupí do DHL juniorské ligy akademií v pátek 6. září domácím zápasem proti Olomouci.

Dorost vede coby hlavní kouč Jiří Janoušek ml., kterému asistují Martin Štohanzl, Michal Tvrdík, Petr Svoboda a Martin Vágner. Obhájci loňských bronzových medailí začnou s mistrovskými zápasy ve čtvrtek 12. září na ledě Mladé Boleslavi.

Vedení hokejového klubu Mountfield HK, a.s. velice děkuje Městu Hradec Králové, společnosti Mountfield a.s., Královéhradeckému kraji i všem dalším partnerům, příznivcům a fanouškům za významnou podporu, které si velmi váží.

Dresy Mountfieldu HK pro sezónu 2019/20